2021 Aralık Anneleri

Günaydın canım. Prilamın içinde gece iki tane içilmesi yazıyor. Eczacı bana sabah aç karna demişti ama ben gece aç karnına içiyorum yatmadan. Benim de aslında daha öğleden sonraları artıyor ama bu durumlarda sabah bir ekstra doz daha öneriliyor sanırım. Her ilaçta aynı değildir ama bunun kullanımı bu şekilde. Sanırım en doğrusu her türlü aç karna olması 🤔
Çok aşırı bulantım yok, ama aniden bastırıyor, yarım saate en geç kusuyorum. Sanırım bu tarz ilaçların kullanılma tarzı aynı. 1 tane alsam yetmez mi acaba, çok da kimyasal yüklenmek istemiyorum.
Gece 2 tane alıyorum yatmadan. Genelde de tok oluyorum.
Sende mi prilam kullanıyorsun canım? Kullandığım ilaç 43 Euro 24 tane var😨 bütçe dayanmaz...

Çok aşırı bulantım yok, ama aniden bastırıyor, yarım saate en geç kusuyorum. Sanırım bu tarz ilaçların kullanılma tarzı aynı. 1 tane alsam yetmez mi acaba, çok da kimyasal yüklenmek istemiyorum.

Sende mi prilam kullanıyorsun canım? Kullandığım ilaç 43 Euro 24 tane var😨 bütçe dayanmaz...
İlacın prospektüsünde nasıl kullanılması gerektiği yazıyor ? Yani doz aşımı olmasın bazen çok ağır ilaçlar da olabiliyor. Bu ilacın mesela 4 doza kadar kullanım hakkı var 4ten fazla kullanılmıyor. Ama bazı ilaçlar günde birden fazla kullanılmıyor olabilir bence ona dikkat et kendin kafana göre artırma 🤔 kullanılaniliyorsa çok kötü olmadan güm içinde de bir tane içebilirsin belki 12 saatte bir gibi günde iki defa.

Bilemiyorum canım hiç. Simdi ben muhtemelen şehir dışında olacam öbür şeyleri de başkaları mı yapacak acaba?
Misafir olarak gidebilirsin ben araştırmıştım daha önce hatta tetanozu misafir olarak başka şehirde yaptiricaktim aile hekimim esimin yanındaydı arayıp sordum yaptırabilirsin dediler, yalnız önceden haber vermek lazım ellerinde aşı bulunsun

Evet ben de prilam kullanıyorum geçen 1e indirince kötü oldum 2 devam ediyorum.

Misafir olarak gidebilirsin ben araştırmıştım daha önce hatta tetanozu misafir olarak başka şehirde yaptiricaktim aile hekimim esimin yanındaydı arayıp sordum yaptırabilirsin dediler, yalnız önceden haber vermek lazım ellerinde aşı bulunsun
Yuh vardır kız bu aşı ellerinde kedi köpek ısırınca da vurmuyolar mı? Bi de demir bi sey batınca/kesince filan?

Yuh vardır kız bu aşı ellerinde kedi köpek ısırınca da vurmuyolar mı? Bi de demir bi sey batınca/kesince filan?
Sayıyla geliyordur sağlık ocağı acil yapıyor mu ki hastaneler yapıyorda sağlık ocağı bilemedim

Bence yapıyorlardır. Ben şimdi Düzce'ye ilçeye gitcem. Ilçe sağlık ocakları da hastane oldu zaten. Önceden de vardı köylük yerler neticede.
Sen zaten şimdi gidiyorsun ya bı gider nabız yoklarsin 2 hafta sonra da kalbine de baktirirsin tetanozuda vurdurursun

Alla alla 🤣 devletin gel sana vurayım dediği tetenazun da derdi bize düşecek he 🤣 Dur bakalım nasıl yaparım şimdi bilmiyom 🤣
Yok yani poliklinikten giriyorsan farklı muayene için doktor yazdiginda eczaneden alıyorsun ama acil bir durum oldu yaralanma falan acilden yapıyorlar , ASM de ki hemşirelerin görevi zaten gebe ve bebek takibi olduğu için onlarin tek düşüncesi ellerinde gebeler ve onların bebekleri için yeterli aşı bulundurmak şimdi bide bunların tarihi de var tabi fazla fazla bulunduramazlar

Ara canim internetten bul telefonu belki de tamam var elimizde diyecekler için rahat olur ben arayarak sordum
Ben en iyisi bayramdan sonra pazartesi arayım. Diyeyim ki bu hafta bana vurulması lazım size gelcem diye. Çünkü hangi ilceye gitcem ne yapcam hiç bilmiyorum.

Ben en iyisi bayramdan sonra pazartesi arayım. Diyeyim ki bu hafta bana vurulması lazım size gelcem diye. Çünkü hangi ilceye gitcem ne yapcam hiç bilmiyorum.
Oda olur zaten aşının son haftasi olduğu için mecbur hemen çağırırlar internette ortalama 18-20 diyor diğeri de 1 ay sonra yapılacak

Oda olur zaten aşının son haftasi olduğu için mecbur hemen çağırırlar internette ortalama 18-20 diyor diğeri de 1 ay sonra yapılacak
Ben şimdi haftaya kendi doktoruma gidecem o da belki o kadar geciktirtmez 19da ol derse kimse tatile girmeden olurum. 🤣 Ay stres oluyorum böyle.

Beni sağlık ocağından 22. Haftada çağırdılar tetanoz için. Hatta 21. Haftadan ara gün belirleyelim demişlerdi. 22 geç olmuyor mu ki. Okuyunca böyle kafama takıldı şimdi. 19. Haftada arayıp taciz mi etsem 🤣

Beni sağlık ocağından 22. Haftada çağırdılar tetanoz için. Hatta 21. Haftadan ara gün belirleyelim demişlerdi. 22 geç olmuyor mu ki. Okuyunca böyle kafama takıldı şimdi. 19. Haftada arayıp taciz mi etsem 🤣
Valla bende bilmiyorum canım internette öyle yazıyor yanlış bir şey yapmazlar ya doğrudur

X