2021 Aralık Anneleri

merve merve daha önce mesajda yazmıştım ama seni etiketlemedim sanırım. Bana da kız yazar mısın canım:emir_bebek: Maşallah grup çok aktif çalışınca sürekli dahil olamıyorum anca fırsat buldukça arkadan okuyorum :kahve:
Etiketlemediysen göremem canım evet. Yazıyorum hemen. 🤗

Çok haklısın, işyerinde gelen gidenden kendini korumak çok zor oluyor. Ben de esnek bitince rahat edemedim izinlerimi aldım. 24 haftalık olsak da bi rahat etsek. Şimdi aklıma geldi bişey sorucam. Bizim kurumda 32-37 hafta arasında 16 haftalık doğum iznini zorunlu olarak başlatıyorlarmış, kuruma dönmene izin verilmiyormuş. Sizde de öyle mi ?
Allah allah bizde öyle bir uygulama yok şuanda 32 haftada isteyen geldi çalıştı isteyen izne ayrıldı ben mesela 32 de çalışır raporu alıp yanacak senelik iznimi kullanacagim sizin kurum hangisi ilk defa duydum ben böyle bişey, ben il memdeyim idari izinde calismaya gel der diye korkuyorum açıkçası bakalım

Hepımize sağlıklı bir hamilelik ve hayırlı doğumlar dilerim. 🤲🥰🍀
İSİMYAŞTAHMİNİ
DOĞUM
TARİHİ
ŞEHİRCİNSİYET
@Tugceee_03 Aralık
merve merve 292 AralıkYalovaKIZ 👧🏻
B BitterCikilata 306 AralıkİstanbulKIZ 👧🏻
@Gnl284317 Aralık
@Kontessim2818 Aralıkİstanbul
@Cxxxx29 Aralık
@Matmazelkedi2616 AralıkAnkaraERKEK 👦🏻
Whiterose89 Whiterose89 3212 AralıkİstanbulKIZ 👧🏻
@Kestanesekeriiim2701 AralıkKahramanmaraş
@cinko16 Aralık
@cennetciim0512152918 AralıkDenizliERKEK 👦🏻
@meowme3518 Aralık
@Saskin25265 AralıkBurdurKIZ 👧🏻
@merveaydiin2411 Aralıkİstanbul
@Balbadem132626 Aralıkİstanbul
@shero18 Aralık
@delidunya2914 AralıkİstanbulERKEK 👦🏻
Birumuttuyasataninsani Birumuttuyasataninsani 3121 AralıkİstanbulKIZ 👧🏻
@RAAT3021 AralıkErzurumERKEK 👦🏻
Arsoney Arsoney 3321 AralıkAnkaraERKEK 👦🏻
@Ozlemm35b2916 AralıkİzmirKIZ 👧🏻
@Olmuyo29 Aralık
tulay283300 tulay283300 358 AralıkGiresun
@gnsss3711 AralıkİstanbulKIZ 👧🏻
@Nurumcan942715 AralıkAntalya
@Babygirl353511 Aralık
@Masalzade3118 Aralık
@morruj12717 AralıkMersinKIZ 👧🏻
@KokunHuzur3031 AralıkBursa
@MissGamzeli3517 AralıkBalıkesirERKEK 👦🏻
@kozalak1123 AralıkERKEK 👦🏻
@dilekbanu3725 AralıkBalıkesir
@Vesilebcl2520 AralıkAnkara
@didemelden347 Aralıkİzmir
@iranda309 Aralıkİstanbul
@lonely bird3513 AralıkİstanbulERKEK 👦🏻
@umutsuzvaka_30 Aralıkİzmir
@Esila35013120 Aralıkİzmir
@melmus19302 Aralıkİstanbul
@Alkan_alkan342 AralıkTrabzon
@GiMUm2721 AralıkManisa
@Papatya gelin2613 AralıkMersin
@MorVampirella2717 AralıkAmasya
@emineyildiz315 Aralık
@Mucitpanda3315 AralıkKaraman
@OlcayKalyon2619 Aralıkİzmir
@bsra_353110 AralıkIzmir
@Uzaygemisi353028 AralıkBursaKIZ 👧🏻
@Dido3372213 AralıkİzmirKIZ 👧🏻
@newnew2522 AralıkBalıkesir
J jijikalp 2928 AralıkYalova
@oglak85361 AralıkŞanlıurfa👧🏻 KIZ
@aybige583711 AralıkSivas
@Happytugbi3828 AralıkAnkara
@Golldd8 AralıkERKEK 👦🏻
@Insanne3012 AralıkAnkara
@Yuvamm387 Aralık
@Fatmanr226 AralıkKahramanmaraş
@pezo24 Aralık
S Seebneem 3518 AralıkKahramanmaraş
@bubblesdeniz282 AralıkErkek
@yorgunnn_anne25 Aralık
Rapunzel90 Rapunzel90 3116 Aralıkİstanbul
@nily_y332 AralıkBursaKIZ 👧🏻
@_Citlembik_278 AralıkKIZ 👧🏻
@Asyaseyit2824 AralıkKayseriERKEK 👦🏻
Bizim cinsiyetimiz erkektı yazmıştım burda canım tabloya eklermisin 😍

