2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yok yok doğru yaptın canım yani ellemediğimiz halde süt gelebiliyor. Bide ellesek demekki daha çok gelecek oda doğumu başlatıyormuş ya Allah korusun. Yani en iyisi dediğin gibi uyarı gibi olmuyor tam yani dakikalarca sürmüyoruz sonuçta Uçlarına kese yapmakta emzirirken ilk günler yara oluşumunu en aza indirmek içinmiş. Bu arada aksi bi durum olmazsa özele gittiğim doktorum normal doğum taraftarı hep başka illerden gelenler oluyo. Devletten vazgeçtim. Doktoruma güveniyorum. Dua edelim birbirimize de güzel olsun hepimizin doğumları Ne uzattım hee çenem düştü

Evet enfeksiyon olabilir ihmal etmemek lazım ben yarın doktora tekrar mesaj atacağım söylesin ilacı biz alalım bir hafta niye bekleyim

Yaa hadi inşallah canım Allah gönlüne göre kolay bı doğum nasip etsin insallah..benim cesaretim yok ama cok isterdim, sakın benim gibi netten doğum videolari izleme, instagramda yabancı doulalar cok açık videolar paylaşıyor hersey net belli oluyor epey korkutucu geldi bana, yüzyıllardır kadınların yaşadığı bisey aslında ama iste biraz psikolojimi etkiledi sanırım

Ay evet benim de öyle oluyo yaa
Bişey kullanıyo musun yumuşatmak için
Emzirirken çok acıyacak demek ki diye korkmaya başladım ben,
Doktor tavsiyesi üzerine banyoda uçlarına kese sonrasında da sarı kantaron yağı sürüyorum İlk emzirme günlerinde acısını azaltmak içinmiş. Tabi uzun uzun yapmıyorum zaten memeyi uyaracak kadar olmuyor kaşıntı gibi oluyo keselerken, çok bastırmadan. Ama ağrısına bişey bulamayız sanırım o hormonlardan ve süt kanallarının açılmasıyla ilgili

Evet canım ya görüyorum bende ama özellikle açıp bakmıyorum. Senide çok iyi anlıyorum. İçinden nasıl yapmak geliyorsa öyle olsun hislerde çok önemli Bende duygu durum bozukluğu olduğu için normal doğum olması her açıdan daha iyi tabii ama ikisinede psikolojik olarak kendimi hazırlamaya çalışıyorum. Bir douladan online eğitim alıyorum dr umun sayesinde. Bakalım her şey nasip Allah sağlıkla yavrumuza kavuştursun bunlar teferruat

Doula destegi cok iyi olmus canım iyi yapmışsın dediğin gibi sağlıkla kavusalim insallah

Sıcaklardan terleme konusunu doktorumda söyledi bende 2 hafta önce tahlil verdim her şey yolundaydı ama bir anda yanma vs başladı hemen ilaç verdi doktorum. Yazın çok sık oluyormuş ıslak bırakmamak gerekiyormus ne kadar dikkat etsekte olabiliyor.

Ya bana da yaptı doktor idrar tahlili az bi enfeksiyon var istersen bir içimlik şase yazıyım iç ya da bol su iç dedi. Ama asıl sorun bende mantar enfeksiyonu oluştu neredeyse 1 aydın Çar bi geçiyo tekrar başlıyo doktor muayene etmedi ama şikayeti anlatınca teşhisi koydu. Sarı beredeyse açık yeşile yakın bir akıntı hafif yanma oluyor kaşıntı da yok gibi çok tuhaf bi durum ilk defa gebelikte oldu bana ama doktor pek önemsemedi mantar olayını ve yine 2 kullanımlık fitil yazdı Bağcan bilmiyorum. Tekrarlayan bişey oldu bendeki sanırım eşime bulaştı ondan tekrar bana mı bulaştı bilemedim

Geçmiş olsun bu mantar falan çok akıntı yapmasa da icerde iltihap oluyor ancak vajinal muayeneyle belli oluyor, o yüzden ilaçları mutlaka kullanmani öneririm ilerlemesi sıkıntı olur

Son kontrolde bende aynı şikayeti söyledim bana da içinde 3 tane olan fitil ve krem verdi. Şikayetim geçti gibi oldu ama sanki akıntıda hala gariplik var gibi bilemedim. Geçmezse tekrar çağırdı doktorum. Sıcakta terlemekten vs çok sık oluyormuş günlük ped kullanma sık sık iç çamaşırını değiştir dedi ama ben ped kullanmadan yapamıyorum ya. Hayırlısıyla bir atlatsak su 2 ayı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…