2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim eşim de diyor ki, bebek ağlamasına tahammül edemem 😂😂😂 Canımmm halbuki ben bayılırım ağlayan bebeğe, dedim. 😂😂😂
Hahahah tabi canım ağlayan bebek favorimizde zaten bizim 😅😅 ben eşime şey demiştim öyle kucağa devamlı alma kucağa alışır uyuturken ayakta sallamayalım koyalım kendi alışsın uyumaya. Adam diyoki bu söylediklerin hiç eğlenceli değil 🤣🤣

Kızlar bişey sorucam hastane çantanıza mama koyacakmısınız her ihtimale karşı. Koyacaksanız hangi marka . Kardeşim en iyi evolvia ve frisolac olduğunu söyledi
Ben gerek olduğunu düşünmüyorum canım. İhtiyaç olursa hastane çevresinde ki bir eczaneden hızlıca temin ederim diye düşünüyorum en kötü ihtimal 🥰

Benim eşim de diyor herkes evine gitsin üçümüz kalınca çok güzel olucak diyor geceleri uyursa artık benden çok uyuyacağı kesin 😁😁
Hahahah o da güzel bir dusunce ama 😁Ben ilk gun heyecanlı olur muyum derdini anlar miyim diye biraz panik yapıyorum inşallah doğurunca hepsi geçer 😂

Kızlar bişey sorucam hastane çantanıza mama koyacakmısınız her ihtimale karşı. Koyacaksanız hangi marka . Kardeşim en iyi evolvia ve frisolac olduğunu söyledi
Ben bir tane küçük boy koymayı düşünüyorum sadece markasına karar veremedim. Bir sonraki kontrolde doktoruma soracağım bakalım ne tavsiye edecek. Sma ya da aptamil düşünüyordum ama kardeşin şuan kafamı karıştırdı 😅😂😂😂

Benim eşim de diyor ki, bebek ağlamasına tahammül edemem 😂😂😂 Canımmm halbuki ben bayılırım ağlayan bebeğe, dedim. 😂😂😂
Hahahah seninki yine iyi 😂 eşimin kuzeni var 3 aylık oldu bebeği adam diyor ki anneler çok merhametli, babalar öyle degil bizim bebek geçen gün ağlıyor karnı da tok ağzına bir tane çakasım geldi niye ağlıyorsun diye 😅😂😂😂😂😂

Ya çok ağırlaşan göğüsler için zor dediğin gibi olur bencede ya sıyrılır ya atar 😅 ben normalde 80 dolgulu takıyordum aslında 1 beden büyüdü ama sütte dolarsa belki 85 değilde 90 alırım . En başından beri hep almıcam dedim ama dışarı bi yeri gitmeye rahat olur o yüzden 1 tane alıcam evde de salarım artık ya da emzirme atleti iyi olur 😅
Dagiden aldım şu anda normal sütyen olarak da kullanıyorum. Dış kısmı baya normal sütyen,penye değil, askısı var açılıyor emzirirken de kullanılıyor . Kampanya vardı tanesine 60 civarı ödedim. Bulamazsan aklında olsun 😉

REngi koyulaşıyor birde kokusu farklılaşıyor değişik bir koku oluyor kendni takip edenler anlar aslında ben uç gebeliğimde öyle anladım de dört gun kala idrarda belli oluyor rengi ve kokusuyla bende öyle ama adet ağrısı gibi ağrılar genelinde oa

REngi koyulaşıyor birde kokusu farklılaşıyor değişik bir koku oluyor kendni takip edenler anlar aslında ben uç gebeliğimde öyle anladım de dört gun kala idrarda belli oluyor rengi ve kokusuyla bende öyle ama adet ağrısı gibi ağrılar genelinde oluyor
Anladım canım

Hepinize merhabalar bayram dolayisiyla pek ugrayamadim buralara bayram günü gicik oldum şu herseyi bilenlere benim karnim sivri kizlar ayni erkek karni gibi oyle derler ya kiz yuvarlak erkek sivri aslinda yuvarlakti ama 30 hftadan snra sivrildi baya nyse esimin taraftan akrabalar ay senin karnin erkek duruyor sen pek guvenme dogumda erkek cikabilir şasrma diyolar sinirim bozuldu hayr cinsiyet degil saglikli olsun yeterki ama gelmisim son haftalara 34 giricem doktorum kac kere kiz dedi herseyini kiz diye ayarlamisim sonucta gciik olmamak elde degil bozuntuya vermedim tabi kiz erkek farketmez saglikli olsun yeterki dedim sakin bi sekilde atacak halim yokya dedim tobe yarabbi sizinde gobuşleriniz nasil hem iimi dokeyim dedim hemde sorayim uzun oldu k.bakmayn ☺️

