2021 Aralık Anneleri

Aah ah ne diyem sürekli nefes nefese bi ekşın arıyor🤣
Emeklemeye çabuk alıştı odaları terk ediyor şimdi de tutup kalkmayı keşfediyor koltuğa, yürüme arkadaşına tutunup dizlerinin üstüne kalkıyor bikaç gündür 😂
Canı da çok kıymetli hem yerinde durmuyor hem de kafası azıcık bi yere sürtse kıyamet kopuyor bunu günde en az 10 defa yaşıyoruz 🤣
Oğlumun kurtlu kankisi napıyor pekii😻
Bizde emekleme yok 😂😂 emekliyormuş gibi yapıyor ama köprü haraketi yapıyor bana tutunup kalkıyor yürüme arkadaşını Bn niye hala kutusunda tutuyorum 😂😂 iyi fikir çıkarayım
Veee kaka sorunu dün kayısı püresi verdim bugünde senin tarifi yapıcam kakadan sebeb uyuyamıyor

Aah ah ne diyem sürekli nefes nefese bi ekşın arıyor🤣
Emeklemeye çabuk alıştı odaları terk ediyor şimdi de tutup kalkmayı keşfediyor koltuğa, yürüme arkadaşına tutunup dizlerinin üstüne kalkıyor bikaç gündür 😂
Canı da çok kıymetli hem yerinde durmuyor hem de kafası azıcık bi yere sürtse kıyamet kopuyor bunu günde en az 10 defa yaşıyoruz 🤣
Oğlumun kurtlu kankisi napıyor pekii😻
Bizde de durum benzer, tuvalete bir gidiyorum bakıyorum kapının önüne kadar emeklemiş, çabuk çık dercesine bağırıyor 😂
Başka şeylere asla değil ama bana tutunup kalkıyor
Bu aralar koala okaliptüs ilişkisi yaşıyoruz, yerde oyuncaklarıyla oynarken bile kucağımda oturmak istiyor. Çaktırmadan yere bırakıyorum, fark edip geri çıkıyor 😂

@Merve benim kızımda ateşlendi 38 i gecmiyordu bide ishali oldu calpol verdim ishal icinde saşe verdi doktor o alerji yapti biraktik dışten diyordum ama ateş ishal geçti dişi hala çıkmadı doktor diski testi aldi onda da bisey cikmadi neden oldu anlamadım.
Bizde tam olarak bunu yaşadık iştahsızlıkta vardı kakası yeni düzeldi iştahsızlığıda geçiyo yavaş yavaş ama diş yok acaba salgın falan mı var ya

Tezgaha koyuyorum deyince yazmak istedim. Aynısını kardeşim kullandı, tezgaha koyduğunda çocuk öne egilince vakumlar çıkmış sanırım tam dusecekken havada yakaladım demişti, şimdi bana verdi ben kullaniyorum da tezgah masa gibi yüksek yerlere koyarsan dikkat etdefi bana
Evet ara ara vakumlarına yine bastırmak gerekiyor çıktığı da oluyor

Bizim de gece 3 saatte bir gündüz de genelde 3 saati buluyor bazen kendi kıyafetimi indirip ağzını açıyor 😂😂
Gece 2 saatte bazen 3 bazen saat başı gündüz 2-3 saatte bir
Ya benim oglum 2 ayliktan beri hic bi zaman severek emmedi hep kiyametle meme reddi dedik gecmedi alerjiden oluyor dedik oda bitmedi..yani cocuk emerken iskence yapiyoruz sanki 3 saatte bir emiyordu 4 saate cikardi yeterki emsin diyorum simdi 5 saate cikardi ve kendi acikmadan 4bucuk saatte ver asla almiyor itiyor emziriyorum ama bide bana sorun yani tukendim buyuklere soracak olsam hemen sacma sapan yorumlar geliyor sutumden kaynakli kalitesiz sut yok iste mama verecekmisim bi suru biseyler...en iyi uykuda emziriyordum 2 gundur uykudada biliyor ve itiyor ek gida zaten asla almiyor tadimlarda rezaletti...6aylik kontrolde 8.1 cikti kilosu iyiydi buda benim direnisim sayesinde doktora mamayida sordum kilo almasinda anprmal bi durum yok sutun yetiyor dedi ama tamamen uykuda emzirerek...yeme konusunda bi cocuk bu kadar ki sorunlu olabilir ya cok uzun zamandir bu konuyla savasiyorum ama artik patladim nete bakiyorum 4 saatte bi emer 6 aylik bebek diyor o yuzden sizlere sormak istedim..gercekten dua ediyorum su sutu su cocuga yasina kadar verebilseydim ne mutlu bana

