2021 Aralık Anneleri

Ya ben sirt ustu yatiriyorum uyurken aglaya aglaya kendini ceviriyor yuz ustu donuyor ve o sekilde uyumaya devam ediyor sizdede var mi bu durum yuz ustu uyumasi tehlikeli onu biliyorum ama ne yapip edip donuyor
Bizimki 4. Aydan beri yüzüstü yatıyor hep doktor sorun yok demişti tehlikeli değil yani için rahat olsun

Bizde antibiyotik başladık ikinci gün ama aynı böyle kızım, doktor da açken ver dedi zar zor veriyorum görsen, çocuğa eziyet eder gibi çok üzülüyorum ama şurup veremezsen iğne başlamak zorundayım dedi 😭😭
Aynen bizimde kusuyor ve surup verdikten sonra 5 dk geçmeden hemen öyle böyle kusma değil bin pişman oluyorum tok karnına dediği içinde içinde ne var ne yok çıkartıyor surup ,çok geçmiş olsun 😞 onlar hep iyi olsunlar, sizin kızla benimki aynı fabrikadan çıkma 😬 iştahsızlık , memeyi erkenden bırakma(3.ay benimki) ,mmayi sevmemem,hastalık kusma... Allah yardımcımız olsun 😞

Ya ben sirt ustu yatiriyorum uyurken aglaya aglaya kendini ceviriyor yuz ustu donuyor ve o sekilde uyumaya devam ediyor sizdede var mi bu durum yuz ustu uyumasi tehlikeli onu biliyorum ama ne yapip edip donuyor
Bizimki asla sırt üstü yatmıyor hep yüzüstü ya da yan pozisyonda
Müdahele etmiyorum o rahatsız olduğunda kendini düzeltiyor zaten 😄

Aynen bizimde kusuyor ve surup verdikten sonra 5 dk geçmeden hemen öyle böyle kusma değil bin pişman oluyorum tok karnına dediği içinde içinde ne var ne yok çıkartıyor surup ,çok geçmiş olsun 😞 onlar hep iyi olsunlar, sizin kızla benimki aynı fabrikadan çıkma 😬 iştahsızlık , memeyi erkenden bırakma(3.ay benimki) ,mmayi sevmemem,hastalık kusma... Allah yardımcımız olsun 😞
Benimki de 3. Ay 😱 gerçekten aynılar , doktora sor bi açken verebilir miyim diye aklıma sadece bu geliyor çünkü 😓 ilaç saati geldiğinde anksiyetem tutuyor resmen ne halı kaldı ne yatak , hastalıktan da kusuyordu zaten bi de üstüne ilaç eklendi 😢

En zoru ela elle dönemi büyüdükçe göreceğiz gerisini şimdilik bu kadarını biliyorum:)
Biz ön ergenlik yaşıyoruz galiba, off çok zor sakin kalmak çok.
Benimki de dönmeye başlaywlı hep yüz üstü uyuyor. Kendi döndüğü için sorun yokmuş. Ben artık öyle ystırıp popoyo pış pış yapıyorum uyuturken. Daha rahat uyuyo.
sonuna gelene kadar çarpıntım tuttu :olamaz: sakinim, halledicez.. şştt geçti...:ruh:
Geçer geçer ama kimi delip geçiyo kimi gelip geçiyo 😂
Yok anacim oyle asiri asiri vermiyorum skilmasin diye, bi oturusta bebek kasigiyla on on bes kasik arasi veriyorum. Her seferinde hepsini bitirmiyor tabi ruh haline gore. Biz de oyleyiz kimi gun cok yiyoruz kimi gun az, bide hic zorlamiyorum mizirdanmaya basladigi an tamam bitti deyip aliyorum önunden🙈

Kiz bana da at ozelden meraklandim😂
E kalanı da sen yiyon o zaman 😂 ne demişler, analar taş yesin yarımşardan beş yesin 😂
Kızlar oğlum bu ara doğru dürüst uyumuyor. Gündüz yarım saat en fazla ve uykusu olduğu için de huzursuz sürekli. Beni çok yoruyor surekli kucağımda. Yatiriyorum hemen uyanıyor. Bazen 10 dakika olmadan çığlık sesine koşuyorum. Öyle bir ağlıyor ki düştü falan kesin diyorum o derece. Sizinkilerde böyle dönemler oldu mu geçici mi? Uykusunu alirsa gayet uslu aslında ama neden uyumuyor anlayamıyorum :silah:
Aynen de öyleydi geçen hafta. Bakmıştım ayakta görünüyordu. Atağın bittiği gün eşim dedi ki bugün daha iyi ağlamadı öyle. Adamın ataktan falan haberi yok bu arada 😂 tesadüf mü bilmem.