Hepinize merhabalar bayram dolayisiyla pek ugrayamadim buralara bayram günü gicik oldum şu herseyi bilenlere benim karnim sivri kizlar ayni erkek karni gibi oyle derler ya kiz yuvarlak erkek sivri aslinda yuvarlakti ama 30 hftadan snra sivrildi baya nyse esimin taraftan akrabalar ay senin karnin erkek duruyor sen pek guvenme dogumda erkek cikabilir şasrma diyolar sinirim bozuldu hayr cinsiyet degil saglikli olsun yeterki ama gelmisim son haftalara 34 giricem doktorum kac kere kiz dedi herseyini kiz diye ayarlamisim sonucta gciik olmamak elde degil bozuntuya vermedim tabi kiz erkek farketmez saglikli olsun yeterki dedim sakin bi sekilde atacak halim yokya dedim tobe yarabbi sizinde gobuşleriniz nasil hem iimi dokeyim dedim hemde sorayim uzun oldu k.bakmayn ☺️
Aman boşver canım ya sınırını bozduguna değmez, doğunca diyecek biseyleri kalmaz. Benim ilk hamileliğimde karnım hamile değilde şişman karnı gibiydi yayık yayık dolaşıyordum, cinsiyeti kız. İkinci hamileliğimde sivri bildiğin öne doğru büyüyorum gören erkek galiba diyor, cinsiyeti yine kiiiizzzzz 😁 ilk kızım yan yatıyordu bu dik duruyor, sanırım pozisyon da etkiliyor

Böyle boş boğaz konusan insanlara o kadar kızıyorum ki. Insanın canını sıkmaktan başka bir şey yaptıkları yok. Hepimizin etrafında var böyle insanlar ben artık susmuyorum cevap veriyorum ben kırılacağıma onlar kırılsın. Sıkma canını boş insanlar işte konuşsunlar. Benimde erkek bebeğim 31. Haftadayız hafif sivri gidiyor aşağıdan öne doğru 😅 sağlıklı olsunlar da nasıl olursa olsun ya 😍

Hiç sinirlerini bozma canım. Ultrasondan daha iyi gözleri olduğunu iddia eden insanlara ne anlatabilirsin ki 😂

Bu arada benim karnım top gibi 😊 ama epey aşağı indi. 33 ün içindeyim.

Dagiden aldım şu anda normal sütyen olarak da kullanıyorum. Dış kısmı baya normal sütyen,penye değil, askısı var açılıyor emzirirken de kullanılıyor . Kampanya vardı tanesine 60 civarı ödedim. Bulamazsan aklında olsun 😉
Güle güle kullan canım . E bebekten aldığımda süngerli olanlardandı penye değildi bugün değişime gittim hijyen ürünü olduğu için değişim yapmadılar 45 kira vermiştim elimde patladı uyuz oldum 😟

Kızlar şampuan pişik kremi bebe yağı aldınız mı hangi marka düşünüyorsunuz. Bugün ben bu üçünü sebamed aldım sanırım iyidir 1 adette mustela şampuanımız var aldığım vitamin hapının yanında hediye olarak verilmişti 😁 ama mustelada yenidoğan yazmıyor sebamedde yenidoğan yazıyor o yüzden sebamedi önce kullanırım sanırım. Şampuan bekleyince bozulmaz değil mi

Ben koydum Aptamil
İnşallah gerek kalmaz ama ben de koymayı düşünüyorum. Biz de kan uyuşmazlığı var her ne kadar iğne vurulsanda sarılık riski bir tık daha yüksek oluyormuş ve sarılık olunca daha çabuk ilerliyormuş kardeşim diyor hastanede olduğu için. O da en çok friso gold u önerdi ama hiç bir yerde yok bulamadım

Kızlar şampuan pişik kremi bebe yağı aldınız mı hangi marka düşünüyorsunuz. Bugün ben bu üçünü sebamed aldım sanırım iyidir 1 adette mustela şampuanımız var aldığım vitamin hapının yanında hediye olarak verilmişti 😁 ama mustelada yenidoğan yazmıyor sebamedde yenidoğan yazıyor o yüzden sebamedi önce kullanırım sanırım. Şampuan bekleyince bozulmaz değil mi
Ben üçünü de Mustela aldım

Şampuanı e bebekten kendi markası olanı aldım içeriği temiz ürünler listesinde vardı. Bebek yağını ve pişik kremini henüz almadım. Pişik için hametan kullanmayı düşünüyorum bebek yağı da içeriği temiz olan bilindik bir marka tercih edicem. Şampuan bozulmaz bence açılmadığı sürece sıkıntı olmaz zaten bebeğe ne kadar kullanıcaz ki öyle ya da böyle saklama süresi uzun olacak zaten. Sebamed ve mustela güzel markalar ben biraz mustelayı pahalı buluyorum o yüzden tercih etmedim.

İnşallah gerek kalmaz ama ben de koymayı düşünüyorum. Biz de kan uyuşmazlığı var her ne kadar iğne vurulsanda sarılık riski bir tık daha yüksek oluyormuş ve sarılık olunca daha çabuk ilerliyormuş kardeşim diyor hastanede olduğu için. O da en çok friso gold u önerdi ama hiç bir yerde yok bulamadım
Evet o söylediğin mamaları ben ilk defa duydum Aptamil i de benim yeğenim prematüre bebekti 6,5 aylık doğmuştu o zaman Aptamil kullanmışlardı bu yüzden ben de Aptamil alıp koydum çantaya ne olur ne olmaz herşey elimin altında hazır olsun telaş yapmayım diye

X