2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
yaaa bisey dicem simdi been subatin 2 sinde gidecegim yaa kontrole ee ben o zmana 10. haftama girmis oluyrum doktor civanim neden bu kadar gec verdi bnm randevumu🤔😄

Hayirli ugurlu olsun insallah, benim 3. Allah nasip ederse 🙏Ben suan sadece idrar testiyle ogrendim cok cok yeni daha adet tarihim bile geçmedi, gecsin kan testi yaptiracagim insallah, hepimiz sıkıntısız atlatiriz insallah su surecleri
Ooo sen bayağı tecrübelisin 3.geliyor baksana :emir_bebek: ben de 13 ocakta idrar testiyle öğrendim, çift çizgiyi görünce randevumu aldım ve gittim doktoruma..çok yeni olduğu için ilk anda göremedi hemen hatta:confused: inşallah güzel geçer hamileliğimiz :dua:

Devam etmediyse hatta devam etse de kırmızıya donmedikce bi sorun yoktur genelde. Bende de oldu bat gününden 1 gün önce tek sefer. Ertesi gün hcg 200 çıktı insallah yukseliyordur
İnşallah 🙄 çok endişeleniyorum çünkü eylül ayında 9.hafta bebğin kalbi durdu karnımda kürtaj oldum. O yüzden korktum.

İnşallah 🙄 çok endişeleniyorum çünkü eylül ayında 9.hafta bebğin kalbi durdu karnımda kürtaj oldum. O yüzden korktum.
Çok üzüldüm. Ben de cok stresliyim düzgün artacak mı artsa da öyle devam eder mi yarım kalır mı bi sürü düşünce var ama sonra dedim ki bu bebek dünyaya gelecekse bu degismeyecek, dünyada yiyecek rızkı varsa buna ne engel olabilir veya yoksa, gidecekse kimin elinden ne gelir.. biz ağır kaldırmadan tedbirimizi alıp dikkat edicez sağlıklı beslenip tek tek keseydi kalp atışiydi kilo artışıydi onları beklicez napalim..

Ooo sen bayağı tecrübelisin 3.geliyor baksana :emir_bebek: ben de 13 ocakta idrar testiyle öğrendim, çift çizgiyi görünce randevumu aldım ve gittim doktoruma..çok yeni olduğu için ilk anda göremedi hemen hatta:confused: inşallah güzel geçer hamileliğimiz :dua:
Bakma sen herkestwn farkli seyler ogreniyorum her hamilelik her çocuk o kadar farkli ki hepsi ayri tecrübe erken ogrenmenin eksisi de bu bekleme suresi simdi doktora gotsem. hic bisey gorunmez, 2 haftaya anca giderim ben de

Merhabalar..bende Mart ayında düşük yaptım Yaklaşık 9 aydır uğraşıyoruz.geçen ay adet tarihimi bile hatırlamıyorum..ama gecıltiğimi biliyordum.bu sabah ya allah dedim ne olacaksa olsun deyip test yaptım pozitif çıktı baya belirgin .şimdi doktora gitmelimiyim açıkçası korkuyorum beklesem mi gitsem mi?
Benimde testim carsamba pozitif cikti. Daha gitmedim. 5+3 bugun benim. Biraz daha bekleyip oyle giderim dr a kalp atisinida duymus olurum. Ama pazartesi saglik ocaginda genel bir test yaptitacagim eksigim gedigim varmi saglik olark gormek icin.

Yatış verdiler. Takip edilecekmiş. Kese görünfü ultrasonda ama kanama büyük risk dediler. Takip etmek için yatırdılar. Bilmiyorum ne olacak. Ara ara ağrım oluyor. Korkuyorum
Rabbim yardımcın olsun en hayırlısını versin, dualarımdasınız sağlıkla çıkın bebeğinle inşallah

Çok üzüldüm. Ben de cok stresliyim düzgün artacak mı artsa da öyle devam eder mi yarım kalır mı bi sürü düşünce var ama sonra dedim ki bu bebek dünyaya gelecekse bu degismeyecek, dünyada yiyecek rızkı varsa buna ne engel olabilir veya yoksa, gidecekse kimin elinden ne gelir.. biz ağır kaldırmadan tedbirimizi alıp dikkat edicez sağlıklı beslenip tek tek keseydi kalp atışiydi kilo artışıydi onları beklicez napalim..
Doğru söylüyorsunız. İnşallah Rabbim hayırlısıyla sağlıkla tamamına erdirir. Hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip eder.

