2021 Aralık Anneleri

Bende bu tarife göre yaptım ekran almıştım yazdığınızda hatta ama tam mayalama kısmında çocuk uyandı maya bekledi falan ondan ötürü olmadı galiba bilmiyorum 😑
Belkide öyle olmuştur bir tekrar dene bakalım. Birde arkadaşlarında dediği gibi dışarda da yapabilirsin illa fırına koymaya gerek yok. Ben kendimize yaparken hep dışarıda yapıyorum ama oğluma küçük kavanozlarda yaptığım için onun dışarıda mayalandırdığım yoğurdu tutmamıştı. Bizimki yanında gayet iyi olmuştu onunki çok suluydu sonra fırında denedim daha güzel olunca fırından devam ettim. Tenceredeki süte göre kavanozdaki daha çabuk soğuyo bu yüzden turmayabiliyo ısısını farklı ayarlamak lazım sanırım. Bir dene sen 😊

Blw nin canı cehenneme😂 ben bebitoma kendim yedirmeye karar verdim 😑 en azından bi sürelik🐣

Bu sabah bir haşlanmış yumurta sarısı, bir tatlı kaşığı lor, bir yemek kaşığı pişirilmiş yulaf, bir kayısı içini karıştırdım verdim. Hepsini bitirdi 😍

Bu ara hiç tarf paylaşmıyorsunuz kalbim kırılıyor😔
Yumurtayı sevdi mi 😂

Bu iki tarif de güzel kızlar
Ben kapyaya soğan sarımsak eklemedim
Tam buğday unu yerine yulaf unu kullandım
Tereyağı olarak sade yağ
Bi de havuç da ekledim istediğimiz gibi revize edebiliriiz 😁

Eklentiler

• IMG_20220622_162103.jpg
    IMG_20220622_162103.jpg
    117,8 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20220622_162050.jpg
    IMG_20220622_162050.jpg
    100,7 KB · Görüntüleme: 57
Yumurtayı sevdi mi 😂
Valla sevdi bence cnku bitirdi hepsini 🧿 ilkkarisik omlet olarak verdigimde de yemisti. Anasi 9 ay boyunca her sabah 2 yumurta yedi, o yuzden tadina âşinadir bence😂😂
Yarın uyku eğitimine başlıyoruz kadın gerçekten kararlıysanız başlayalım dedi tamam dedim ama hazır mıyım bilemem 😬
Bir de 6 gün sonra yeni atak dönemi başlıyormuş isterseniz ondan sonra başlayalım dedi gerek yok dedim sanki şu an güneşi görüyoruz da 🤣
Ogrendiklerini bizimle de paylas😍 benim bebito uyuyor uykularinda skinti yok ama 2 dakika da olsa illa ben de uzaniyorum yanina oyle uyuyor. Destekli uykuy giriyor sanirim bu👀 benim de desteksiz uykuya gecirtmem lazim bebitoyu😑
Tereyağı olarak sade yağ
Bak avkadolu tarifi ben dun yapmistim bugun sadece meyvesini degistirio kayisilisini yaptim cok sevdi ikisini de. Sabah kahvaltilarini karistirmamak gerekiyor demis ama blw yapmayan nasil vericek ki kahvaltiyi😶

Valla sevdi bence cnku bitirdi hepsini 🧿 ilkkarisik omlet olarak verdigimde de yemisti. Anasi 9 ay boyunca her sabah 2 yumurta yedi, o yuzden tadina âşinadir bence😂😂

Ogrendiklerini bizimle de paylas😍 benim bebito uyuyor uykularinda skinti yok ama 2 dakika da olsa illa ben de uzaniyorum yanina oyle uyuyor. Destekli uykuy giriyor sanirim bu👀 benim de desteksiz uykuya gecirtmem lazim bebitoyu😑

Bak avkadolu tarifi ben dun yapmistim bugun sadece meyvesini degistirio kayisilisini yaptim cok sevdi ikisini de. Sabah kahvaltilarini karistirmamak gerekiyor demis ama blw yapmayan nasil vericek ki kahvaltiyi😶
Bi tarafa loru bi tarafa yumurtayı koyuyom bi tarafa avakadoyu en fazla 3 cesit bu sekilde bi kac kasik ondan bi kac kasik oburunden

Bizimki de babymixi çok sevmişti 😂
Ondan sonra yaptığım hiçbir yoğurt tutmadı ne hikmetse bugün activia ile mayaladım bakalım 😁
Activia ile mayalıyorum tadı aynı activia gibi ondan yemiyor Bnce 😂 Bnde bugün onu yoğurt çorbası yaptım zar zor 2 kaşık yedirdik 2 kaşık derken çay kaşığı hee😂😂😂

Tereyağı olarak sade yağ
Bnm ki sadece labne ver yiyor avakoluya ağzını açmadı ki hamileyken o kadar yedik 😒eline yeşil soğan verdim bayıla bayıla kemiriyor yemeğe gelince mühürlüyor 😂😂😂

Yarın uyku eğitimine başlıyoruz kadın gerçekten kararlıysanız başlayalım dedi tamam dedim ama hazır mıyım bilemem 😬
Bir de 6 gün sonra yeni atak dönemi başlıyormuş isterseniz ondan sonra başlayalım dedi gerek yok dedim sanki şu an güneşi görüyoruz da 🤣
Hadi inşallah güzel sonuçlarınız olur 😍💤💤

Kız yanına uzanmanın neresi destek 🤣🤣
Sen gece uyuturken benim verdiğim destekleri görsen ağlarsın 😂

Şu an kahvaltı vermiyoruz ki ya tek öğün
Yine ayrı ayrı verilebilir tabi ama bence o kadar kasmaya gerek yok 2 3 öğüne geçtikten sonra peynirini salatalığını yumurtasını önüne koyup veririz işte 😬
9 aylıktan itibaren bizimle birlikte masaya oturup yiyeceklermiş 😻

Labneyi bikaç kaşık verdikten sonra içine azcık avokado karıştıra karıştıra versen ona da mı yok 😂
Yok anam yok diyette 😒
Bnce memeye güveniyor
Para verip aldığım avent suluktan içmiyor hanım ya bardak ya da bu şişeden içiyor 😏
Bileydim masraf yapmazdım 😂😂😂

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 49
X