2021 Aralık Anneleri

Kizlar bebek hareketlerini hergun hissediyormusunuz ben nadir hissediyorm daha erken herhalde
Ben hissetmiyorum sanırım
Sadece bi kere çok korktum bi şeuden ani harekrt yaptım
Onun sonunda bi tıklama hissettim
Çocuk hanım hanım bi yavaş filan demiş olabilir
Onun dışında sıfır
Bana da biraz aşağıda eşi dedi ağır kaldırma, bir süre ilişkiye girme, ağır iş yapma dikkat et dedi.
Benim de öyle dedi
Bu ay gidince kontrol edecek tekrar
Ama aşağıda olması normal yüzde 90ı kendi kendine çıkıyor yukarı dedi
Rahat ol yani

104 cikmis diger yazan arkadaslaea gore yuksek benim neden acaba
Benimde 56 çıkmış. Benimkide yüksek geldi bana çok kötü şeyler okudum internette. Yine bir telaş sardı beni. Bugün doktorla görüşmeye gidicem neden böyle çıkmış. Birde mom değeri önemliymiş galiba onu görebiliyormusun sen

Bana da biraz aşağıda eşi dedi ağır kaldırma, bir süre ilişkiye girme, ağır iş yapma dikkat et dedi.
bana da eşi biraz aşağıda dedi son gittiğimde. ama kafama takılan şu oldu bi kısıtlama getirmedi. 22.-23. haftalarda yukarı çıkar genelde dedi. sonra hemşire bi arkadaşımla konuştum. o haftaya kadar yukarı çıkması için dikkat etmen lazım uzun süre ayakta kalma dedi. bacaklarını sürekli yukarda tut dedi. iş yerinde bilgisayar kasasının üstüne uzatıyorum bacaklarımı 2 gündür. inşallah çıkar yukarı.

Kizlar bebek hareketlerini hergun hissediyormusunuz ben nadir hissediyorm daha erken herhalde
15 16. Haftada seyirme şeklinde hissetmeye başladım. Ama bu hafta hareket olarak hissediyorum resmen ama sürekli değil. Günde birkaç kez. İlk gebeliğe göre erken hissettim galiba. Normalde 2. Gebelikte daha çabuk hissedilimiş

Tek olmadığıma sevindim
Aşıya güvenim var ama bazen aklım karışıyor kötü birşy olursa diye hatta aşının ertesi günü koştur koştur doktora gitmiştim midem bulanıyor diye doktorum aşıdadır bişey olmaz diyip cinsiyeti söylemişti ona vesile oldu

Kizlar nezle oldum nasil atlatabilirim.kekik cayi falan zararli olur diye icmedim
Geçmiş olsun
Küçük bir tutam taze zencefili rendeleyin üzerine yarım limon kabuklarıyla beraber doğrayın minik minik bir adette kabuk tarçın hepsini harmanlayıp üzerine kaynar su dökün ve 10 dk bekledikten sonra için.
Ben 1. Gebeligimde tüm hastalıkları bu Cay ile def ettim kolaylıkla ki içinde zararlı hiç bişi yok çok iyi gelir boğaz ağrısına da gribe de

Sagol canim esime zencefil aldirayim yapacam hemen

Hiç uyarmamasına çok şaşırdım
Çok kendini yormadan dinleniyor olman gerek sanırım
Zaten 30a kadar çıkmadıysa direkt erken doğum riski oluyor
Bana eş muhabbeti yüzünden yürüyüş yapmak bile yasak mesela aylardır

Riski olanlar olmalı zaten, izin alamasaydım ben de yaptıracaktım. İyi yapmışsınız. Yanlış hatırlanıyorsam rapor kullanıyordunuz, işe başladınız mı geri. Allah kolaylık versin.
Evet raporum bitince başladım bayramdan sonra kontrole gittiğimde isteyecegim tekrar çünkü odada klima yok olsada covitten dolayi acamayiz hava cok sicak maskeyle oturmak çok zor kimse dikkat etmiyor odam kalabalık...bayram sonu bir heyet daha verse sonrasında idare izin başlayacak inşallah
Yaz hamileliği zor bence birde tesettürlü olunca hepten zor

Tabi tabi , bebeğimin zaten kafası böyle aşağı doğru oluyo sanki çıkmak ister gbi .
Him
Benm de ağrılar batmalar bitmedi en başında daha fazla idi önceki dr um kese asagida demisti bu da normal dedi ama devam ettiği için de acaba diyorum..

Bir de ilk gebeliğimde akıntı yoktu hiç bunda hala kesilmesi kizlar sari ama renk dışında başka rahatsız eden bisi yok tahlilde de normal idi fakat ben rahatsız oluyorum nasıl çözerim.acaba

Benmde yeşil akıntım var fitiller geçirmiyor bnde bilmyrum. İnşallah sıkıntı olmadan evlatlarımızı kucağımıza alırız

Benimde su gibi ara ara da beyaz akintim var halileligin en başından beri normal demisti doktor yesil veya sarı kokulu olursa bekleme hemen gel demişti

Kizlar merhaba benim idrarımda glukoz çıktı 16+4 deyim gebelik şekeri ilk belirisi olabilir mi 4.5 kilo aldım 16 haftada açıkçası canım ne istiyorsa yedim hiç bulantım istah kaybim olmadi ondan da biraz kilo aldım ama şuan baya korktum idrarda glikozu görünce benim gibi olan var mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…