2021 Aralık Anneleri

Amin canım cidden doktorlardan ben de çok çektim bir tane içime sinen bulamadım ne ne düşük olan gebelikte ne de bunda. Allaha emanetiz gerçekten. 7 haftalıktı devlette rutin test verdim toksoplazma pozitif çıktı bir hafta ne çektim test tekrarlandı negatif. Rabbim yüzümüze baksın.
Amin canım biz de bebekler de Allah’a emanetiz.

Günaydın kızlar. Dün kontrole gittim. Ağrılardan dolayı kan idrar istemişti hem de uçak için rapor yazdırmaya. Bebeğin bacak boyu biraz kısa dedi takip edelim dedi. Eşim de ben de uzunuz sat 10 gün geri çekildi yani gelişimi öndeydi. Noldu da bacak boyu kısa kaldı üzüntüden uyumadım, böyle işe gideceğim. Plesentam da aşağıdaymış, çıkar dedi ona çok takılmadım. Nerdeyse su yerine ayran içerim ev yapımı, peynir çok yerim. Neden böyle oldu daha da kısa kalırsa cücelik vs yazıyor nette 😔 eşim de annemi ara cinsiyet söyle dedi aramam dedim diye onun derdinde, yani tek üzülen benim. Kusura bakmayın uzun yazdım çok üzgünüm, doluyum.
Canım üzülme daha çok erken buyuyecekler uzayacaklar belki haftasına göre kısadır ilerleyen haftalarda aradaki farkı kapatır

yaa benimki de öyle asla kız kardeş istemiyo napıcaz bilmem. ben bi sonraki kontrolüme onu da götürcem. doktordan duysun istiyorum. benden duyarsa daha çok yıkılır sanki :110:
Benimki de erkek istemiyordu ama şimdi alıştı o fikre 😀

Çok saçma ama ciddi farklı çıkıyo. 🤷🏻‍♀️
Sağlık ocağı normal diyor ve bu değere diyorum 2.5 altı olmalıymış t4 1.14 çıkmış t4 önemli diyor kadın doğumcu da bi baktır dedi yine bi daha ki ay dahiliye yolu gözüktü olmadı bi ultrasonda yaptırıyorum diyorum ne var yok çıksın 😢

Soracağım bu kontrolde. Ama mesela senden 6 hafta geç başlamış olacam. Bi şeyden eksik kslmamalıydım 🤣
Dr bu konuda çok değişken ilaç artık sektör olmuş durumda ilk hamieligimde iki Dr birden takipe gidiyorum.biri kan vitamin ne ararsan verdi.diğer Dr bulantın var mı dedi,balık tüketiyor musun dedi ve sonunda vitamine gerek yok dedi.kanım iyiydi 8 ayda başlattı doğumda kan kaybı olacak diye.sadece kalsiyum başlatmıştı onuda modemden dolayı ben kullanamadim onun çözümünü de hergun bir ara öğünü bı kase yoğurtla çözdüm

Sağlık ocağı normal diyor ve bu değere diyorum 2.5 altı olmalıymış t4 1.14 çıkmış t4 önemli diyor kadın doğumcu da bi baktır dedi yine bi daha ki ay dahiliye yolu gözüktü olmadı bi ultrasonda yaptırıyorum diyorum ne var yok çıksın 😢
Yuh yani nasıl normal diyebiliyolar 🤦🏻‍♀️

Dr bu konuda çok değişken ilaç artık sektör olmuş durumda ilk hamieligimde iki Dr birden takipe gidiyorum.biri kan vitamin ne ararsan verdi.diğer Dr bulantın var mı dedi,balık tüketiyor musun dedi ve sonunda vitamine gerek yok dedi.kanım iyiydi 8 ayda başlattı doğumda kan kaybı olacak diye.sadece kalsiyum başlatmıştı onuda modemden dolayı ben kullanamadim onun çözümünü de hergun bir ara öğünü bı kase yoğurtla çözdüm
Ilaç da değişken doktorlar da değişken. Amaan... 🤣

Kızlar günaydın😊
Bulantı hapı kullanan arkadaşlar, sabah bulantılarınız varsa gece yatarken mi ilacı alıyorsunuz? Öğlenden sonra bulantısı için sabah mı alıyorsunuz?

Kızlar günaydın😊
Bulantı hapı kullanan arkadaşlar, sabah bulantılarınız varsa gece yatarken mi ilacı alıyorsunuz? Öğlenden sonra bulantısı için sabah mı alıyorsunuz?
Günaydın canım. Prilamın içinde gece iki tane içilmesi yazıyor. Eczacı bana sabah aç karna demişti ama ben gece aç karnına içiyorum yatmadan. Benim de aslında daha öğleden sonraları artıyor ama bu durumlarda sabah bir ekstra doz daha öneriliyor sanırım. Her ilaçta aynı değildir ama bunun kullanımı bu şekilde. Sanırım en doğrusu her türlü aç karna olması 🤔

Bende tetanoza 18 de geliyim dedim de hemşire 20 de farklı şeylere de bakicam o yüzden 20 de gel dedi galiba ondan genel olarak 20 de çağırıyorlar kalbi falan da dinlenicekmis heralde
Bilemiyorum canım hiç. Simdi ben muhtemelen şehir dışında olacam öbür şeyleri de başkaları mı yapacak acaba?

X