2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar trendyoldan bu geceliği sipariş vermiştim. Şimdi geldi, denedim. M beden çok iyi oldu. Dar gelmedi. En çok düğmeli kismindan tedirgindim, gerilirse diye. Korktuğum olmadı. Kumaşı da yumuşacık. Açık renk olduğu için biraz teni belli ediyor tabi. Boyum 1.57 kilom 10 gün önce 75 di, şimdi bilmiyorum.
Çok güzel çok beğendim güle güle kullan 😍

Şampuanı e bebekten kendi markası olanı aldım içeriği temiz ürünler listesinde vardı. Bebek yağını ve pişik kremini henüz almadım. Pişik için hametan kullanmayı düşünüyorum bebek yağı da içeriği temiz olan bilindik bir marka tercih edicem. Şampuan bozulmaz bence açılmadığı sürece sıkıntı olmaz zaten bebeğe ne kadar kullanıcaz ki öyle ya da böyle saklama süresi uzun olacak zaten. Sebamed ve mustela güzel markalar ben biraz mustelayı pahalı buluyorum o yüzden tercih etmedim.
Baby me sanırım kendi markası odunda içeriğine iyi diyorlar. Aslında mustelaya çok güveniyorum ama pahalı oldukça 😅 iki markayı da denicem bakalım zaten hediye olarak vardı mustela sebamedi de küçük boylar aldım yaramazsa değiştiririm . Ya hametan ben bazı şeylerde çok kullandım etkisini de gördüm bebeğe de yararsa iyi bir krem. Bepanthol de güzel bakalım artık deneye deneye görürüz

Evet o söylediğin mamaları ben ilk defa duydum Aptamil i de benim yeğenim prematüre bebekti 6,5 aylık doğmuştu o zaman Aptamil kullanmışlardı bu yüzden ben de Aptamil alıp koydum çantaya ne olur ne olmaz herşey elimin altında hazır olsun telaş yapmayım diye
Aptamili kardeşime çok alırdık samanında çok severdi kimi gaz yapıyor diyo ama kardeşime hiç yapmıyordu ama baya da kilo aldırıyor pofuduk olmuştu çok tatlıydı 😁 gerçi mamanın hepsi kilo aldırıyor . Umarız gerek kalmaz ama ne olur ne olmaz diye bulundurmak iyi olur

Hepinize merhabalar bayram dolayisiyla pek ugrayamadim buralara bayram günü gicik oldum şu herseyi bilenlere benim karnim sivri kizlar ayni erkek karni gibi oyle derler ya kiz yuvarlak erkek sivri aslinda yuvarlakti ama 30 hftadan snra sivrildi baya nyse esimin taraftan akrabalar ay senin karnin erkek duruyor sen pek guvenme dogumda erkek cikabilir şasrma diyolar sinirim bozuldu hayr cinsiyet degil saglikli olsun yeterki ama gelmisim son haftalara 34 giricem doktorum kac kere kiz dedi herseyini kiz diye ayarlamisim sonucta gciik olmamak elde degil bozuntuya vermedim tabi kiz erkek farketmez saglikli olsun yeterki dedim sakin bi sekilde atacak halim yokya dedim tobe yarabbi sizinde gobuşleriniz nasil hem iimi dokeyim dedim hemde sorayim uzun oldu k.bakmayn ☺️
O söylenenler hep hurafe canım kulaklarını kapa benim cinsiyeti genetik testte belli oldu doktor görüşü de aynı yöndeydi yani kesin olduğu halde hala yorum yapanlar oldu gülüp geçiyorum 🤭😉

Aman boşver canım ya sınırını bozduguna değmez, doğunca diyecek biseyleri kalmaz. Benim ilk hamileliğimde karnım hamile değilde şişman karnı gibiydi yayık yayık dolaşıyordum, cinsiyeti kız. İkinci hamileliğimde sivri bildiğin öne doğru büyüyorum gören erkek galiba diyor, cinsiyeti yine kiiiizzzzz 😁 ilk kızım yan yatıyordu bu dik duruyor, sanırım pozisyon da etkiliyor
Peki sana bu da kız diyince hıı olsun diyorlar mı. Benim bir kızım var bu da kız diyince öyle diyenler oluyor. Çok ayıp geliyor bana. Ben çok memnunum 2 kızım olacağı için ama insanlar işte maalesef . Ne desem ki öyle diyenlere.