Bizde emekleme yok 😂😂 emekliyormuş gibi yapıyor ama köprü haraketi yapıyor bana tutunup kalkıyor yürüme arkadaşını Bn niye hala kutusunda tutuyorum 😂😂 iyi fikir çıkarayım
Veee kaka sorunu dün kayısı püresi verdim bugünde senin tarifi yapıcam kakadan sebeb uyuyamıyor
Yap yap o rahatlatır
Zamanla düzene giriyor bağırsaklar gerçekten bizimki her gün yapıyor artık bazen 2 3 kere hatta 😂
Ama bezine yapmıyor işte ben akıl edip klozete tutmazsam bizde de gece felaket geçiyor
Akşamları elmalı kaşık mamasından veriyorum yarım ölçü
İçine de kayısı rendeliyorum her seferinde
Bizde de durum benzer, tuvalete bir gidiyorum bakıyorum kapının önüne kadar emeklemiş, çabuk çık dercesine bağırıyor 😂
Başka şeylere asla değil ama bana tutunup kalkıyor
Bu aralar koala okaliptüs ilişkisi yaşıyoruz, yerde oyuncaklarıyla oynarken bile kucağımda oturmak istiyor. Çaktırmadan yere bırakıyorum, fark edip geri çıkıyor 😂
Hahahah anam bunlar bizi bitirir 😂
Eşim ikinciyi de yaparız bence diyor sen yap dedim ben yapamam 🤣🤣
İyice de bağlandı hakkaten sürekli kucağıma gelmek istiyor babasındayken bile
Kollarım sakat oldu artık oğlum diyorum engelli adayıyım😂

Rapunzel90 Rapunzel90 bu işaretli yere basınca çocuklarımı göremiyorum diye bir uyarı çıkıyor onu bi dene. İlk kayıt yapılan kısım burasiydi hatırladım da.
Screenshot_20220625-104442_Samsung Internet.jpg

Ya benim oglum 2 ayliktan beri hic bi zaman severek emmedi hep kiyametle meme reddi dedik gecmedi alerjiden oluyor dedik oda bitmedi..yani cocuk emerken iskence yapiyoruz sanki 3 saatte bir emiyordu 4 saate cikardi yeterki emsin diyorum simdi 5 saate cikardi ve kendi acikmadan 4bucuk saatte ver asla almiyor itiyor emziriyorum ama bide bana sorun yani tukendim buyuklere soracak olsam hemen sacma sapan yorumlar geliyor sutumden kaynakli kalitesiz sut yok iste mama verecekmisim bi suru biseyler...en iyi uykuda emziriyordum 2 gundur uykudada biliyor ve itiyor ek gida zaten asla almiyor tadimlarda rezaletti...6aylik kontrolde 8.1 cikti kilosu iyiydi buda benim direnisim sayesinde doktora mamayida sordum kilo almasinda anprmal bi durum yok sutun yetiyor dedi ama tamamen uykuda emzirerek...yeme konusunda bi cocuk bu kadar ki sorunlu olabilir ya cok uzun zamandir bu konuyla savasiyorum ama artik patladim nete bakiyorum 4 saatte bi emer 6 aylik bebek diyor o yuzden sizlere sormak istedim..gercekten dua ediyorum su sutu su cocuga yasina kadar verebilseydim ne mutlu bana
Ah canım o kadar iyi anlıyorum ki ☹️
Bizim 3 ve 4. Ay böyle geçmişti çoğunlukla
İnsanı gerçekten yıpratan bişey
O saçma sapan yorumları işitmemek için görüşmüyordum aile büyükleriyle de insanı daha da strese sokuyorlar ve stres iyice körüklüyor durumu
Seninkisi mutlaka alerji kaynaklıdır ☹️
Ama seni tebrik ederim bunca zaman bununla mücadele etmek ne kadar zordur tahmin edebiliyorum resmen psikolojik savaş bak pes etmemişsin ne güzel daha ne yapacaksın ki kendini asla kötü hissetme gittiği yere kadar her şey olacağına varıyor
Zamanla ek gıdaya alıştıkça memeye karşı tepkisi de yumuşayacaktır bence