Iste evet sari olursa gelin diyorlar dr da tatilde en iyisi dönünce bi gideyim

En başından beri var ha bitti ha bitecek diyorum bitmiyor
Tahlilde de bisi çıkmayınca onemsememistim
Bitmiyor ya ilk hamileliğimde 9 ay surdu, günde kaç posta çamaşır değiştiriyorum nemli kalmasin dedi.bol su iç canım idrar yolu enfelsiyonunun en büyük ilacı su

Kizlar hamilelikte ciger yenilir mi cok canim istedi internetten baktim ilk uc ay sakincali diyo ama 16.haftadayim bisey olur mu
Yaşlılar ciğeré dokunursan elini iyice yıka derler güya bebekte ciğer lekesi olurmuş biyerine dokunursan

Kizlar, bu hamileliginde yada daha önceki hamileliklerinde MİYOM'u olan var mıydı? Dr 1 cm civarında bir miyom var ama zararı olmaz dedi, netten de baktım bazıları dusuge yada erken doğuma sebep olabilir yazmış o yüzden kafama takıldı biraz 🙄
Bende vardı ilk gebelikte üç taneydi gebelikle birlikte büyüdü en büyüğü yeni doğmuş bir bebek kafası kadar dedi doktor sezaryen ile aldilar
Hamileligimde doktorum erken doğum olabilir, ağrılı sancılı bir süreç gecireceksin,düşük riski var Vs hepsini söyledi 10 dk yuruyorsan yarım saat oturacaksin dedi sürekli yatış verdi
Ama ben çok şükür hamileligimi cok rahat geçirdim hiçbirini yaşamadım sürekli doktor takibindeydim sadece kızım erken doğru 36+0da odada şükür sıkıntı olmadı. Yanlız sezaryen sonrası 4 gece hastanede yattım aşırı ağrım sancim oldu evde de 10 günde toparladim.

yerini söylemedi doktorum ama sorun olmayacağını söyledi. Büyüdükçe baskı ağrı yapabilir o halde. Detaylı ultrasona öbür ay giricem ords tam yerini sorarım büyüyüp büyümedigini de öğreniriz. Ben normal doğumdan korkuyorum zaten sezeryan olmak istiyorum tabi doktorum ne der yada bebek hangisi için uygun olur bilmiyorum ama. Sezeryan olursa miyom da alınır hem.
Miyom kendiliğinden kaybolmuyor zaten sezeryan ile temizlenir kurtulmuş olursun bence stres yapma senin miyomun küçük hem miyom sanıldığı kadar çok hızlı da buyumuyormus doktorum öyle demişti sen doktorunun dediklerini uyarılarını dikkate al biseycik olmaz inşallah

Yaşlılar ciğeré dokunursan elini iyice yıka derler güya bebekte ciğer lekesi olurmuş biyerine dokunursan
Evet denemem lazim gorunmeyen bi yere🙈

peki kizlar size yine yeni bir soru, avm ve magazalara girerken xrayden geciyor musunuz? Ben hala unutuyorum hamile oldugumu ve dun uc dort kez gecmis bulundum🤦🏼‍♀️

Bitmiyor ya ilk hamileliğimde 9 ay surdu, günde kaç posta çamaşır değiştiriyorum nemli kalmasin dedi.bol su iç canım idrar yolu enfelsiyonunun en büyük ilacı su
Enfeksiyon yok ya ama durum bu suyu da hiç içemem ama yazın bir tık daha zorluyorum kendimi
Ay inşallah 9 ay sürmez

Allah allah bizde öyle bir uygulama yok şuanda 32 haftada isteyen geldi çalıştı isteyen izne ayrıldı ben mesela 32 de çalışır raporu alıp yanacak senelik iznimi kullanacagim sizin kurum hangisi ilk defa duydum ben böyle bişey, ben il memdeyim idari izinde calismaya gel der diye korkuyorum açıkçası bakalım
Tarımdayım ben de İstanbul’da. Bizim ilçede hamile yoktu müdürümün tutumunu bilmiyorum henüz ama diğer ilçelerde dediğim gibi yapmışlar doğum öncesi, doğumdan 8 hafta sonra arkadaşları başlatmışlar işe. Hatta birinin bebeği hala kuvezdeymiş, ücretsiz izin almak zorunda kalmış. Benim 24 haftada idari iznime müdürüm başta sıkıntı yarattı daha beş haftalık hamileydim. 10 yaş altı çocuğu olanların da idari izin hakkı var, 24 haftada sana verirsem, onlara da vermek zorunda kalırım. Sana da vermiycem onlara da dedi. Ama onların hakkı kalktı artık. Tek kaldığım için ilçede artık bana idari iznimi kullandırmasını umuyorum. Umarım sıkıntı yaşamadan haklarımızı kullanırız hepimiz. Allah vicdanlı insanlarla karşılaştırsın.

Evet denemem lazim gorunmeyen bi yere🙈

peki kizlar size yine yeni bir soru, avm ve magazalara girerken xrayden geciyor musunuz? Ben hala unutuyorum hamile oldugumu ve dun uc dort kez gecmis bulundum🤦🏼‍♀️
İlk zamanlar Bnde geçiyordum artık geçmiyorum 🤣 hastaneye girerken bile kaç kere geçtim 🙈

X