Hazır gece maması 😂 hero baby
Sade ise yememiş olabilir içine meyve koymayı dene.Benim oğlunun çok sevdiği tarif 2 kayısı yarim şeftali cam rendeden geçiriyorum.3 tane bebe bisküvisi sıcak suyla eziyorum meyve ile karıştırıyorum içine 2 tatlı kaşığı tepeleme yoğurt 1 cay kaşığı hurma özü karıştırıp veriyorum.Bejim ki bayılıyor.Bebe bisküvisi yerine irmik yada pirinc unu da olur hurma özünü 1 tatlı kaşığı koyarsın.😊Bazı bebekler tatsız tuzsuz yemiyor meyveyle tarlandirabilirsin 😊Benimki 5 öğün yiyecek versem yer gündüz memeyi almaz oldu.Gece mesai yapıp emzirmeye calisiyorum😔

Biz ön ergenlik yaşıyoruz galiba, off çok zor sakin kalmak çok.

Benimki de dönmeye başlaywlı hep yüz üstü uyuyor. Kendi döndüğü için sorun yokmuş. Ben artık öyle ystırıp popoyo pış pış yapıyorum uyuturken. Daha rahat uyuyo.

Geçer geçer ama kimi delip geçiyo kimi gelip geçiyo 😂

E kalanı da sen yiyon o zaman 😂 ne demişler, analar taş yesin yarımşardan beş yesin 😂

Aynen de öyleydi geçen hafta. Bakmıştım ayakta görünüyordu. Atağın bittiği gün eşim dedi ki bugün daha iyi ağlamadı öyle. Adamın ataktan falan haberi yok bu arada 😂 tesadüf mü bilmem.
Ay inşallah ataktır da geçer gider yani. Kendi de stres oluyor bizi de geriyor 😬

İshal demek için günde kaç kere ve sıvı mı yapması gerekiyor. 3 kere pütürlü bikere pütürlü az miktarda ve yeşil kokusuz yaptı normalde 1 kere yapardı çorbayı bi kase bitirdi ondan mı arttı yoksa.

İshal demek için günde kaç kere ve sıvı mı yapması gerekiyor. 3 kere pütürlü bikere pütürlü az miktarda ve yeşil kokusuz yaptı normalde 1 kere yapardı çorbayı bi kase bitirdi ondan mı arttı yoksa.
Değil bence. Kaka sayısı bizde de arttı ek gıdayla. 3-4 kere sıvı ve kötü kokulu yaparsa ishal derim ben b

Benimki de 3. Ay 😱 gerçekten aynılar , doktora sor bi açken verebilir miyim diye aklıma sadece bu geliyor çünkü 😓 ilaç saati geldiğinde anksiyetem tutuyor resmen ne halı kaldı ne yatak , hastalıktan da kusuyordu zaten bi de üstüne ilaç eklendi 😢
Benimki de hastalık öncesinde ağzına ufacık bişey ek gıda alınca kusuyordu son 20 gündür bu ilaç daha beter etti 😞 sorayım canım dün vermedim mesela napayım korkuyorum valla

Değiştiriyor dr diye biliyorum kusarsa.

Benim kızım 1 e başlayacak örtmenim bize de yardım pliiss 😂😂

Bizimki direkt yan ya da yüzüstü yatmak istiyor 10 gündür falan. Tehlikeli değil artık kendileri ayarlıyor. Nasıl rahat ediyorsa öyle yatsın bence.
Sana da hazirlik asamasini atiyorum o zaman tek tek bak 😍

Benmki cok huzursuzdu kulagi cekstryor eli agzinda salyalar akiyor ic tarafta sislik var burdaki arkadaslardan duydum aldim kullandim 2 kere 20 gun oldu ve disi falan cikmadi 🤣🤣🤣🤣 o yuzden ben bilmiyorum ise yariyor mu 😅
Bizim görünüyor iki tane ama calpol veremiyorum asla, tükürüyor. Saç kulak çekiyor 😔

E baksana netten? Bizde çoğu tutuyor valla
Bizim doğum tarihi zaman olarak ne kadar önce çok net değil. Her gidişimde değişti doğum tarihi ama tahminen 2 hafta önce falan. O yüzden çok da emin olup takip etmiyorum atak haftalarını. Böyle huysuz olduğu zaman ona yormak istiyorum ama gelip geçici diye 🤭

Benim kızım beni yemek olarak görüyor sanirim bi başkasının kucagindayken beni görünce eğer almadıysam mamma diye agliyor bana bakarak eğer almayıp gidiyorsam art arda Mammaaa diye naralar atiyo😅
Masallahhh annesi bizimki uyku geldigi an eeee diyor ona bayiliyorum, gel gel yapinca atliyor kucaga bidee kitaptan meee möö ogrendi ama neye dedigini fark edemiyor herr seye mee möö diyor 🤣 bizde seviniyorduk mama diyen varmisss 🤣🤣🤣

X