2021 Aralık Anneleri

Kızlarr bu arada yoğurt muhabbeti geçti geçen gün ben araştırmalarım sonucu oluşturduğum tarifi sizle paylaşıyorum 😂
Öncelikle çiğ inek sütünü alıp kaynatmayı gıda mühendisleri genellikle önermiyor içinde ne var ne yok gidiyor
Pastörize süt daha güvenliymiş bu konuda
Marketten aldığımız normal sütü 43-45 dereceye kadar ısıtıp Büyüyo markalık probiyotik mayayla mayalayıp 6 saat fırının içinde fırını çalıştırmadan muhafaza edeceğiiz
Sonra üzerine kağıt havlu örtüp kapağını kapatarak bir gece dolapta dinlendireceğiz böylece sulanmayan taş gibi yoğurtlar oluyormuş 😻
Bize köyden geliyor hep . Tanıdık akraba kendileri yapıp yolluyor o olmaz mı ? Mikrop vs var mıdır ki

Kizlar sonunda başladım ek gıdaya dün itibariyle zaten ufak tadimlarda yaptırmıştım peynire yumurtaya yogurtla alerjisi yok diğer besinleri tek tek tattirmaya devam edeceğim ama kahvaltı yapatirayimmi hafiften diye düşünüyorum minicik yumurta minicik peynir gibi cevaplarınıza göre bebek loru yapcam bugün kahvaltı icin
Biz bir ay önce tadimlara bugun ise ogunlere başladık
Sabah once emdi sonrasında yarım yumurta sarısı cay kasigindan az labne minicik pekmez damlası iki bebe buskivisi (hipp sekersiz) ıhlamur ile yumusattim üç beş kaşık dokule tuküre yedik😀
Dün doktor kontrolumuz vardı bu ay 200 gr almış sadece corbalara gecebilirsin dedi ayrıca kaşık maması da veri dedi
Bnm kız bu ara ağzını açıyor bn bişi yiyince 😂
Eeee senin paşa geri dönüyor mu :rolleyes:sizi takip ediyoruz dönmeli dönmüyorsa da
Çünkü bnmki dün 3-4 kere döndü 😂😂😂 ve popo kalkıyor havaya emekleyecek mi
Hazır değilim hepsi böyle birden olmasına 😂😂😂
Emeklesin diye bekliyorum bende yaaa kollarım koptu taşımaktan en azından peşinden gezerken bacaklarım ağrir kuçakta taşımaktan iyidir 😀
Kızlarr bu arada yoğurt muhabbeti geçti geçen gün ben araştırmalarım sonucu oluşturduğum tarifi sizle paylaşıyorum 😂
Öncelikle çiğ inek sütünü alıp kaynatmayı gıda mühendisleri genellikle önermiyor içinde ne var ne yok gidiyor
Pastörize süt daha güvenliymiş bu konuda
Marketten aldığımız normal sütü 43-45 dereceye kadar ısıtıp Büyüyo markalık probiyotik mayayla mayalayıp 6 saat fırının içinde fırını çalıştırmadan muhafaza edeceğiiz
Sonra üzerine kağıt havlu örtüp kapağını kapatarak bir gece dolapta dinlendireceğiz böylece sulanmayan taş gibi yoğurtlar oluyormuş 😻
Bende kizimda böyle yapıyordum yoğurdu oglusa da aldım daha yapmadım
Sorum saçma mı bilmiyorum ama 45 dereceyi nasıl ayarlıyosunuz🤣 bi aletle falan mı😁
Serçe parmağını süte degdiriyorsun eğer yanmiyor ise 45 dercedir😀

Sabah once emdi sonrasında yarım yumurta sarısı cay kasigindan az labne minicik pekmez damlası iki bebe buskivisi (hipp sekersiz) ıhlamur ile yumusattim üç beş kaşık dokule tuküre yedik😀
Dün doktor kontrolumuz vardı bu ay 200 gr almış sadece corbalara gecebilirsin dedi ayrıca kaşık maması da veri dedi

Emeklesin diye bekliyorum bende yaaa kollarım koptu taşımaktan en azından peşinden gezerken bacaklarım ağrir kuçakta taşımaktan iyidir 😀

Hayırlı olsun çorbaları sever bence
Demi ya artık emeklesin kendi dolaşsın

Hayırlı olsun çorbaları sever bence
Demi ya artık emeklesin kendi dolaşsın
Dün de şehriye çorbası tattirdim sarımsaklı etsulu yedi biraz sonradan korktum alerji olurmu diye et suyunu unuttum veririken ama bişey çıkmadı 😀
Ballı irmikli kaşık maması aldım hiç sevmedi 😀

Dün de şehriye çorbası tattirdim sarımsaklı etsulu yedi biraz sonradan korktum alerji olurmu diye et suyunu unuttum veririken ama bişey çıkmadı 😀
Ballı irmikli kaşık maması aldım hiç sevmedi 😀
Hemen etki etmez bi kaç gün sonra çıkar çıkarsa bnce
Ağzının tadını biliyor 😂
Yulaflı pekmezli vardı eskiden bnm oğlan onu severdi
Meyveli de sanki vardı bizimde az kaldı 10 gün sonra maceralar beni bekliyor 😅

Maşallah bebise

Bize köyden geliyor hep . Tanıdık akraba kendileri yapıp yolluyor o olmaz mı ? Mikrop vs var mıdır ki
Kaynattıktan sonra bir sıkıntı olmaz da kaynatmak kötü bakterileri ortadan kaldırırken iyileri de yok ediyor
O yüzden pastörize sütü kaynatmadan yeterli sıcaklığa getirip mayalamayı öneriyor çoğunluk😊

Kızlar ya bu ferrumu ne zaman versem oğlum kusuyor 🙄
Birkaç gün vermeyeyim dedim, kusma olmadı, bugün denedim yine kustu. Acaba damladan mı kaynaklı? Bestiron almayı düşünüyorum, kullananlar yazabilir mi benzer sorun onda da var mı?

Kızlar ya bu ferrumu ne zaman versem oğlum kusuyor 🙄
Birkaç gün vermeyeyim dedim, kusma olmadı, bugün denedim yine kustu. Acaba damladan mı kaynaklı? Bestiron almayı düşünüyorum, kullananlar yazabilir mi benzer sorun onda da var mı?
Biz ocean kullanıyoruz öyle kusma sorunu olmadı
Bizim genelde de kusmamız olmuyor ama azcık çıkıyor bazen 😬

X