2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Mustelanın bebe yağı çabuk emildiği için gözenekleri tıkamıyor demişti bir anne izlediğim videoda bu yüzden ben mustelanın bebe yağını aldım losyonunu da aldım bebe yağı masaj için iyi oluyor mustela çok pahalı 😐 ama ürünlerinin büyük boyları nerdeyse bir sene kullanılıyor demişlerdi bu yüzden herşeyini mustela aldım
Evet aslında özellikle bebe yağları uzun süre gidiyor bende mustelaya niyet edip baktım olmayınca sebamed aldım ml olarak küçükler eğer memnun kalmazsam mustelaya dönerim. Az önce bisebamedin yağına baktım deneme amaçlı karnıma sürdüm biraz kıvamı çok güzeldi bakalım bebişe de yarar inşallah ama bir tane losyon alacağım mustelanın

Gerçekten neden böyle yorumlara ihtiyaç duyuyorlar anlamıyorum.. benimde hamileliğimde yanaklarımda 30. Haftaya kadar nerdeyse hep sivilce gibi değişik şeyler çıktı .. şimdi baya geçti ama arada bi belirginleşiyorlar. Öncesindede şimdide aaa yanaklarına nolmuş demelerinden çok etkileniyordum .. sanki ben görmüyorum.. sanki biz bilmiyoruz.. zaten hassas bi dönemde kadının dış görünüşüne yorum yapanlara kafa atasm geliyor ya ..
hamilelik hormonlarından diyorum geçiyorum artık bunu bu kadar anlamakta zorlanıyorlar ya .. onlar dedikten sonra hep ağlayasım geliyordu ama artık takmıyorum.. bu insanların sonu gelmiyor çünkü

Açılmadığı sürece bozulmaz diye biliyorum canım açıldıktan sonra 1 yıl kullanma tarihleri çoğunun sanırım.
Ben pişik kremi yeşil marka aldım temiz içeriklilerde vardı oda ..
şampuanda spumy aldım .. o da temiz içerikli ama meşhur değil ahahah bende ilk duymuştum ama yeğenlerime bi tek bu iyi gelmişti deneyimleri sonucu😂 çokta uygun bir şey deneyip bakıcam ..
Yağ almadım ben çok kişi önermiyor diye..🤷🏼‍♀️
Yağ masaj için iyi oluyor ama belki başlangıçta ilk losyon sürülebilir cildi kurumasın diye 😊 söylediğin markaları ilk defa duydum sonuçta deneyen birinden duymuşsun iyidir mutlaka

Hepinize merhabalar bayram dolayisiyla pek ugrayamadim buralara bayram günü gicik oldum şu herseyi bilenlere benim karnim sivri kizlar ayni erkek karni gibi oyle derler ya kiz yuvarlak erkek sivri aslinda yuvarlakti ama 30 hftadan snra sivrildi baya nyse esimin taraftan akrabalar ay senin karnin erkek duruyor sen pek guvenme dogumda erkek cikabilir şasrma diyolar sinirim bozuldu hayr cinsiyet degil saglikli olsun yeterki ama gelmisim son haftalara 34 giricem doktorum kac kere kiz dedi herseyini kiz diye ayarlamisim sonucta gciik olmamak elde degil bozuntuya vermedim tabi kiz erkek farketmez saglikli olsun yeterki dedim sakin bi sekilde atacak halim yokya dedim tobe yarabbi sizinde gobuşleriniz nasil hem iimi dokeyim dedim hemde sorayim uzun oldu k.bakmayn ☺️
Ya var ya millet laf etmeye yer ariyor agizlarinin orrtasina bi tane çakacaksın o olacak
Bizim de deli gibi kız istedigimizi biliyolar ya ilk cocugu da kız istemistik erkek oldu simdi sukur kiz olacak insaallah
Bunu bilenler diyor ki sen kız kız deyip her seyini pembe aldin ama bi erkek olursa gorürsün
Sanane ya diyesim var yeminle hadi o bebegin bir tırnagini yarat bakalim nasil yaratiyosun .giciklar ya

Peki sana bu da kız diyince hıı olsun diyorlar mı. Benim bir kızım var bu da kız diyince öyle diyenler oluyor. Çok ayıp geliyor bana. Ben çok memnunum 2 kızım olacağı için ama insanlar işte maalesef . Ne desem ki öyle diyenlere.
Eee olsun Napalım ...?!
hmmm üzülmediniz değil mi, erkek olmadığına yani ..!
e olsun o da güzel!

