2021 Aralık Anneleri

Yoğurdum olmadı 6 saat sonra baktım tutmamıştı bıraktım fırının içinde öyle 9 saattir fırında muhtemelen bozulmuştur dökeyim demi
Bozulmamışsa bile ekşimiştir dökmen iyi olur.Fırını önden 15 dk 100 derecede ılıtacaksın. Benim fırınım geç pişiriyo mesela ben 20 dk ısıtıyorum. Fırının iyiyse eğer 15 dk yeterli olur. Süt kavanoza girince çabuk soğuyo ben önden kavanozlara mayamı pay ediyorum arkasına da hemen sütümü üstüne ekleyip ağzı açık şekilde fırına koyuyorum 6 saat bekleyince tam kıvamında oluyor. Bu arada tepside fırının içinde ısınacak ayrı bir yerde tutma. 6 saat sonra kaldırıp sallamadan buzdolabına koyacaksın yine ağzı açık 6 saat dolapta bekleyecek sonra yoğurdun hazır

Yoğurdum olmadı 6 saat sonra baktım tutmamıştı bıraktım fırının içinde öyle 9 saattir fırında muhtemelen bozulmuştur dökeyim demi
Fırında yapmaniz şart degilki mayaladiktan sonra üzerini sarıp bekletin 5 6 saat sonra dolaba koyup bekletin ağzı açık şekilde ben hep bu şekilde yapıyorum eski usul:)

Bi süre verme Bnce alerjisi olabilir
Öyle yapacam bakalım
yüzde hafif kızarıklık normal diye okumuştum ek gıdaya alışma aşamasında bizimkininde ağız çevresinde çıkıp yok oluyor
Evet gecti çok şükür
Yoğurttan olabilir mi? İlk kez mi yoğurt verdin? Bizimde yoğurda alerjimiz var malesef, yüzümüz benek benek olmuştu
Yok elmayı ilk kez verdim sadece

Bende bu tarife göre yaptım ekran almıştım yazdığınızda hatta ama tam mayalama kısmında çocuk uyandı maya bekledi falan ondan ötürü olmadı galiba bilmiyorum

Kızlar kızım emerken sol kulağını çekiştiriyor. Her zaman sol kulak ama. Diğer zamanlarda tutmuyor kulağını. Sizce neden böyle yapıyor?

Blw nin canı cehenneme ben bebitoma kendim yedirmeye karar verdim en azından bi sürelik

Bu sabah bir haşlanmış yumurta sarısı, bir tatlı kaşığı lor, bir yemek kaşığı pişirilmiş yulaf, bir kayısı içini karıştırdım verdim. Hepsini bitirdi

Bu ara hiç tarf paylaşmıyorsunuz kalbim kırılıyor

Ben geçen gün bi avokado ve kapya tarifi yaptım severek yedi onları paylaşacaktım fırsat olmadı birazdan çeker paylaşırım herkes nasiplensin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…