Canim 283'ten 10 günde 1252ye ancak çıkmış. Artış çok düşük dedi, pregostoron hormonum da 3 küsür çıktı. Olması gerekenden çok çok düşük, sağlıksız ilerliyor dedi. Muhtemelen düşürürsün 4 gün bekleyelim dedi zaten. Kürtaj yapmak istemiyorum dedi. Bilmediğimden hiç başıma gelmediğinden çok korktum. Eve geldim kanamam başladı akşam. Dün de sancılar ve karın ağrısı devam etti. Çok şükür kendim düşürmüşüm. Zar gibi bişey çıkmış. Bugün sabah gittim düşmüş dedi, antibiyotik verdi enfeksiyon falan olmasın diye. Kalan pıhtılari da atacağım, 3 gün sonra yine randevu verdi kontrol edecek. Şükür diyorum ki operasyona gerek kalmadı. Beta hcg artsin diye dua ederken, düşsün diye eder oldum. Agladim gece ama bebek bile yoktu kese vardi sadece. 2 yasinda bir kizim var Allah ona saglik versin, sizlerin de sağlıkla ilerlesin insallah 🥰 2 ay bebek dusunme rahim toparlansin dedi. Sonra yine kismetse düşünüyoruz bakalim. Kizim istediğimiz ilk ay ve hiçbir sorun olmadan ilerlemisti. İnsan başına gelince bir afalliyor. Su an iyiyim sağlıkla kendim attim diyorum yapacak biseyim yok. Insallah 2 ay sonra sağlıkla yine olur. ❤
Çok geçmiş olsun. Rabbim en doğru zamanda hayırlısıyla nasip etsin inşallah.

son adet tarihim benimde 22 aralikti, cok yeni bizim ben beklemedeyim, 2016 dogumlu oglum ve 2012 dogumlu oglumvar
Çocukların arası 4 yaş olunca nasıl oluyor ? Eksi ve artı yanları neler ? Benim 2017 şubat doğumlu kızım var, kısmetse kardeşiyle arası 4.5 yaştan biraz fazla olacak...merak ettim de...bu arada 3. Sence kız mı olur erkek mi ? :KK69:

Allah yardımcın olsun. Rabbim bebeğini korusun

Benim gibi 2. Gebelik yaşayan var mı ??? ilk çocuğum şubat 2017 doğumluydu..2. De planlı bir gebelikti, sma gen testini bile yaptırdım bu sefer daha bilinçliydim,ilk ayda da hemen hamile kaldım çok şükür, Allah tamamına erdirsin inşallah...:dua:ve de anne olmak isteyenlere bu duyguyu nasip etsin en kısa zamanda inşallah...
Gen testini nasıl yaptırdınız biraz bilgi verir misiniz

Çocukların arası 4 yaş olunca nasıl oluyor ? Eksi ve artı yanları neler ? Benim 2017 şubat doğumlu kızım var, kısmetse kardeşiyle arası 4.5 yaştan biraz fazla olacak...merak ettim de...bu arada 3. Sence kız mı olur erkek mi ? :KK69:
Benimkilerin arasi tam 4 yas 1 aylikti, bence iyi bir yaş en azindan laftan sözden anlayabiliuorlar, sureci anlayabildigi dilde anlatabiliuorsun, dogduktan sonra da getir götür islerinde yardımcı oluyorlar, bize düşen bolca sabir ve ufakligin uzerine fazlaca düşmemek, Ben bebege dokunmasa hep izin verdim mesela ama kontrollu tabii, cinsiyet konusuna gelince Rabbim gönlüne gore versin insallah hayirli ve saglikli bir sekilde😍

Yatış verdiler. Takip edilecekmiş. Kese görünfü ultrasonda ama kanama büyük risk dediler. Takip etmek için yatırdılar. Bilmiyorum ne olacak. Ara ara ağrım oluyor. Korkuyorum
Canım rabbim bebeğini ve seni korusun..durumdan haberdar et😔 inşallah bir aksilik olmadan atlatırsın.

Benimkilerin arasi tam 4 yas 1 aylikti, bence iyi bir yaş en azindan laftan sözden anlayabiliuorlar, sureci anlayabildigi dilde anlatabiliuorsun, dogduktan sonra da getir götür islerinde yardımcı oluyorlar, bize düşen bolca sabir ve ufakligin uzerine fazlaca düşmemek, Ben bebege dokunmasa hep izin verdim mesela ama kontrollu tabii, cinsiyet konusuna gelince Rabbim gönlüne gore versin insallah hayirli ve saglikli bir sekilde😍
Kardeşlik bambaska ama 😍

Arkadaşlar ben bir şey soracağım, beta hcg artışını testlerle kontrol ederek ilk doktor muayenesine bir hafta sonra gitmeyi planlıyorum. Yani 5+2 olunca..

Benim bu süreçte sağlık ocağına gitmeme gerek var mı veya riskli bir durum varsa doktor muayenesi için geç kalmış olur muyum?

X