İki kızıma hamileliğimde de bu cevaplara yakın ve hatta bire bir cevapları duydum.
Yıllardır bekliyorum Allah’ın Nasip edip gönderdiği kız erkek farkeder mi diyorum. Ama napacaksın dangalak çok maalesef 😒😒😒
Ben ikincinin kız olacağını duyduğumda mutluluktan hıçkıra hıçkıra ağladım daha ne olsun
Ağzı olan konuşuyor işte 🙄

Kızlar bebek bakımı hakkında bildiğiniz okuduğunuz kitap var mı? Internette ben video falan izliyorum ama düzgün bir kitap varsa kitapta almak isterim.gerci tecrübeli annelerimiz daha iyidir bu konuda ama 😁😜yinede alsammı diye düşündüm kitap işini hazır günler yaklaştıkça 😁

Merhaba herkese. Ben bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine Golden Goat keçi sütlü aldım mamayı.
Screenshot_20210725_003853_trendyol.com.jpg

Bugün bütün gün sanki bebeğim iniyor gibi hissettim. Karnımda, belimde bir ağrı, vajinada baskı hissi. Kuvvetli hareketler. Tarif de edemiyorum ne yaşadığımı. Oturamıyorum, oturunca daha da artıyor, yatınca biraz daha iyi sanki. Sizde de oluyor mu böyle şeyler?

Hepinize merhabalar bayram dolayisiyla pek ugrayamadim buralara bayram günü gicik oldum şu herseyi bilenlere benim karnim sivri kizlar ayni erkek karni gibi oyle derler ya kiz yuvarlak erkek sivri aslinda yuvarlakti ama 30 hftadan snra sivrildi baya nyse esimin taraftan akrabalar ay senin karnin erkek duruyor sen pek guvenme dogumda erkek cikabilir şasrma diyolar sinirim bozuldu hayr cinsiyet degil saglikli olsun yeterki ama gelmisim son haftalara 34 giricem doktorum kac kere kiz dedi herseyini kiz diye ayarlamisim sonucta gciik olmamak elde degil bozuntuya vermedim tabi kiz erkek farketmez saglikli olsun yeterki dedim sakin bi sekilde atacak halim yokya dedim tobe yarabbi sizinde gobuşleriniz nasil hem iimi dokeyim dedim hemde sorayim uzun oldu k.bakmayn ☺️
Bu bayram bende işk kez insan içine çıktım hamile olduğumu öğrenen cinsiyet soruyor erkek diyince, herkes te aynı tepkiyi veriyor çok moralim bozuluyor artık. İki kızım var ve biz üç kız kardesiz hepimizin kızları var ilk erkek olucak diye şeytanın bacağını kırdınız bilmem ne. Annem kardeşim falan sşnir oluyoruz hep. Yahu saglıklı ya şükür. İkincide yalan yok erkek istemiştim hatta işk öğrendim bir ikş gün üzülmüştüm ama cinsiyet belirlemek için suyun ph derecesinden yediğimiz yemeğe kadar hamile kalmadan dikkat etmiştik 😂😂😂 ondan şok olmuştum. Üçüncü düşünmezken korunurken kendisi pırtladı geldi 🤭🤭🤭 dedim artık kısmet te ne varsa. Ki benim ilk çocugumdan beri drlar hamile kalmama sasırıyor, yumurta ile ilgili problemler var. Hersey nasip. Yani sag saglim güzel ve keyifli bir doğum olsun yeterli. Her türlü ben bebeğimi severim yeterim. Kimsenin ilgi ve sevgisine ihtiyaç yok. Kızlarımda dünya güzeli, iki yasında zaten küçüğü tam sevme zamanı dilli bişey sen sevmesende cilvesşyle asık eder seni. Karıncalara bile sokakta seni seviyorum(neni neviyorum) diye bağırıyor 😂😂😂😂