Hepinize merhabalar bayram dolayisiyla pek ugrayamadim buralara bayram günü gicik oldum şu herseyi bilenlere benim karnim sivri kizlar ayni erkek karni gibi oyle derler ya kiz yuvarlak erkek sivri aslinda yuvarlakti ama 30 hftadan snra sivrildi baya nyse esimin taraftan akrabalar ay senin karnin erkek duruyor sen pek guvenme dogumda erkek cikabilir şasrma diyolar sinirim bozuldu hayr cinsiyet degil saglikli olsun yeterki ama gelmisim son haftalara 34 giricem doktorum kac kere kiz dedi herseyini kiz diye ayarlamisim sonucta gciik olmamak elde degil bozuntuya vermedim tabi kiz erkek farketmez saglikli olsun yeterki dedim sakin bi sekilde atacak halim yokya dedim tobe yarabbi sizinde gobuşleriniz nasil hem iimi dokeyim dedim hemde sorayim uzun oldu k.bakmayn ☺️
Canım bence pek alakası yok sen takılma hiç onlara illa bi fikir sunacaklar çok ihtiyacımız varmış gibi. Benim karnımda daha dik ama elbise giyince yuvarlak duruyor 😊 bak buraya foto koyuyorum . Bu fotoğrafıma 55 yaşında çok bilmiş bir ablamız ne dedi biliyomusun karnın çok yuvarlak kesin erkek dedi 😅😅 iyi de hani yuvarlak kızdı . Dedim yok 3 farklı doktorda kız olduğunu söyledi dedim olsun diyo bana da 8 aya kadar kız dediler erkek çıktı diyo ispatta kabul etmiyor o yüzden dedim hayırlısı olsun . Karnım böyle benim ama tişört giyince daha dik duruyor burada 27 haftalıktım

Eklentiler

• 7BFB0543-49E2-407F-A003-020CE3F60F11.jpeg
    7BFB0543-49E2-407F-A003-020CE3F60F11.jpeg
    358,8 KB · Görüntüleme: 87
Peki sana bu da kız diyince hıı olsun diyorlar mı. Benim bir kızım var bu da kız diyince öyle diyenler oluyor. Çok ayıp geliyor bana. Ben çok memnunum 2 kızım olacağı için ama insanlar işte maalesef . Ne desem ki öyle diyenlere.
Hıı olsun yine iyimiş . Kv bana hadi beeee dedi hani heyecanlı bir ses tonu ile değilde yenilmiş edasıyla 🤣🤣 ama tamamen kıskançlıktan dediğini biliyorum çünkü onun iki oğlu var ikincisi kız olsun çok istemiş hep pembeler almış zamanında nasip olmamış şimdi ben alacam diye üzüldü . Geçen kontrole gittim 29. Haftamda gelmiş diyoki kesin kız mı 🤣🤣

Bebeğim benim için şu anda cinsiyetsiz resmen sadece bebek, kız olsa da erkek olsa da aynı hissederdim. Ağzı olan konuşuyor ya gerçekten çok ayıp

Baby me sanırım kendi markası odunda içeriğine iyi diyorlar. Aslında mustelaya çok güveniyorum ama pahalı oldukça 😅 iki markayı da denicem bakalım zaten hediye olarak vardı mustela sebamedi de küçük boylar aldım yaramazsa değiştiririm . Ya hametan ben bazı şeylerde çok kullandım etkisini de gördüm bebeğe de yararsa iyi bir krem. Bepanthol de güzel bakalım artık deneye deneye görürüz
Evet evet o bende deneyip göreceğim artık memnun kalmazsam değiştiricem. Her ürün her bebege yaramıyor tıpkı bizim kullandığımız cilt bakım ürünleri gibi o yüzden deneye yanıla bulucaz artık napalim 😅😂

