2021 Aralık Anneleri

Arkadaşlar bebeğim 10 gün sonra 7 aylık olacak parmak gıdayla başladık çorba püre denedik hiçbirini istemedi , elinde tutmak istiyor önüne koyduğum yiyeceği ama ağzına alınca beğenmiyor bırakıyor , bugün elinde tutabileceği bir ürün olarak kek yaptım mesela istemedi ağzına sürdü attı , ama benim çatalımı istedi çatalın ucuna taktım ağzına öyle götürdü bir iki kez ama yine istemedi . Acaba tadını beğenseydi miydi ki çataldan . Şimdi pekmezle filan tatlandırıp kurabiye ya da farklı bir kek yapayım diyorum . Bir akıl verin ne olur 8. Aya giricez hiç yemeye istekli değil

Merhaba arkadaşlar , kızım antibiyotiği kaldıramıyor midesi verdikten 1 dk sonra kusmaya başlıyor bilemedim bugün 5.gunumuz en az 7 gün kullanılması gerekiyor diye biliyorum

J jijikalp sen sütünü sağarak verdiğin için soruyorum. 3 öğün yemek verince bebeğinin süt alımında nasıl bir değişiklik oldu? Yani ne kadar içiyordu, şimdi ne kadar içiyor? Emen bebekte tam anlaşılmıyor ama sen net bilirsin. Hala anne sütü ağırlıklı beslenmesi gerek diyorlar ya ondan soruyorum. Ben daha 2 hafta oldu başlayalı, hala tadım yapıyoruz. Tadımlae bitince 1 öğün bir de ara öğün vermeyi düşünüyordum ama kararsıZ kaldım.

Bende aynı durumdayım 8 yaşında oğlum var ne ek gıdada ne uykuda sorun yaşadım bu bebiş sağolsun ne ek gıda var ne uyku canı meme isteyince heyecanlaniyo bana bakıp:))

Al bnden de Bnde aynıyım gece artık bıktım saat başı 30 dk de bir

Bugün başka bi prof dr oğlanı götürdüm bebeği de söyleyince anne sütüne güvendiği için yemiyor diyor aç bırak ek gıda alsın dedi yoksahiç yemezmiş
Dr verdi gazı kuzu kıymalı kabak dolması yapmayı düşünüyorum
Kabız olduğu sürece idrar yolu enfeksiyonu geçmez yoğurduna bile zeytinyağı koy dedi
Bebek makarnası almıştım şuan için sevmedi
Bi de dişleri için başka bişey verdi havuca sür havucu dişlerine sürdükçe rahatlıcak dedi

Son düzenleme:
Her Dr başka bir şey söylüyor

Pişik de çok yapıyo diyolar ya
Aa evet evet onu da okumustum. Belki onu da denerim onumuzdeki ay ya kurallari yasaklari hic sevmem
Valla ilk gunler azaltmisti biraz ama megerse benim reglme denk gelmis. Suan ek gida da aliyor sutu de ayni oranda iciyor. Sadece sut saatleri biraz ileri sarkti o kadar, onun disinda gunluk aldigi total miktar ayni. Galiba sutumuz artik eskisi kadar yagli olmadigi icin doyuruculugu da gitti o yuzden bu kadar hem icip hem yiyebiliyorlar gerci koca bi tabak yemiyo bi cay bardagi kadar yiyecek anca yiyodur bi gunde totalde

Bak bizimki de boyle demisti iste. Ben o yuzden hep sutten once yemek veriyorum, yemekten bi iki saat sonra da sut teklif ediyorum hepsini goturuyor

Aa ne güzel azalmamış olması. Öyle bi yazmıştın ki ama 1 çay bardağı her öğün gibi hayal etmiştim normalmiş öyleyse. Biz daha tadımlardayız, az az yiyor. İnşallah her şeyi yer. Bizim yemeklerden yemeye başlayana kadar ek gıda işi zor, yemeyen bebeğe daha da zor.

Ben Whiterose89 tavsiyesi ile kabız olduğunda gün kurusu vermeye başladım ve inanılmaz etkili bir yöntem kesinlikle yapıyor 4-5 gün kurusunu haşlayıp blender yapıyorum (hemen hemen 2 yemek kaşığı çıkıyor) 1 yemek kaşığını yoğurt veya mamasıyla karıştırıp yediriyorum hem tadı mükemmel hemde işlevi

Tamam zuzucum hem gün kurusunu hem de tulay283300 kabızlık çorbasını deneyeceğim bugün. Çok teşekkür ederim

Iki saat yada daha az surelerde emen bebeler iki gogsude emiyor mu kizlar yoksa hala siraylami devam ediyorsunuz

Merhaba arkadaşlar , kızım antibiyotiği kaldıramıyor midesi verdikten 1 dk sonra kusmaya başlıyor bilemedim bugün 5.gunumuz en az 7 gün kullanılması gerekiyor diye biliyorum
Doktora söyle canın antibiyotik kusuyorsa iğnesini yaparlar belki
Benimki de yemiyor dün sadece pazi çorbası tattı bugün hiçbişey yemedi 7 buçuk aylık sbahtan beri teklif etmediğim kalmadı ama emmeye güveniyor önüne de koydum yok agzina bile goturmuyor
Eşimde tutturdu biberona alıştır diye ise başlayacağım napicaz bilmiyorum
Onu yap bunu yap diyorlar ama sonuç hep hüsran yaaa dün sabah aç bıraktım emzirmedim instamom analari gibi kalktim güzelce kahvaltı tabağı hazırladım zeytin koydum lapne koydum yumurta avakado hiç birini tatmadi sipa tek bir kaşık yaaaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…