Bugün bütün gün sanki bebeğim iniyor gibi hissettim. Karnımda, belimde bir ağrı, vajinada baskı hissi. Kuvvetli hareketler. Tarif de edemiyorum ne yaşadığımı. Oturamıyorum, oturunca daha da artıyor, yatınca biraz daha iyi sanki. Sizde de oluyor mu böyle şeyler?
Bugün bende hareketleri nedeniyle çok yoruldum. Bi ara pazara çıktım sank asagıyı delip çıkacak öyle bir hareketlilik oldu korktum. Sonra geçti. Yer yapıyorlar iyice. Bide yerleri artık daralıyor ya ondan sanırım. Ben yan yatıp yastık koydum araya biraz daha hareket etti sonra sızmısız. Yerlesşyordur ters bişey hissetmez yada olmazsa hiç korkma. Bulusmalara az kaldı sinyal veriyor ponçikler 😍

Ben sizlere birşey sormak istiyorum. Kimsenin başına gelmedi sanırım zira kimse yazmamış böyle birşey. Benim kalçama sancı giriyor birkaç haftadır. Afedersiniz ama makata doğru. Bir anda hemde. O sancı girdiğinde ne oturabiliyorum ne uzanabiliyorum. Doktoruma söylemedim, sancıyı tarif edemem diye düşündüm. Kasılmalarımı sormuştu doktorum. Kasılmam yok, bunun onla bi alakası yoktur diye düşündüm. Magnezyum kullanmadım hiç doktorum gerek yok dedi. Nedir bu sancıların sebebi acaba? Beni çok zorluyor gün içinde 10 kez falan yaşıyorum 😔

Bebe yağı gerekli mi gerçekten? Ablam hiç ihtiyac duymadi, herseyin en organigini alır, akla gelmeyen seyleri onda görürüz ama bebe yağı almamıştı hic 1.5 yaşında oğlu. O yüzden benim de pek alasım yok bebe yağını kendime kullanıyorum

Bebe yağı gerekli mi gerçekten? Ablam hiç ihtiyac duymadi, herseyin en organigini alır, akla gelmeyen seyleri onda görürüz ama bebe yağı almamıştı hic 1.5 yaşında oğlu. O yüzden benim de pek alasım yok bebe yağını kendime kullanıyorum
İki çocugumda da kulanmadım canm ben. Ki ilkinde almıstım huzursuz oldum öyle vıcık vıcık 😂😂😂 bide bebişin cildi isteyecekmi? ilki pişik konusunda çok çektirdi her bez ve krem yaramadı, ikincide pişik olmadı ama cildi hassas sinek bile ısırsa kocaman olur atopik bir cildi var. Yağ olayını ve pudra olayını uygun bulmuyorum. Doğru şampuan, doğru bebek deterjanı ve doğru bez kullanınca cildine hiçbirseye gerek olmaz diye düşünüyorum. Gaz için masaj yaparım vs dşye düşünen var ise kiraz cekirdekli torbaları tavsiye ederim. Gercı her anne bebeğinin ihtiyacına göre yeni yöntemler geliştiriyor.

Ben sizlere birşey sormak istiyorum. Kimsenin başına gelmedi sanırım zira kimse yazmamış böyle birşey. Benim kalçama sancı giriyor birkaç haftadır. Afedersiniz ama makata doğru. Bir anda hemde. O sancı girdiğinde ne oturabiliyorum ne uzanabiliyorum. Doktoruma söylemedim, sancıyı tarif edemem diye düşündüm. Kasılmalarımı sormuştu doktorum. Kasılmam yok, bunun onla bi alakası yoktur diye düşündüm. Magnezyum kullanmadım hiç doktorum gerek yok dedi. Nedir bu sancıların sebebi acaba? Beni çok zorluyor gün içinde 10 kez falan yaşıyorum 😔
Bunlar doğum için kasılmalar zaten. Sadece karından olmaz kasılma vajina ve makatta hatta bel ağrısı ile birlikte olabiliyor. Hatta ben yasamadım ama doğum anında tuvalet ihtiyacı var gibi gelirmiş🤭🤭 ben iki sezeryan yasadığım için sancı biliyorum ama normal doğum deneyimi yok. Sen dr sorduğunda anlat gaz sancısı değilse hazırlık kasılmaları olabilir. Zaten artık nst ölçümleri baslıyo orada da varsa cıkar.