Kızlar şampuan pişik kremi bebe yağı aldınız mı hangi marka düşünüyorsunuz. Bugün ben bu üçünü sebamed aldım sanırım iyidir 1 adette mustela şampuanımız var aldığım vitamin hapının yanında hediye olarak verilmişti 😁 ama mustelada yenidoğan yazmıyor sebamedde yenidoğan yazıyor o yüzden sebamedi önce kullanırım sanırım. Şampuan bekleyince bozulmaz değil mi
Penaten pişik elimde var halen daha bir kere surmek yeterli geliyor sabamed şampuan aldım bende geçen bebek yağı vardı bozuluyor mu onlar acep iki tane var kardeşim getirmişti kullanıp bitiremedim

Penaten pişik elimde var halen daha bir kere surmek yeterli geliyor sabamed şampuan aldım bende geçen bebek yağı vardı bozuluyor mu onlar acep iki tane var kardeşim getirmişti kullanıp bitiremedim
Sanmam bozulacağını çabuk bozulabilecek şeyler değil bence istersen yine de bi skt ne bak

Sanmam bozulacağını çabuk bozulabilecek şeyler değil bence istersen yine de bi skt ne bak
Sabamed guvendiğim bir marka kızımda da kullndım pişik kremide almanyada kardeşim bu markayı kullanıyordu bana da getirdi bitince ben synı markaları kullanıyorum tabi senin bebeğe nasıl olur bilemedim

Sabamed guvendiğim bir marka kızımda da kullndım pişik kremide almanyada kardeşim bu markayı kullanıyordu bana da getirdi bitince ben synı markaları kullanıyorum tabi senin bebeğe nasıl olur bilemedim
Yani bana da güvenilir geliyor bakalım zaten ml leri çok büyük değil deneme yanılma ile öğreniriz 😊

Bana ilk bebeğim olduğu halde hep bu grup denk geldi. Hıı olsuncular varmış gerçekten demek ki. Kız olsun, erkek olsun ne fark eder. Sağlıklı sıhhatli olsun da. Söyledikleri o kadar manasız ki verilecek cevap da yok.

Demezler mi 😁olsun olsun sağlıkli olsun da napcan diyorlar, kız dediğimde daha erken belki değişir diye teselli eden bile oldu 🤦onceleri kızıyordum şimdi karşılığını veriyorum. Soy devamından girene peygamberin soyu da kızdan devam etmiş diyorum. Padişah soyu devam ettiriyoruz sanki 🤣🤣🤣 he bı de sana erkek doğurdum diye kocalarına yanimda böbürlenen arkadaşlarım var. Aaaa sperm cinsiyeti belirler kadının etkisi yok diye bilgilendirme yapıyorum 😁 eşimin babaannesinin iki oğlu var kızı yok, beni her gördüğünde şanslı annelerin kızı olur diyor söylenen her şeyi unutturuyor 🥰Allah sağlıklı hayırlı evlat versin herkese🙏 tabiki kızım varken bir de oğlum olsun isterdim ama ilk çocuğuna tedavi ile sahip olan biri olarak kız olmuş erkek olmus ferketmez yokluğunu bilirim evladıma şükür derim 🤲 dolmuşum bu konuda onu farkettim 😆

Kızlar şampuan pişik kremi bebe yağı aldınız mı hangi marka düşünüyorsunuz. Bugün ben bu üçünü sebamed aldım sanırım iyidir 1 adette mustela şampuanımız var aldığım vitamin hapının yanında hediye olarak verilmişti 😁 ama mustelada yenidoğan yazmıyor sebamedde yenidoğan yazıyor o yüzden sebamedi önce kullanırım sanırım. Şampuan bekleyince bozulmaz değil mi
Ben şampuan e bebekin kendi markasını, losyon mustela, pişik kremi bubchen,sabun Sebamed aldım canım. Mühendisinoglu diye instegramda bir sayfa var orda temiz içerikli ulaşabildiğim bütçeme uygun olanları seçtim. Bı de ufak boy aldım, dediğin gibi deneme yanılma biraz.

X