2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben şampuan e bebekin kendi markasını, losyon mustela, pişik kremi bubchen,sabun Sebamed aldım canım. Mühendisinoglu diye instegramda bir sayfa var orda temiz içerikli ulaşabildiğim bütçeme uygun olanları seçtim. Bı de ufak boy aldım, dediğin gibi deneme yanılma biraz.
Bubchen de çok güzel bir markaymış. Losyon almadım ama mustelanınki çok güzelmiş onu almayı düşünüyorum 100ml 40 tl trendyolda . İlkin bebeyağı yerine losyon sürün diyorlar bebeyağı gözeneği tıkayabşlşyormuş ama ne bilim herşeye birşey deniyor 😅 losyonlar genel olarak hoşuma gidiyo o yüzden alırım belki

Bubchen de çok güzel bir markaymış. Losyon almadım ama mustelanınki çok güzelmiş onu almayı düşünüyorum 100ml 40 tl trendyolda . İlkin bebeyağı yerine losyon sürün diyorlar bebeyağı gözeneği tıkayabşlşyormuş ama ne bilim herşeye birşey deniyor 😅 losyonlar genel olarak hoşuma gidiyo o yüzden alırım belki
Evet canım biz ilk çocukta bebe yağı almıştık, çocuk doktoru losyon kullansanız daha iyi demişti. Dediğin gibi gözenekleri tıkıyormus

Hepinize merhabalar bayram dolayisiyla pek ugrayamadim buralara bayram günü gicik oldum şu herseyi bilenlere benim karnim sivri kizlar ayni erkek karni gibi oyle derler ya kiz yuvarlak erkek sivri aslinda yuvarlakti ama 30 hftadan snra sivrildi baya nyse esimin taraftan akrabalar ay senin karnin erkek duruyor sen pek guvenme dogumda erkek cikabilir şasrma diyolar sinirim bozuldu hayr cinsiyet degil saglikli olsun yeterki ama gelmisim son haftalara 34 giricem doktorum kac kere kiz dedi herseyini kiz diye ayarlamisim sonucta gciik olmamak elde degil bozuntuya vermedim tabi kiz erkek farketmez saglikli olsun yeterki dedim sakin bi sekilde atacak halim yokya dedim tobe yarabbi sizinde gobuşleriniz nasil hem iimi dokeyim dedim hemde sorayim uzun oldu k.bakmayn ☺️
Aaayyyy sanki ben yazmışım 😀aynı şeyi bende yaşıyorum bir daha doktora cinsiyet sormaya çekiniyorum

Aman boşver canım ya sınırını bozduguna değmez, doğunca diyecek biseyleri kalmaz. Benim ilk hamileliğimde karnım hamile değilde şişman karnı gibiydi yayık yayık dolaşıyordum, cinsiyeti kız. İkinci hamileliğimde sivri bildiğin öne doğru büyüyorum gören erkek galiba diyor, cinsiyeti yine kiiiizzzzz 😁 ilk kızım yan yatıyordu bu dik duruyor, sanırım pozisyon da etkiliyor
Benimde dik duruyor tepede ondan sivri oluyor karnim dediginiz gibi pozisyon etkili sanırım

O söylenenler hep hurafe canım kulaklarını kapa benim cinsiyeti genetik testte belli oldu doktor görüşü de aynı yöndeydi yani kesin olduğu halde hala yorum yapanlar oldu gülüp geçiyorum 🤭😉
Ya inanmiyorum zaten cahillik bu ama cok biliyormus gibi konusunca agzina carpasim geldi bitane nyseki az kaldi belli olacak dogunca 😄

Aaayyyy sanki ben yazmışım 😀aynı şeyi bende yaşıyorum bir daha doktora cinsiyet sormaya çekiniyorum
Bide doktorum bana her defasinda kiz demistim dimi diyo evet diyorum bende o kadar emin yani hadi surpriz yapsa nolacak benim icin farketmezki bi oglum var gönlüm kizdan yana ama evlat evlattir ne cekiyoruz tasiyacagiz diye ben bitek herseyi kiz diye aldim ayarladim ona uzulurum okadar Allah hayirlisini nasip etsn seninde ne dedilerse odur cinsiyet takma kafana vallaa tikayalim kulaklarimizi bos insanlara

Hepinize merhabalar bayram dolayisiyla pek ugrayamadim buralara bayram günü gicik oldum şu herseyi bilenlere benim karnim sivri kizlar ayni erkek karni gibi oyle derler ya kiz yuvarlak erkek sivri aslinda yuvarlakti ama 30 hftadan snra sivrildi baya nyse esimin taraftan akrabalar ay senin karnin erkek duruyor sen pek guvenme dogumda erkek cikabilir şasrma diyolar sinirim bozuldu hayr cinsiyet degil saglikli olsun yeterki ama gelmisim son haftalara 34 giricem doktorum kac kere kiz dedi herseyini kiz diye ayarlamisim sonucta gciik olmamak elde degil bozuntuya vermedim tabi kiz erkek farketmez saglikli olsun yeterki dedim sakin bi sekilde atacak halim yokya dedim tobe yarabbi sizinde gobuşleriniz nasil hem iimi dokeyim dedim hemde sorayim uzun oldu k.bakmayn ☺️
Benim karnım da bu şekilde dün çekildim bu fotoyu kızım olacak 32+4 üm 😊

