2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Enfeksiyon için drmun watsap gurubunda paylasmıstı arkadaslar belki şifa olur

DUT KURUSU ŞURUBUNUN FAYDALARI....
*Vücut iltihabını çözer.Enfeksiyonu atar.
*Nezle grip gibi hastalıklara karşı vücudu korur.
*Uyku problemine iyi gelir.
*Cilt hücrelerinin yenilenmesi sağlar.
*Yorgunluğu alır, zindelik verir.
*Saçları kuvvetlendirir.
*Ağız sağlığı açısından etkilidir.
*Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlar.
*Kemik sağlığını korur.
***DUT ŞURUBUNUN YAPILISI***
2 su bardagi dut kurusu
5 su bardagi suyla 5 dk kaynatılır
Ilininca içilir
Cam kavanoza konur.
Buzdolabinda tutulur. Sabah ,aksam aç karnına icilir
Dut şurubu bitince yeniden hazirlanır
21 gün icmeye devam edilir
Günlük de hazirlanip icilebilir
1 bardak kaynar suya
1 buçuk yemek kasığı dut
5 dakika kaynatıp ılıyınca içilir Her gün 1 bardak icilmeli
21 gun boyunca icilir...
Alıntıdır..

Bir şey söylicem ben göğüs uçlarıma ıncıa jel krem kullanıyordum buraya da birkaç kez yazmıştım memnun olduğumu ama o bitmek üzere olduğu için bir de lansinoh u alıp deneyim dedim ve iki kez lansinoh sürmem yetti göğüs uçlarımı yumuşacık yaptı kuruma acı sızlama hiçbir şey kalmadı iki haftadır hiçbir şey sürmüyorum ıncıa yı nerdeyse 4-5 aydır kullanıyordum memnun olduğumu sanmışım lansinoh u kullanınca onun pek de işe yaramadığını anladım sizin de bildiğiniz olsun

Merhaba kizlaaar🤗
Ben doktora savunma sınavımi başarı ile tamamladım ve kızımla birlikte Dr olduk🧿😊 alırız bir masallahinizi🙈🙌🎓
Şimdi alışveriş işlerine başlıyorum, çoğunlukla online alacağım. Bu sıcaklarda burnumu bile dışarı cikartmiyorum, evim evim güzel evim 🤩
Umarım sizlerde iyisinizdir ve erken doğuran yoktur🤗 öptüm hepinizi
Hey maşallah tebrik ediyorum🥰👏👏👏🎊🎉🧿

Ödemi olan var mi ? Ben şişmiş halde sadece oturuyorum zira yürümek mümkün degil bacaklarim uyusup kasilip kaliyor. Yürüyemez oldum bacaklarim ellerim hep ödem. Tuz ve hamur işini çoktan kesmistim, bol su da içiyorum ama ödemden kurtulamadim.

Ben de dün seni geçirdim aklımdan hiç görünmüyor umarım iyidir diye ben de normal doğumu istiyordum sonra onun risklerini de duydukça ondan da korkuyorum artık en iyisi hakkımızda hayırlısı olsun inşallah sağlıkla kucağımıza alalım da önemli olan bu diye teselli ediyorum kendimi
Normal dogum risklerini duymak beni de gerdi 🙁

Ödemi olan var mi ? Ben şişmiş halde sadece oturuyorum zira yürümek mümkün degil bacaklarim uyusup kasilip kaliyor. Yürüyemez oldum bacaklarim ellerim hep ödem. Tuz ve hamur işini çoktan kesmistim, bol su da içiyorum ama ödemden kurtulamadim.
Sıcaklardan olabilir ama bence tansiyonuzu düzenli takip edin. Büyük tansiyonda 3 lük artış, küçükte 1,5 artış görürsen haber ver demişti bana doktorum.

Çok kötü bir gece geçirdim. Dün bayramlaşmaya çıktım bir yerde meyve ikram ettiler ben meyve yedim midem başladı guruldamaya sıkıştım tuvalete zor attım kendimi ishal oldum bu böyle her gittiğim yerde devam etti. Eve geldim akşam kemiklerim sızlamaya başladı. Nefesim kesildi kustum derken titremeye başladım. Çok üşüdüm sonra terleme başladı gece 4-5 kez üstümü değiştirdim derken uyuya kaldım sabah bacağıma giren krampla uyandım. Hala ishal gibiyim. Ama geceye göre çok iyiyim. Bugün yola çıkacaktık çıksam mı yatsam mı bilemedim. Kızımı da önden yolladım. Kafam karmakarışık 😕

Bir şey söylicem ben göğüs uçlarıma ıncıa jel krem kullanıyordum buraya da birkaç kez yazmıştım memnun olduğumu ama o bitmek üzere olduğu için bir de lansinoh u alıp deneyim dedim ve iki kez lansinoh sürmem yetti göğüs uçlarımı yumuşacık yaptı kuruma acı sızlama hiçbir şey kalmadı iki haftadır hiçbir şey sürmüyorum ıncıa yı nerdeyse 4-5 aydır kullanıyordum memnun olduğumu sanmışım lansinoh u kullanınca onun pek de işe yaramadığını anladım sizin de bildiğiniz olsun
Bende almak istiyorum ama balm var krem var modelleri var resim atabılme imkanın varmı

