2021 Aralık Anneleri

Og naturalden pirinç unu yulaf unu irmik vs aldım güzeldi Migros’ta tat marka organik biber salçası vardı içinde sadece biber var 😂 o olmaz mı acaba ,
Kıymayı tavuğu nasıl vercez bebelere kafamda deli sorular var B BitterCikilata helppp
Salça da tuz vardır ya ilk kez duydum
Kıyma koyun kıyması dr bana 15 gün sonra çorbaya koy dedi çift çekim
Bnmde artık kafamda deli sorular var yemiyor bebem ağzını mühürlüyor 😂😂

S

Süzme peyniri nasıl yapcaz 🥲
Ona çözümüm yok maalesef 😂
İg de yemek tarifleri veren biri var, pizza mı yapacak peynirini, ketçapını vs hepsini kendi yapıyor. Ona sormak lazım 😂
Buyuyo marka mayanin arkasinda yapilisi boyle yaziyo, once mayayi mayalicaz sonra yogurt mayalicaz bu ne be kac gun mayaliyoz biz bunu😂
Biodesis öneririm. Eczanelerde var. Her seferinde yeni maya kullanmana gerek yok, birkaç sefer de yoğurttan mayalayabilirsin.

Çpk vermiyordum ki ya ince bir dilim veriyordum ama dokunmuş demek ki dur bir süre vermeyeyim sonra bir tekrarlarım vermeyi belki başka bir şey tetiklemiştir

Çilekle kivi 1 yaşına kadar vermeyin diyolsr ama ben Osman Gönülal'ı dinlemiştim çilek verin korkmayın eğer siz çilek yediğinizde bebeğiniz tepki göstermiyorsa yiyince de göstermez sütünüz aracılığıyla tanışıyo demişti. Çok deneyesim var çileği.
Ben yalattim çilek bişey yapmadı karpuz da yakatmistim o günlerde pişik olmuştu hiç karpuzdan olacağı aklıma gelmedi
İlk Sade verdim avakodyla karıştırdım ve yumurta sarısıyla
Bide bebe büskivisiyle denicem
İnşallah tutar yoğurdun bnmki tutmamıştı geçen bebe yoğurdu alıp verdim 😄 ama tekrar denicem
Bebe yoğurdu diye bişey mi varmış yareeeebbiiim 🤔🤔🤔
Belki çok sever daha da verirsin 40 cclik bi tane mi aldın? Lor için sütü kaynattım yoğur kattım kaynarken biraz karıştırıp bıraz daha kaynattım sonra altıni kapattım ılıyınca süzdüm. Miktarlar için anneme sordum şu kadar sütüm var ne kadar yoğurt atayım filan diye.
O kavanozlardan bende aldım çok minik tutturamadim yoğurdu daha büyüklerinde mayaladiklarim tuttu
Og naturalden pirinç unu yulaf unu irmik vs aldım güzeldi Migros’ta tat marka organik biber salçası vardı içinde sadece biber var 😂 o olmaz mı acaba ,
Kıymayı tavuğu nasıl vercez bebelere kafamda deli sorular var B BitterCikilata helppp
Salcayi bilmiyorum ama kıymayı çift çekim yaptır incecik oluyor onu buzdolabı kalıplarına doldur mini minik kareler oluyor birer tane corbasinà atarsın çift çekilince hemen pişiyor tavuk da organik tavuk olsun mimik minik didiklersin çorbasına
Salça da tuz vardır ya ilk kez duydum
Kıyma koyun kıyması dr bana 15 gün sonra çorbaya koy dedi çift çekim
Bnmde artık kafamda deli sorular var yemiyor bebem ağzını mühürlüyor 😂😂
niye bu bebeler böyle oldu sonradan yaaa
Ek gıda yiyince bozuldu bunlar hay allah garantisi de yok yaptirsak 😀😀😀

Ben yalattim çilek bişey yapmadı karpuz da yakatmistim o günlerde pişik olmuştu hiç karpuzdan olacağı aklıma gelmedi

Bebe yoğurdu diye bişey mi varmış yareeeebbiiim 🤔🤔🤔

O kavanozlardan bende aldım çok minik tutturamadim yoğurdu daha büyüklerinde mayaladiklarim tuttu

Salcayi bilmiyorum ama kıymayı çift çekim yaptır incecik oluyor onu buzdolabı kalıplarına doldur mini minik kareler oluyor birer tane corbasinà atarsın çift çekilince hemen pişiyor tavuk da organik tavuk olsun mimik minik didiklersin çorbasına

niye bu bebeler böyle oldu sonradan yaaa
Ek gıda yiyince bozuldu bunlar hay allah garantisi de yok yaptirsak 😀😀😀
Hee var kız büyük marketlerde bize kolaylık olsun diye 😂
Ufff bi bilsem yoğurt yiyor eh diyim işte 😂

