2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaşlar ben bir şey soracağım, beta hcg artışını testlerle kontrol ederek ilk doktor muayenesine bir hafta sonra gitmeyi planlıyorum. Yani 5+2 olunca..

Benim bu süreçte sağlık ocağına gitmeme gerek var mı veya riskli bir durum varsa doktor muayenesi için geç kalmış olur muyum?
Ben de henüz gitmedim, kan testleri ile beta hcg yi kontrol ettim. 8. Hafta (7+ lı günlerde) gideceğim hatta. Geç kalmış olmayız sanırım.

Canim bende dun gittim uc hafta sonra gel dedi aynn senin gibi ara baya acik oluyo neye gore bende bilmiyorm
Bana da 3 hafta sonra gel dedi süre bence de biraz uzun. Benim geç döllenme heralde kalp atışı nı duymak için risk olmasın geldiğinde duyalım mı dedi diye düşünüyorum. Siz duyabildiniz mi kalp atışını?

Kızlar 5+4 üm. Ayaklarımı hiç ısıtamadım bugün nedense ve belim tek taraflı ağrıyor. Kahverengi akıntı da var 4 gündür acile gittim progestan iğne yazdı hap olarak da alıyorum her gün. Herşey yolunda görünüyor demişti doktor ultrasonda bakıp.Benim gibi ağrısı olan var mı çok korkuyorum arada kasıklarım da ağrıyor ama hiç bu kadar uzun sürmemişti 5 sn de geçiyordu normalde 🙁

Kızlar 5+4 üm. Ayaklarımı hiç ısıtamadım bugün nedense ve belim tek taraflı ağrıyor. Kahverengi akıntı da var 4 gündür acile gittim progestan iğne yazdı hap olarak da alıyorum her gün. Herşey yolunda görünüyor demişti doktor ultrasonda bakıp.Benim gibi ağrısı olan var mı çok korkuyorum arada kasıklarım da ağrıyor ama hiç bu kadar uzun sürmemişti 5 sn de geçiyordu normalde 🙁
Canım kahverengi akıntı harici ben de hepsi var 4+3 üm. Ayaklarıma sıcak su torbası koyuyorum ama işteyken çok zor oluyor.. Sanırım o da gaz yaptığından alt karın ağrısı gibi uzunca vuruyor.. İnşallah lekelenme de normaldir canım kırmızı renk gelmedikçe sıkıntı yok diyorlar ama en yakın zamanda kendi doktoruna bir görün bakalım.

Canım kahverengi akıntı harici ben de hepsi var 4+3 üm. Ayaklarıma sıcak su torbası koyuyorum ama işteyken çok zor oluyor.. Sanırım o da gaz yaptığından alt karın ağrısı gibi uzunca vuruyor.. İnşallah lekelenme de normaldir canım kırmızı renk gelmedikçe sıkıntı yok diyorlar ama en yakın zamanda kendi doktoruna bir görün bakalım.
Sağol canım inşallah 🙏 Perşembe kalp atışını duymak için gideceğiz bakalım umarım ayaklarımı üşüttüğümdendir ağrılarım

Bana da 3 hafta sonra gel dedi süre bence de biraz uzun. Benim geç döllenme heralde kalp atışı nı duymak için risk olmasın geldiğinde duyalım mı dedi diye düşünüyorum. Siz duyabildiniz mi kalp atışını?
Canim ben cuma gunu 6+5te duydum karindan ultrasonla kalbini, senin ne kadarlik oldu. Bana dediki dr diger randevuda heryeri net gorucez 3haftaya verdi bende bilmiyorm neye gore verdigini bide kan tahlili verdi ban yaptirdimda tam cikmamis daha

Canim ben cuma gunu 6+5te duydum karindan ultrasonla kalbini, senin ne kadarlik oldu. Bana dediki dr diger randevuda heryeri net gorucez 3haftaya verdi bende bilmiyorm neye gore verdigini bide kan tahlili verdi ban yaptirdimda tam cikmamis daha
Ben de 5+1 gibi gittim. geç yumurtlamıştım zaten biliyordum. Doktor da geç döllenme dedi. Keseyi gördü yapmam yapmamam gereken şeyleri anlattı, 3 hafta sonra gel dedi :)
Bu sırada kan tahlilimi de yaptırdım. Şimdi de 6+2 oldum son adetime göre. Bana da her şeyi göreceğiz dedi ama her şeyden kasıt ne bilmiyorum:)

