2021 Aralık Anneleri

Hiç uyarmamasına çok şaşırdım
Çok kendini yormadan dinleniyor olman gerek sanırım
Zaten 30a kadar çıkmadıysa direkt erken doğum riski oluyor
Bana eş muhabbeti yüzünden yürüyüş yapmak bile yasak mesela aylardır
ben de şaşırdım. yani muayenede rahatlıkla söyledi. biraz aşağıda ama rahim ağzını kapatmıyor yakın dedi. o öyle rahat olunca ben de çok kafama takmamıştım. sonra internetten falan bakınca neden bana yapmam yada yapmamam gereken şeyleri söylemedi dedim. vardır bi bildiği heralde

ben de şaşırdım. yani muayenede rahatlıkla söyledi. biraz aşağıda ama rahim ağzını kapatmıyor yakın dedi. o öyle rahat olunca ben de çok kafama takmamıştım. sonra internetten falan bakınca neden bana yapmam yada yapmamam gereken şeyleri söylemedi dedim. vardır bi bildiği heralde
Neyse sen yine de çok hareketli yaşama
Dinlen ne olur ne olmaz diye
Çıkar zayen kendi yukarıya

Benimde su gibi ara ara da beyaz akintim var halileligin en başından beri normal demisti doktor yesil veya sarı kokulu olursa bekleme hemen gel demişti
Iste evet sari olursa gelin diyorlar dr da tatilde en iyisi dönünce bi gideyim

En başından beri var ha bitti ha bitecek diyorum bitmiyor
Tahlilde de bisi çıkmayınca onemsememistim

Benimde 56 çıkmış. Benimkide yüksek geldi bana çok kötü şeyler okudum internette. Yine bir telaş sardı beni. Bugün doktorla görüşmeye gidicem neden böyle çıkmış. Birde mom değeri önemliymiş galiba onu görebiliyormusun sen
Evet aslinda onemli olan mom degerleri ve rapor😊 sadece kan degerlerim cikmis rapor sonradan mi yansiyor bilmiyorum. Cok yuksek gorunce canim skıldı yine. Benim de kontrolum var birbirimizi haberdar edelim 😘😘

bana da eşi biraz aşağıda dedi son gittiğimde. ama kafama takılan şu oldu bi kısıtlama getirmedi. 22.-23. haftalarda yukarı çıkar genelde dedi. sonra hemşire bi arkadaşımla konuştum. o haftaya kadar yukarı çıkması için dikkat etmen lazım uzun süre ayakta kalma dedi. bacaklarını sürekli yukarda tut dedi. iş yerinde bilgisayar kasasının üstüne uzatıyorum bacaklarımı 2 gündür. inşallah çıkar yukarı.
Cnm benim de eş aşağıda doktorum sadece ağır kaldırma,çok aşırı ıkınma, ilişki kesinlikle yasak dedi..bende masa başı çalışıyorum çoğu zaman da da ayakta oluyorum mecburen ..şükür şuana kadar kanama falan da yapmadı.. ama bence kesinlikle dikkatli olmak gerekli..

Evet raporum bitince başladım bayramdan sonra kontrole gittiğimde isteyecegim tekrar çünkü odada klima yok olsada covitten dolayi acamayiz hava cok sicak maskeyle oturmak çok zor kimse dikkat etmiyor odam kalabalık...bayram sonu bir heyet daha verse sonrasında idare izin başlayacak inşallah
Yaz hamileliği zor bence birde tesettürlü olunca hepten zor 😣
Allahım yardımcınız olsun inşallah nerede çalışıyorsunuz ?

Ben hissetmiyorum sanırım
Sadece bi kere çok korktum bi şeuden ani harekrt yaptım
Onun sonunda bi tıklama hissettim
Çocuk hanım hanım bi yavaş filan demiş olabilir
Onun dışında sıfır 😂

Benim de öyle dedi
Bu ay gidince kontrol edecek tekrar
Ama aşağıda olması normal yüzde 90ı kendi kendine çıkıyor yukarı dedi
Rahat ol yani
Yok endişe etmiyorum zaten ama kızımı falan kaldiriyordum dikkat etmiyordum biraz ona dikkat ediyorum. Bir de eşim daha çok yardımcı olmaya başladı işime geldi 😁

bana da eşi biraz aşağıda dedi son gittiğimde. ama kafama takılan şu oldu bi kısıtlama getirmedi. 22.-23. haftalarda yukarı çıkar genelde dedi. sonra hemşire bi arkadaşımla konuştum. o haftaya kadar yukarı çıkması için dikkat etmen lazım uzun süre ayakta kalma dedi. bacaklarını sürekli yukarda tut dedi. iş yerinde bilgisayar kasasının üstüne uzatıyorum bacaklarımı 2 gündür. inşallah çıkar yukarı.
Belki uyaracak kadar aşağıda değildir endişe etme diye dememiştir. Ama sen yine de dikkat et kendini fazla kısıtlamadan. Surekli gördükleri için ve sonrasında düzeldiği için bence normal geliyor onlara.

Kızlar selam, bazılarınızın bildiği gibi kusmalarla başım dertteydi. Son zamanlarda günde 10 dan fazla kusmaya başladım, pzt günü şiddetli kusmadan sonra kan boşaldı🥺 yüreğim yerinden çıktı, düşük yapıyorum sandım, hemen apar topar hastaneye geldik. Bebekte çok şükür bi sıkıntı yokmuş. Biraz güçsüz kalmış dedi doktor. 3 gündür serumlar yiyorum ilaçlar alıyorum. Şuan herşey yolunda 🙏Kanama gebelikte olabilirmiş normalmiş. Tabi baktırmakta fayda var. Yaşayan arkadaşlara bilgi babında yazayım dedim.

Kızlar selam, bazılarınızın bildiği gibi kusmalarla başım dertteydi. Son zamanlarda günde 10 dan fazla kusmaya başladım, pzt günü şiddetli kusmadan sonra kan boşaldı🥺 yüreğim yerinden çıktı, düşük yapıyorum sandım, hemen apar topar hastaneye geldik. Bebekte çok şükür bi sıkıntı yokmuş. Biraz güçsüz kalmış dedi doktor. 3 gündür serumlar yiyorum ilaçlar alıyorum. Şuan herşey yolunda 🙏Kanama gebelikte olabilirmiş normalmiş. Tabi baktırmakta fayda var. Yaşayan arkadaşlara bilgi babında yazayım dedim.
Geçmiş olsun. Bebişin de senin de iyi olmanıza sevindim. 🌸

X