Eklentiler

• IMG_20210723_221033_366.jpg
    IMG_20210723_221033_366.jpg
    132,3 KB · Görüntüleme: 111
Mustelanın bebe yağı çabuk emildiği için gözenekleri tıkamıyor demişti bir anne izlediğim videoda bu yüzden ben mustelanın bebe yağını aldım losyonunu da aldım bebe yağı masaj için iyi oluyor mustela çok pahalı 😐 ama ürünlerinin büyük boyları nerdeyse bir sene kullanılıyor demişlerdi bu yüzden herşeyini mustela aldım

Mustelanın bebe yağı çabuk emildiği için gözenekleri tıkamıyor demişti bir anne izlediğim videoda bu yüzden ben mustelanın bebe yağını aldım losyonunu da aldım bebe yağı masaj için iyi oluyor mustela çok pahalı 😐 ama ürünlerinin büyük boyları nerdeyse bir sene kullanılıyor demişlerdi bu yüzden herşeyini mustela aldım
Ben şuan kendime mustelanın bebe yağını kullanıyorum😀memnunum beybidede olır😀

Gerçekten neden böyle yorumlara ihtiyaç duyuyorlar anlamıyorum.. benimde hamileliğimde yanaklarımda 30. Haftaya kadar nerdeyse hep sivilce gibi değişik şeyler çıktı .. şimdi baya geçti ama arada bi belirginleşiyorlar. Öncesindede şimdide aaa yanaklarına nolmuş demelerinden çok etkileniyordum .. sanki ben görmüyorum.. sanki biz bilmiyoruz.. zaten hassas bi dönemde kadının dış görünüşüne yorum yapanlara kafa atasm geliyor ya ..
hamilelik hormonlarından diyorum geçiyorum artık bunu bu kadar anlamakta zorlanıyorlar ya .. onlar dedikten sonra hep ağlayasım geliyordu ama artık takmıyorum.. bu insanların sonu gelmiyor çünkü
Kızlar şampuan pişik kremi bebe yağı aldınız mı hangi marka düşünüyorsunuz. Bugün ben bu üçünü sebamed aldım sanırım iyidir 1 adette mustela şampuanımız var aldığım vitamin hapının yanında hediye olarak verilmişti 😁 ama mustelada yenidoğan yazmıyor sebamedde yenidoğan yazıyor o yüzden sebamedi önce kullanırım sanırım. Şampuan bekleyince bozulmaz değil mi
Açılmadığı sürece bozulmaz diye biliyorum canım açıldıktan sonra 1 yıl kullanma tarihleri çoğunun sanırım.
Ben pişik kremi yeşil marka aldım temiz içeriklilerde vardı oda ..
şampuanda spumy aldım .. o da temiz içerikli ama meşhur değil ahahah bende ilk duymuştum ama yeğenlerime bi tek bu iyi gelmişti deneyimleri sonucu😂 çokta uygun bir şey deneyip bakıcam ..
Yağ almadım ben çok kişi önermiyor diye..🤷🏼‍♀️

Alman malı düşünmek lazım. Rosmannda varmı acaba
Sma bebek maması aldırmışlardı eşime gerçi kullanamadım çöpe gitti sut verince etrafta kimsede yoktu tarihi geçmiş baktım sonra şeker ornı az diyorlar bebek o mamayı yiyince anne sutunu geri çevırmıyor bazıları sonra memeyi emmek istemiyor mama kadar tatlı olmadığı için tabi bilemiyorum bende yorumlarda okumuştum ebelerde onu demişti belki faydası olur ama ben mama almayı duşunmuyorum bu sefer erkenden sağmaya başlarım eğee iyi olursm doğumun peşine sutu getirmeye çalışayım diyorum

Kesinlikle mamaya karşıyım ama Allah muhtaç etmesin inşallah. Gerek kalmasın hiçbir beybiye
Sma bebek maması aldırmışlardı eşime gerçi kullanamadım çöpe gitti sut verince etrafta kimsede yoktu tarihi geçmiş baktım sonra şeker ornı az diyorlar bebek o mamayı yiyince anne sutunu geri çevırmıyor bazıları sonra memeyi emmek istemiyor mama kadar tatlı olmadığı için tabi bilemiyorum bende yorumlarda okumuştum ebelerde onu demişti belki faydası olur ama ben mama almayı duşunmuyorum bu sefer erkenden sağmaya başlarım eğee iyi olursm doğumun peşine sutu getirmeye çalışayım diyorum

Arkadaşlar bebek arabası alan oldumu araştırmaktan başıma ağrılar girdi. Her şey tamam ama arabayı asla bulup karar veremiyoruz fikri olan var mı?
Canım biz aldık.cok oldu yoyko elegance diye geçiyor hem araç koltuğu var tasıma koltuğu puseti oluyor. Hem başka ucu var takılıyo. Isterseniz bir araştırın kullanıcı yorumları iyiydi ama henüz kullanmadık. Bir bakin isterseniz internetten sipariş ettik geldi.pahali markalardaki bir çok özellik bunda vardi.

Eklentiler

• Screenshot_20210724-232011_Google.jpg
    Screenshot_20210724-232011_Google.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 90
  • Screenshot_20210724-232034_Chrome.jpg
    Screenshot_20210724-232034_Chrome.jpg
    65,9 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_20210724-232041_Chrome.jpg
    Screenshot_20210724-232041_Chrome.jpg
    66,8 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_20210724-232045_Chrome.jpg
    Screenshot_20210724-232045_Chrome.jpg