2021 Aralık Anneleri

Hoşgeldinnn canımmmm sefa getirdin 😻 bizde 2-3 gündür emekleme çalışmaları başladı dizlerinin üzerinde sallanıyor sadece twerk yapar gibi😀😀😀 diş hala gelmedi, boy 76 cm 10 kg olmuş sen neler yaptın nasılsın bebiş iyi mi
On numara toraman oğlan maşallah 🧿 bir yaş gibi boyu da. 🧿

İlk trimester ben de sevememiştim ağlıyordum sürekli hasta gibiyim daha çok var diye 😂😂
Ama sonraa çiçek gibi açıyorsun 😬
Kulaklığını tak bu güzel yaz akşamlarında yürüyüş yap bol bol, bebişinle arandaki bağı güçlendirecek kitaplar oku keyfini çıkar 😄
Herkes bana da bol bol uyu diyordu ama uyku depolanan bişey değil maalesef o yüzden bence son güne kadar gez 😂
Bnce hem gezmeli hem uyumalı
Bn hep yürüyordum bebe arabayı yürüyüş yaparken sürünce uyuyor 😂😂😂

İlk trimester ben de sevememiştim ağlıyordum sürekli hasta gibiyim daha çok var diye 😂😂
Ama sonraa çiçek gibi açıyorsun 😬
Kulaklığını tak bu güzel yaz akşamlarında yürüyüş yap bol bol, bebişinle arandaki bağı güçlendirecek kitaplar oku keyfini çıkar 😄
Herkes bana da bol bol uyu diyordu ama uyku depolanan bişey değil maalesef o yüzden bence son güne kadar gez 😂
ah be canlar keşke yürüyüş yasak olmasa 😂
arada bi deniz havası alıyorum bi de balkonda kahve keyfim oluyor. 1. trimester zaten yatarak geçti, şimdi en azından oturmaya izin var :rolleyes:
siz peşiniz sıra gelen gebelere dua edin bol bol lütfen :d
biz şu bebeleri vakitlice kucağımıza bi alalım, sonra beni evde bağlasanız durmayacağım :KK70:

Bizimkide 41 cm, normal diye düşünüyorum. E-nabıza baktım az önce, en düşük 39 en yüksek de 45 miş bu ay için. Yani normal aralıklardayız. Çocuk doktorundaki ilk muayenemizde, doktor kafası biraz küçük dedi. Sonra döndü bana baktı, "Genetik de olabilir, seninde kafan küçük " dedi 🤣
Aynen doktor eşimle benim ve oğlumun kafasına bakti ucunuzun kafası da küçük genetiktir dedi 😅takılmadı doğum baş ölçüsünü sordu normal her ay 1 cm büyümüş sorun yok dedi

arada bi deniz havası alıyorum bi de balkonda kahve keyfim oluyor. 1. trimester zaten yatarak geçti, şimdi en azından oturmaya izin var :rolleyes:
biz şu bebeleri vakitlice kucağımıza bi alalım, sonra beni evde bağlasanız durmayacağım :KK70:
Kanaman falan mı oluyor benimde hamileliğim zor geçmişti

Yaa bilmeden konuşması kolay tabi kusura bakma 🥰
Doğumdan sonra bebişinle gezersiniz inşallah bol bol 😻

Kanaman falan mı oluyor benimde hamileliğim zor geçmişti
İlk trimester tamamen kanamalıydı.
Neyseki o kesildi ama kanama riski var hala.
Rahim şeklinden dolayı erken doğum riski var ve plasenta da aşağıda biraz.
O sebeple genel olarak hareketlere dikkat ediyordum bir de şiddetli kasılmalar başladı 🙂

Valla anne olma aşamaları bile çok zormuş rabbim bu günlerimizi mükafatlandırır inşallah 😊

Yaa bilmeden konuşması kolay tabi kusura bakma 🥰
Doğumdan sonra bebişinle gezersiniz inşallah bol bol 😻
Samimiyetin bana ulaşıyor ne kusuru hiç sorun yok İnanki ❣️
İnşallah 🤲🏻 hepinizi heyecanla okuyorum ilerisi için motivasyon sebebi oluyorsunuz 🤗