Hee var kız büyük marketlerde bize kolaylık olsun diye 😂
Ufff bi bilsem yoğurt yiyor eh diyim işte 😂
Dur ben bide onu deniyim 😂😂😂maaşım resmen oglanin ekgida serüvenine heba oluyor 😂😂ahh yese neler neler yaparım
İnstegramda bi bebek var 8. Ayına girdi Allahım bir bebek herseyi mi yer
Masallah çok imreniyorum 🙁😔

Dur ben bide onu deniyim 😂😂😂maaşım resmen oglanin ekgida serüvenine heba oluyor 😂😂ahh yese neler neler yaparım
İnstegramda bi bebek var 8. Ayına girdi Allahım bir bebek herseyi mi yer
Masallah çok imreniyorum 🙁😔
Bnce bunlar memeye güveniyor
Labneyi sevdi onu dene kiri labne
Maşallah bnm oğlan iştahlıydı bu da diyette geçen dedim hamileyken diyet yaptım ondan mı acaba 😂

Benim bebe ek gıda sürecinde bi tek suyu sevdi onun dışında ağzına bir şey sürmüyor. Herkes doktor da dahil iştahlı olur bu dediydi. Hani😁 artık kaşığı görünce de açmıyor ağzını bakalım napacauk
Bnmkide çay bi kere gorumcem tattirdi şimdi çay içerken atliyo yumurtaya ağzını açmayan çocuk çay kaşığına saldırıyor bide sürekli kucak istiyo hiç iş yapamiyorum sizinkilerde mi öyle çok yoruldum aşağı komşum hiç aglamiyo masallah çok akıllı diyo ama aslinda ben aglatmiyorum yapışık ikiz gibiyiz

Biz bugün doktora gittik rotamızı olduk beslenmemize yeni şeyler eklendi daha doğrusu her şey 😂😂 alerjenler dışında her şeyi verebilirmişim, bebek salçası dedi o ne ola ki alan var mı marka önerir misiniz 🙏🏼
Takip ettiğim bir gıda mühendisi bebişine bunu veriyor tuzsuz kapya biber salçası
Ben de bundan alırım diye düşünüyorum 🥳

Kızlar oğluşuma bugün bundan yaptım yumurta sarısı koymadan
Bi de muz yerine kayısı koydum kabızlıktan korktuğum için 😬
Severek yedi denemek isteyen olursa diye ekledim🥰

Eklentiler

• IMG_20220616_142712.jpg
    IMG_20220616_142712.jpg
    117,2 KB · Görüntüleme: 55
Kızlar oğluşuma bugün bundan yaptım yumurta sarısı koymadan
Bi de muz yerine kayısı koydum kabızlıktan korktuğum için 😬
Severek yedi denemek isteyen olursa diye ekledim🥰
Bebek irmiği un hangi marka aldın link at bakim 😂😂😍😍
İnşallah yer bu ara kabızlıktan yoğurt ve meyve veriyorum 🤕

Bebek irmiği un hangi marka aldın link at bakim 😂😂😍😍
İnşallah yer bu ara kabızlıktan yoğurt ve meyve veriyorum 🤕
Bu seti aldım direkt 😂
Aa ben kabızlık için bi mama bulmuştum bebişler için dün paylaşacaktım unuttum dur bakıyorum hemen 🤣

Bu seti aldım direkt 😂
Aa ben kabızlık için bi mama bulmuştum bebişler için dün paylaşacaktım unuttum dur bakıyorum hemen 🤣
Favorilemişim daha önce alim beri yoğurt çorbası yapayım bi onu sevmişti 😂 paylaş paylaş

Favorilemişim daha önce alim beri yoğurt çorbası yapayım bi onu sevmişti 😂 paylaş paylaş
2 tane kuru kayısıyı sıcak suda bekletiyoruz
Yumuşayınca biraz suyundan da alıp eziyoruz. (Tarifi yapan kişi mermer havanla püre haline getirmiş)
1 2 kaşık yulaf ya da yulaf ununu pişirip üzerine ekliyoruz mis gibi tatlı bi muhallebii 😻
Herkes çok işe yarıyor yazmış ben de deneyeceğim 🤣

Ay ben ne bileyim direkt bu carpti gozume🥶
Bu arada bebitom 5.gundur kaka yapmadi. Zeytinyag verdim cay kasigi ile. Baska onerilerini bekliyorum yeni atlattin😑
Yukarıda yazdığım tarifi dene bizim gibi ilerlemez inşallah 🥺
Bu tarif çok işe yarıyormuş en kötü ihtimal doktoruna danışarak dulcosoft şurup kullanırsınız kaka yumuşatıcı

X