2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Geçmiş olsun bu mantar falan çok akıntı yapmasa da icerde iltihap oluyor ancak vajinal muayeneyle belli oluyor, o yüzden ilaçları mutlaka kullanmani öneririm ilerlemesi sıkıntı olur
Devamlı kullanıyorum canım ya ama bitiyor tekrar başlıyo anlamadım bende akıntı çok oldu öyle kaşıntı yok gibiydi hafif yanma vardı .süt kesiği gibi akıntı bir an önce bitse bari şimdi azaldı gerçi

Ay sorma akıntı rahatsız ediyor ve çok sıcak olduğu için devamlı terli o bölge çamaşır ıslanıyor. Akıntın ne renk benden gelen akıntı sarıydı açık yeşil gibi sanki . Günlük pes kullanmıyorum onun yerine havlu peçete koyuyorum ama nafile Gine’de çamaşır değiştiriyorum çamaşır yetişmiyo adeta

Sut kesigi gibi beyazlik, kizariklik ya da kasinti varsa malesef mantar. Bol bol prebiyotik oneririm mesela kefir. Prebiyotik haplar da var ama hamilelikte kullanimi konusunda fikrim yok. Ek olarak sekerden uzak durmak da iyi geliyor. Evde mumkunse camasirsiz gezin havalansin en azindan gece. Ben zamaninda cok cektim bana cok iyi gelirdi.

Selam kızlaaaar uzun zamandır yoktum çalışıyorum. Dün kontrolüm vardı ilk defa bebeğin kilosunu öğrendim. 1.650 gr mış normalin azcık üstünde ama zayıf olmasından İyidir dedi . Herşeyi çok normal ilerliyor bu süper ama bende miyom vardı 5cm ondan dolayıpozisyon değiştiremezse sezaryan doğum olur dedi. Lütfen dua edin bana ben normal doğum istiyorum .

Saglik olsun bizim de ne olacagimiz belli degil, bosver sonu iyi olsun.

Selam kızlar,
Bende şuanda 4 müslin, 3 tane de penye battaniye var yeterlimi sizce?
Birde kaç tane zıbın olmalı? Yandan bağlamalı 6 tane aldım.
Ayy bu konuda deneyimsiz olmak çok zor:) Alışveriş yaparken hep kafada çılgın sorular oluyor:)

Ayy seni o kadar iyi alıyorum ki bende öyleyim. Benim normalde sarı gibiydi o zaman sorun olmuyordu hiç ama yeşile dönmeye başladı açık yeşil gibi oldu kaşıntı ve yanma başladı doktorum hemen ilaç verdi. Şimdi rahatım yine sadece akıntı var diğer şikâyetlerim geçti inşallah tekrarlamaz diye dua ediyorum. Ped peçete vs hiç fayda etmiyor birde sıcak zaten terliyoruz

Ben 2 tane muslin 2 tane penye 1 tane tomurcuk battaniye aldım. 6 tane normal alttan çıt çıtlı zıbın aldım. 4 tane 5li takım aldım. Çok çabuk büyüyorlar diye yeni dogan kıyafetlerini çok almak istemedim baktım yetmiyor çıkar alırım 10 dklık iş diye düşündüm.

Bu asama icin bana muslin ve battaniye yeterli geldi, benim de o kadar asagi yukari.
0-3 ayi cok almayin diyorlar genel olarak, benim 0-3 ayda (yenidoganla ikisi bir sanirim) 3 tulum, 3 alt ust, 5-6 citcitli body, 2 tane de alt oldu. Bundan biraz daha fazla da 3-6 ay aldim.
Tecrubeli anne degilim ama fikir olarak paylasiyorum. Umarim yeterli gelir

Ped daha kotu yapabilir tahristen dolayi

Maşallah bebişe hep böyle güzel gitsin inşallah sorun olmaz da istediğin gibi bir doğum olur. Olmazsa da sağlık olsun sıkma canını yeterki sağlıkla dünyaya gelsinler

Ped daha kotu yapabilir tahristen dolayi
Ay evet ya ama en ince olanlardan kullanmaya çalışıyorum diğer türlü baş edemiyorum ya. Sürekli iç çamaşır değiştirmek zor geliyor çünkü ben islakliga hiç dayanamam en ufak damlada değiştirmek isterim

Evet çok haklısınız kızlar, ilk 3 ay için fazla abartmamak lazım sanırım. Bende de 6 tane kıyafet oldu, yeter sanırım. Sonra bebişin durumuna göre alınır, teşekkürler

Yaaa kızlar benim bir haftadır iştahım yok midemde yumruk gibi bir şey var ya hiçbir şey yiyip içesin gelmiyor. Normalmidir acaba hiç mide sorunu yaşamadım ilk zamanlarda bile.

Ay evet aynısı olmuş yeşile çalıyor rengi dediğin gibi 3. Sefer fitil kullanıyorum 2 adetli olanlarda bakalım inşallah geçer akıntı azaldı rahatım ama umarım tekrarlamaz senin de tekrarlamaz. İlişkide aşırı canım yanmıştı benim

Akıntı da falan süt kesiği gibi parça gördüm ve maalesef mantar bu . Ay sorma zaten çok sıcak hiç bişey giyesim gelmiyor çok lanet bişeymiş bana ilk defa oldu oda gebelikte oldu ev yoğurdu bir iki tükettim ama düzgün yemedim . Keşke şekerden uzak kalabilsen biraz denicem tavsiyelerin için çok teşekkür ediyorum bu yolları da denicem artık geçsin

İnşallah gönlüne göre olur canım Maşallah bebişine kaçıncı haftandı 1.650 çıktığında

Inşallah tekrarlamaz ya çok sıkıntı oluyor gerçekten hele ki ilişki konusu aman amaaannn

Geçmiş olsun canım inşallah birdaha tekrarlamaz bende şimdilik mantar yok ama olacak diye endişeleniyorum çünkü bir yandan artan akıntı bir yandan aşırı sıcaklardan terleme kuru tutmak çok zor yanma kaşıntı gibi şikayetlerim yok a idrar kesesinin olduğu yer hafif ağrıyor benim de idrar yolu enfeksiyonu sürekli tekrar ediyor çünkü doğuştan idrar yolum dar bundan oluyor doktor ilaç yazamadı tatilde olduğu için bir hafta sonra gelince yazarım dedi ben de bir hafta beklemek istemedim enfeksiyon ilerler diye korktum siz ilacı söyleyin biz alalım dedim eczacı vermedi ilacı reçete olmadığı için biz de gidip acilde yazdırdık sağolsun acil doktoru yazdı o ilacı nöbetçi eczaneden aldık şurada bir aydan biraz fazla zaman kaldı sorunsuz sıkıntısız sağlıkla kucağımıza alırız inşallah yavrularımızı

Ben de dün seni geçirdim aklımdan hiç görünmüyor umarım iyidir diye ben de normal doğumu istiyordum sonra onun risklerini de duydukça ondan da korkuyorum artık en iyisi hakkımızda hayırlısı olsun inşallah sağlıkla kucağımıza alalım da önemli olan bu diye teselli ediyorum kendimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…