Bizde tam olarak bunu yaşadık iştahsızlıkta vardı kakası yeni düzeldi iştahsızlığıda geçiyo yavaş yavaş ama diş yok acaba salgın falan mı var ya
Aynen istahsizlik huzursuzluk ates ishal ama atesi 38i gecmiyordu salgın da olabilir ben komşularımla arada görüşüyorum onlardan mi bisey geçti diye düşündüm atlattık çok şükür sizede gecmis olsun bidaha yaşamayalım insallah

Ama vakumlaması farklıdır alıyordur o yeteri kadar olanı emdikten sonra açlıktan ağlamıyorsa doyuyor demekki benimki hep 2 dk falan emdi genelde. Arada uzun emdikleri oldu.

Ya kızlar oğlumun bu çenesindeki 4. Ayından beri gitmiyor ancak kortizonlu krem geçiriyor neden olduğunuda bilmiyorum arada yok olsada hemen yine öıkıyo ve öyle bi kaşıyor ki omzuma yatağa sürterek emzik uykuya geçerken bitek kullanıyo ve oraya değmiyor var mı fikri olan

Eklentiler

• E2DDC231-C095-41EE-869E-C416B9744918.jpeg
    E2DDC231-C095-41EE-869E-C416B9744918.jpeg
    119 KB · Görüntüleme: 53
Bizde de durum aynıydı en sonunda sütüm bitme noktasına gelmişti ki sanırım artık bitti saatleri geçtim 1.5 günde doldu göğsüm. Sağdığımda da önceden tek göğüste 170 180 ml süt çıkarırdım 100 ml çıktı. Hiç sevmedi emmeyi hep uykuda emzirdim dediğin gibi son günlerde uykuda da almıyordu bende yorulmuştum pes ettim artık. Ama sen etme ben iş işten geçtkten sonra önlem almaya çalıştım faydası olmadı. O saatini arttırmaya çalışsada emcek sütü kalmayacak emmek istediğinde falan diye düşünüp sağmamazlık yapma mutlaka 4 saate bir sağ yoksa çok hızlı bir şekilde adapte oluyo göğüsler süt üretmemeye. Sonra hızlı bir şekilde de azalıyo sağıp versen bile kar kardır sonuçta anne sütü alacak.

Ya kızlar oğlumun bu çenesindeki 4. Ayından beri gitmiyor ancak kortizonlu krem geçiriyor neden olduğunuda bilmiyorum arada yok olsada hemen yine öıkıyo ve öyle bi kaşıyor ki omzuma yatağa sürterek emzik uykuya geçerken bitek kullanıyo ve oraya değmiyor var mı fikri olan
Doktor ne dedii ? Oyuncaklardan biri yapıyo olabilir 4. Aydan sonra her şeyle daha haşır neşirler her şeyi ağızlarına götürüyorlar ağzına götürdüğü bir şeyden oluyo olabilir yada salyası akıyosa ıslak kalıyosa belki ondan oluyodur