Çok kötü bir gece geçirdim. Dün bayramlaşmaya çıktım bir yerde meyve ikram ettiler ben meyve yedim midem başladı guruldamaya sıkıştım tuvalete zor attım kendimi ishal oldum bu böyle her gittiğim yerde devam etti. Eve geldim akşam kemiklerim sızlamaya başladı. Nefesim kesildi kustum derken titremeye başladım. Çok üşüdüm sonra terleme başladı gece 4-5 kez üstümü değiştirdim derken uyuya kaldım sabah bacağıma giren krampla uyandım. Hala ishal gibiyim. Ama geceye göre çok iyiyim. Bugün yola çıkacaktık çıksam mı yatsam mı bilemedim. Kızımı da önden yolladım. Kafam karmakarışık 😕
Geçmiş olsun besin zehirlenmesi üşütme gibi mi olmuş 😬 atacak bişey kalmayınca heralde ishal durur. Gideceğiniz yer uzak mıydı?

Bu günlerde salgın var dıye duymuştum ishal salgını, umarım bir an önce bitsin. Kuru kahveye limon sık yut kesılıyor ishal cok cok gecmıs olsun Rabbim sıfalar versin

Benim dün akşam çok şişti bacaklarım ayaklarım hatta ellerim çünkü eşimin halası file gittik bayramlaşmaya ben bir iki saat oturup geliriz diye düşündüm ama eşim kuzenlerini görünce kalkmak bilmedi balkonda sandalyede oturmaktan oldu çok korktum hiç bu kadar şişmemişti neyseki eve geldik biraz yürüdüm duşa tuttum uzandım azaldı sabaha normale döndü çok şükür ayaklarda bacaklarda normal diyor doktorlar da elde ve özellikle yüzde şişme olursa gebelik zehirlenmesi belirtisiymiş tuzla falan da bence alakası yok ben ne tuzu kestim ne hamur işini ne tatlıyı normal beslenmemi yapıyorum kararınca normal hayatta da aşırıya kaçmamak gerek zaten çok şükür şeker tansiyon ödem hiçbiri yok bünyeyle alakalı olabilir ve dediğim gibi sandalyede oturunca oldu geçen arkadaşa gitmiştik orda da sandalyede oturunca biraz şişmişti bacağım bu kadar olmamıştı ama bu sefer ayak ve elimde şişti baya korkuttu beni

Geçmiş olsun canım 😟 biz bu gidişle doğuma kadar evde oturalım bana da yaramıyor bir yere misafirliğe gitmek vücudun su kaybetmeştir bol su iç

Normal dogum risklerini duymak beni de gerdi 🙁
Gerilmeyin kizceler, burdaki konu tüp bebeklerde sezeryandan çıkmıştı. Önemli olan annelerin kendini nasıl hazır hissettiği. Birçoğumuz normal doğumla dünyaya geldik, benim çevremde hiç sıkıntılı doğum yaşayan olmadı 🙏 siz kendinizi hangisine daha yakın hissediyorsanız doktor yönlendirmesi ile de onu seçersiniz. Doğurduktan sonra akılda doğumla ilgili bişey kalmıyor zaten 😊

Eklentiler

• IMG_20210721_095809.jpg
    IMG_20210721_095809.jpg
    44,7 KB · Görüntüleme: 31
Arkadaşlar evde kendi cihazıyla şekerini ölçenler var mı? Açlık şekerimi ölçtüm ama tokluk bilemedim nasıl yapmam lazım?

Arkadaşlar evde kendi cihazıyla şekerini ölçenler var mı? Açlık şekerimi ölçtüm ama tokluk bilemedim nasıl yapmam lazım?
Merhaba, ben ölçüm yapıyorum. Tokluk şekerini su şekilde olcmeniz lazım; ağzınıza attığınız ilk lokmadan sonra 1 saat geçince ölçün. Diyelim ki saat 10 da ilk lokmanizi tuttunuz, saat 11 de olcmeniz lazım.
Sevgiler, geçmiş olsun

Ben de dün seni geçirdim aklımdan hiç görünmüyor umarım iyidir diye ben de normal doğumu istiyordum sonra onun risklerini de duydukça ondan da korkuyorum artık en iyisi hakkımızda hayırlısı olsun inşallah sağlıkla kucağımıza alalım da önemli olan bu diye teselli ediyorum kendimi
Aa ne güzel beni unutmayan birileri var ☺️☺️Doğrusu geçenlerde burdan bi arkadaş metak edip özelden yazmıştı. 😊 Aynen kuzum hakkımızda hayırlısı…ay nebilim sezeryandan korkuyorum ben ☹️

X