Çok şükür keseyi görmüşsünüz darısı başıma olsun 🥰 keseyi görmeden, kalp atışını duymadan içime sinmiyor hep bir kuşku. hepimiz için sağlıkla ilerlesin inşallah 🙏🏼🙏🏼

Ben de henüz gitmedim, kan testleri ile beta hcg yi kontrol ettim. 8. Hafta (7+ lı günlerde) gideceğim hatta. Geç kalmış olmayız sanırım.
Aslinda cok mantikli keseyi kalbi herseyi ogrenirsiniz, benim ilk olunca bilmedigimden gittim hemen sizinki cok mantikli geldi bana, bende bugece itibariyla 8.haftaya girdim sadece kan tahlili istedi onuda iki uc hafta icinde yapabilirsin dedi bisey kacirmadiniz yani saglik probeleminiz yoksa tabi

Ben de 5+1 gibi gittim. geç yumurtlamıştım zaten biliyordum. Doktor da geç döllenme dedi. Keseyi gördü yapmam yapmamam gereken şeyleri anlattı, 3 hafta sonra gel dedi :)
Bu sırada kan tahlilimi de yaptırdım. Şimdi de 6+2 oldum son adetime göre.

Çok şükür keseyi görmüşsünüz darısı başıma olsun 🥰 keseyi görmeden, kalp atışını duymadan içime sinmiyor hep bir kuşku. hepimiz için sağlıkla ilerlesin inşallah 🙏🏼🙏🏼
Insllah en kisa zamanda gorup duyarsiniz aynn sizi anliyorum insanin ici rahatliyo duyunca bende cok kaygilandim saolsun bi akrabamda korkuttu gereksiz insan iciniz rahat olsun hicbisi olmaz insalah, insallah canim hepimizin saglikla olsun

Insllah en kisa zamanda gorup duyarsiniz aynn sizi anliyorum insanin ici rahatliyo duyunca bende cok kaygilandim saolsun bi akrabamda korkuttu gereksiz insan iciniz rahat olsun hicbisi olmaz insalah, insallah canim hepimizin saglikla olsun
Amin inşallah çok teşekkür ederim 🥰 kimseye bir şey anlatmamak lazım valla buradan dertleşmek en güzeli 🍀 yaşayan anlıyor 😇

Amin inşallah çok teşekkür ederim 🥰 kimseye bir şey anlatmamak lazım valla buradan dertleşmek en güzeli 🍀 yaşayan anlıyor 😇
Kesinlikle canim anamla bacimda sorun olmadida gelin duyar duymaz hem sewindim dedi hem kaygiya soktu beni burasi guzel herkes icten iyiki warsiniz canim💗❤️💓💖

Betam yüksek çıktığı için endileşendim açıkçası. Salı günü muayenede keseyi görsem 10 gün sonra da kalp atışı için giderim belki.
Sizin betanız kaçtı?
Ben hiç kan vermedim, beta kaç bilmiyorum.. idrar testi pozitif çıkınca gittim doktoruma ve kese göründü, kalp atışı için de 10 gün sonra görüşelim dedi. İkiz olmasından mı şüpheleniyorsunuz, ilk gebelik mi ?

Benimkilerin arasi tam 4 yas 1 aylikti, bence iyi bir yaş en azindan laftan sözden anlayabiliuorlar, sureci anlayabildigi dilde anlatabiliuorsun, dogduktan sonra da getir götür islerinde yardımcı oluyorlar, bize düşen bolca sabir ve ufakligin uzerine fazlaca düşmemek, Ben bebege dokunmasa hep izin verdim mesela ama kontrollu tabii, cinsiyet konusuna gelince Rabbim gönlüne gore versin insallah hayirli ve saglikli bir sekilde😍
Evet getir götürde yardımcı olacağı kesin , benim tatlı kızım şimdiden odasını hazırlayalım diyor pek mutlu..ama kıslanabilir de doğunca, kızım iki taraftan da ilk ve tek torun...😂 şahsen 2.yi erkek isterim değişik ve güzel olur ama kız olursa da çok iyi olur ve mutlu olurum, kızım özellikle çok istiyor kız olsun...ama benim için sağlıklı olması çok çok daha önemli ve hayırlı bir evlat olsun,gerisi boş..

X