Doktor ne dedii ? Oyuncaklardan biri yapıyo olabilir 4. Aydan sonra her şeyle daha haşır neşirler her şeyi ağızlarına götürüyorlar ağzına götürdüğü bir şeyden oluyo olabilir yada salyası akıyosa ıslak kalıyosa belki ondan oluyodur
Dermatoloğa gitmiştik vücut egzamaları için salyadandır geçer demişti ama o zaman daha yeni başlamıştı ve geçmedi. Yeri hep aynı yer sağda çıkmıyor hep solda. Oyuncaklarlada pek haşır neşir değil ki yani ağzına sürekli giden birşey yok mememi bile değdirmeden emziriyorum 😑 sürekli kuru tuttuğum zamanlarda oldu hep sildim ama geçmedi kaşıntı yapıyor cok bazen uykusunu bölüyor egzamalar geçti bu geçmiyor.

Ne kadar surede bi emiyor bebeleriniz kizlar
Gündüz istediğin her An
Gece 3 veya 4 saatte bir
ben burda kabiz bebek çorbası tarifi yazmıştım onu yapsana hemen fayda ediyor
Doktor bizede umca kullan dedi ama eczanelerde bulamadık bulduklarimizin da Son kullanma tarihi yaklaşmış depoda da yokmuş firma artık umcayi uretmeyecekmis eczacı öyle demis esime acaba yerine ne kullansa sormayı unuttum 🤔
Kizimda aynısını yaşadım inanki o günler geldi aklıma hiç uyanikken emmezdi ve hiç oturarak emziremedim hep ayakta geziyordum 9 ay öyle emdi kavgayla iki ayda sagip verdim sonrası devam sütü
Şimdiki aklım olsa diyorum mama meme daha mı kolay olurdu boşa stres yapmışım
İnşallah gönlünden geçen olsun canım

Bizde de durum aynıydı en sonunda sütüm bitme noktasına gelmişti ki sanırım artık bitti saatleri geçtim 1.5 günde doldu göğsüm. Sağdığımda da önceden tek göğüste 170 180 ml süt çıkarırdım 100 ml çıktı. Hiç sevmedi emmeyi hep uykuda emzirdim dediğin gibi son günlerde uykuda da almıyordu bende yorulmuştum pes ettim artık. Ama sen etme ben iş işten geçtkten sonra önlem almaya çalıştım faydası olmadı. O saatini arttırmaya çalışsada emcek sütü kalmayacak emmek istediğinde falan diye düşünüp sağmamazlık yapma mutlaka 4 saate bir sağ yoksa çok hızlı bir şekilde adapte oluyo göğüsler süt üretmemeye. Sonra hızlı bir şekilde de azalıyo sağıp versen bile kar kardır sonuçta anne sütü alacak.
Keske sagip verince icse onada raziyim 5 tane biberon cesidi denedim almiyor cok yiprandim gercekten tukendim

Gündüz istediğin her An
Gece 3 veya 4 saatte bir

ben burda kabiz bebek çorbası tarifi yazmıştım onu yapsana hemen fayda ediyor
Doktor bizede umca kullan dedi ama eczanelerde bulamadık bulduklarimizin da Son kullanma tarihi yaklaşmış depoda da yokmuş firma artık umcayi uretmeyecekmis eczacı öyle demis esime acaba yerine ne kullansa sormayı unuttum 🤔

Kizimda aynısını yaşadım inanki o günler geldi aklıma hiç uyanikken emmezdi ve hiç oturarak emziremedim hep ayakta geziyordum 9 ay öyle emdi kavgayla iki ayda sagip verdim sonrası devam sütü
Şimdiki aklım olsa diyorum mama meme daha mı kolay olurdu boşa stres yapmışım
İnşallah gönlünden geçen olsun canım
Mama almiyor kesinlikle iste benim cocugum yipraticiligi orda basliyor mama yok meme yok ek gida yok biberon asla emzik agzina degdiremezsin su ya su bile yok 6 aylik olduk ama bide bana sor yani uyusada emzirsem diye agliyorum bazen uyumuyor atak oluyor sanci oluyor uyumazsa asla emmiyor ya dun 7 saat almadi ve uykuda bile itiyor beni eliyle kafasini saga sola hizli hizli salliyor meme degdigi an

X