Bugün babababa güncellemesi geldi 🥲 ve eşim yoğunbakimdaki babasının başında video atabildik anca 🥲
Çok geçmiş olsun. Allahım bir an önce şifa versin Merve 🤲🏻
Maşallah Eylül’e tam gaz büyüyor yavrucum 🥲

İlk trimester tamamen kanamalıydı.
Neyseki o kesildi ama kanama riski var hala.
Rahim şeklinden dolayı erken doğum riski var ve plasenta da aşağıda biraz.
O sebeple genel olarak hareketlere dikkat ediyordum bir de şiddetli kasılmalar başladı 🙂

Valla anne olma aşamaları bile çok zormuş rabbim bu günlerimizi mükafatlandırır inşallah 😊

Samimiyetin bana ulaşıyor ne kusuru hiç sorun yok İnanki ❣️
İnşallah 🤲🏻 hepinizi heyecanla okuyorum ilerisi için motivasyon sebebi oluyorsunuz 🤗

Çok geçmiş olsun. Allahım bir an önce şifa versin Merve 🤲🏻
Maşallah Eylül’e tam gaz büyüyor yavrucum 🥲
Umarım tam vaktinde zamanında sağlıkla kucağına bebeğini alıp hastaneden birlikte çıkarsınız inşallah 😊 risk olunca vakit geçmek bilmiyor koltuk ve yatak insanın üstüne yapışıyor ama geçip gittiğinde bebeğini kucağına aldığında hepsine değer iş diyor insan. 😊
Kadılmalar için magnezyum kullanıyo musun?

Umarım tam vaktinde zamanında sağlıkla kucağına bebeğini alıp hastaneden birlikte çıkarsınız inşallah 😊 risk olunca vakit geçmek bilmiyor koltuk ve yatak insanın üstüne yapışıyor ama geçip gittiğinde bebeğini kucağına aldığında hepsine değer iş diyor insan. 😊
Kadılmalar için magnezyum kullanıyo musun?
Ah en sevdiğim dua tipi tam teşekküllü detaylı dua 😁 Allah razı olsun 🤎 inşallah rabbim tüm gebelere nasip etsin.
Magnezyum kullanıyorum günde 2-3 tane.
En son dün gece ekstra yarım litre kadar ayran içince biraz rahat uyuyabildim 🤭
Çare bol sıvı ve kalsiyum magnezyum☄️☺️

Buyuyo marka mayanin arkasinda yapilisi boyle yaziyo, once mayayi mayalicaz sonra yogurt mayalicaz bu ne be kac gun mayaliyoz biz bunu😂

Eklentiler

• 18E5E362-3691-437A-AED6-D744EA9ACBF8.jpeg
    18E5E362-3691-437A-AED6-D744EA9ACBF8.jpeg
    171,1 KB · Görüntüleme: 29
Biz bugün doktora gittik rotamızı olduk beslenmemize yeni şeyler eklendi daha doğrusu her şey 😂😂 alerjenler dışında her şeyi verebilirmişim, bebek salçası dedi o ne ola ki alan var mı marka önerir misiniz 🙏🏼

Biz bugün doktora gittik rotamızı olduk beslenmemize yeni şeyler eklendi daha doğrusu her şey 😂😂 alerjenler dışında her şeyi verebilirmişim, bebek salçası dedi o ne ola ki alan var mı marka önerir misiniz 🙏🏼

Bebişler için 1 yaşa kadar biber salçası kullanılıyor diye biliyorum. İnstagramdakilerin çoğu OG natural inkini veriyolar😊

Bebişler için 1 yaşa kadar biber salçası kullanılıyor diye biliyorum. İnstagramdakilerin çoğu OG natural inkini veriyolar😊
Og naturalden pirinç unu yulaf unu irmik vs aldım güzeldi Migros’ta tat marka organik biber salçası vardı içinde sadece biber var 😂 o olmaz mı acaba ,
Kıymayı tavuğu nasıl vercez bebelere kafamda deli sorular var B BitterCikilata helppp

X