İki çocugumda da kulanmadım canm ben. Ki ilkinde almıstım huzursuz oldum öyle vıcık vıcık 😂😂😂 bide bebişin cildi isteyecekmi? ilki pişik konusunda çok çektirdi her bez ve krem yaramadı, ikincide pişik olmadı ama cildi hassas sinek bile ısırsa kocaman olur atopik bir cildi var. Yağ olayını ve pudra olayını uygun bulmuyorum. Doğru şampuan, doğru bebek deterjanı ve doğru bez kullanınca cildine hiçbirseye gerek olmaz diye düşünüyorum. Gaz için masaj yaparım vs dşye düşünen var ise kiraz cekirdekli torbaları tavsiye ederim. Gercı her anne bebeğinin ihtiyacına göre yeni yöntemler geliştiriyor.
Ben de kendime sürünce bile rahatsız oluyorum hemen emmiyo cilt, bebekte daha da rahatsız edici olur diye düşünüyorum ya oda cok nemsizse kalorifer üstüne su konulur falan cildinin kuruyacagini düşünmüyorum, gaz için de bitkisel yağlar denenebilir belki ayak altına veya karnına masaj icin ama bebe yağı bana suan gereksiz geliyor, ilerde ihtiyac duyar miyim bilemem tabi

Ben de kendime sürünce bile rahatsız oluyorum hemen emmiyo cilt, bebekte daha da rahatsız edici olur diye düşünüyorum ya oda cok nemsizse kalorifer üstüne su konulur falan cildinin kuruyacagini düşünmüyorum, gaz için de bitkisel yağlar denenebilir belki ayak altına veya karnına masaj icin ama bebe yağı bana suan gereksiz geliyor, ilerde ihtiyac duyar miyim bilemem tabi
Kızım bebekken yikadiktan sonra tum vücuduna zeytinyagi surdu hep Annem ama market zeytinyagi değil organik köyden alinanlardan 👍 alerji yapmayan bebek cildine çok iyi geliyor mis gibi uyurdu hem.cildi nemlendi hemde kemik gelişimine iyi geliyormuş poposuna bile sürdük pisik olmadi elinizde varsa tavsiye ederim 😊

Canım Kiraz çekirdekli torba nedir 🤔🤔

Canım Kiraz çekirdekli torba nedir 🤔🤔
🙈 Ay uyku sersemi torba demişim kiraz çekirdeği yastığı yada kemeri diye aratırsan bir sürü model var.
Gaz sancısı için %100 doğal ve ideal bir malzemedir. Kiraz çekirdeği ısıyı uzun süre muhafaza eder. Isıyı yavaş yavaş vererek bebeği sakinleştirir ve rahatlatır. Fırında 150 derecede 15 dakika ısıtılıp kullanılır.

O ağrıları ben magnezyum kullandığım halde çekiyorum hatta üstüne b vitaminide kullanıyorum. Sen kullanmadığın için olabilir. Arkdasım ağrılardan dolayı çok erken magnezyuma başlamıştı

Bebe yağı şart değil ama nemlendirici bişey illa gerek oldu bize, tabi gerek olursa sonra da alabilirsin. Doğum sonrası bizim eve bu doğum destek hemşirelerinden gelmişti 1-2 saat, sadece gaz için değil de ciğer gelişimi bebeği rahatlatma hatta diş çıkacağı zaman ağrılarını kessin diye yüz masaji göstermişti, ozaman da lazım olmuştu. Onun dışında cildi de kuruydu kızımın kullanıyorduk.zeytinyagi kullanacaksan asiti az olan bişey tercih etmek gerekiyor. Doğunca bebeğin ihtiyacına göre karar verirsin

X