2021 Aralık Anneleri

Aman Merve o kadarda şeyyap ya ben yapmıcam ama yaparım dersende kendin bilirsin ilkinde okadar yapmadım ya ben ilk oğlumda direk tarhana çorbası ve yogurt yedirmiştim ozaman böyle tattırma olayları yoktu ya şimdiden veriyorum birşeyler bizimki yemek istiyor ya
Kaç yaşıns senin ilk bebe ayol 🤣

Kizlar benim bebe desteksi, oturamiyor doğal olarak 5 buçuk aylık henuz sorum sudur ki:) desteksiz oturmaya başlamadan ek gıdaya baslayamiyormuyduk unuttum valla aklım karisti:)

Eklentiler

• Screenshot_20220506-215229.png
    Screenshot_20220506-215229.png
    229,1 KB · Görüntüleme: 44
Ya ben hiç cam rendeden geçen bi şey görmedim anlamıyorum da ne sekilde oluyor sebzeler ondan sonra çatalla ezsek yetmiyo mu
Ben çatalla eziyorum ama diyelim elmayı yumuşatmadan verdim bir kere rendelemem gerekti çatalla ezemedim. Normal rendeyle rendeledim. Şart mı neden lazım tam bilmiyorum. Sadece sebze meyveler metal şeylerle temas edince vitamin değerin kaybediyor diye bir bilgi var aklımda ama ne kadar doğru emin değilim

Bende kel kalmak üzereyim valla ya kan değerlerime baktırayım diyorum sizler yaptırdınız mı bişeyler
Bende valla her dusta kafamı banyoda bırakıp çıkıyorum.Anne topuzunu duştan duşa çözüyorum yoksa avuç avuç sac 🤣Ya birde benim gibi aşırı kas eklem vücut ağrısı çeken varmi ? Valla kötürüm oldum yerden kalkamıyorum neyapcam ben ?

Hic

Hiç kullanmadığım ve görmediğim için bişey diyemicem ama evet çatalla ezmek bana daha mantıklı geliyor zaten yumuşak şeyler vercez oda çatalla kaşıkla eziliyor bence gerek yok ama internette ek gıdaya geçenler için kaşık görmüştüm ezmek için kullanılıyormuş bir daha karşıma çıkarsa atarım burdan yada siz bir bakin
Cam rende meyve püresi için kullanılıyor.Elma armut erik gibi sert meyveleri ezmek için.Bem kullanıyorum armutu cam rendeden geçirip muhallebisine katıyorum.Catalla pişirmeden ezilmez ince rendeyle rendelenir ama tercih meselesi cam rende suyunu posasını ayırıyor diyelim muhallebiye daha yoğun tat bırakıyor.Dedigim gibi tercih meselesi ben memnunum 🥰

Benim de saçlarım inanılmaz dökülüyor tüm değerlerime baktırdım sadece d vitamini düşük çıktı benim hep düşüktür ama dökülme doğum sonrası 3. Ayda başladı sinir bozucu bi durum inşallah geçer her yerde saç varrrrrr 🥶

Cam rende aldım ilk bebeğimde ama hiç kullanmadım çünkü elmayı hemen kararttı içime sinmedi öyle vermek de nebileyim olmasa da olur gibi ama kullananalar memnun bu kez yine şans verebilirim evde var bakalım keskin bi yorum yapamıyorum 😟

Cam rende meyve püresi için kullanılıyor.Elma armut erik gibi sert meyveleri ezmek için.Bem kullanıyorum armutu cam rendeden geçirip muhallebisine katıyorum.Catalla pişirmeden ezilmez ince rendeyle rendelenir ama tercih meselesi cam rende suyunu posasını ayırıyor diyelim muhallebiye daha yoğun tat bırakıyor.Dedigim gibi tercih meselesi ben memnunum 🥰
Birşey daha öğrenmiş oldum valla denk gelirsem bakayim kullanabilecegim birşeyse alayım unutmuşum bu işleri ben:)

Bende valla her dusta kafamı banyoda bırakıp çıkıyorum.Anne topuzunu duştan duşa çözüyorum yoksa avuç avuç sac 🤣Ya birde benim gibi aşırı kas eklem vücut ağrısı çeken varmi ? Valla kötürüm oldum yerden kalkamıyorum neyapcam ben ?
Ben kestirdim ya kısa kuaför bide şampuan sattı inş işe yarar bendede el başparmağımda var doğumdan beri nasıl ağrıyor ya valla hurdaya çıkmış gibi olduk ya

Sırt ağrım çok o da sanırım gece emzirmekten sıcak soğuk oluyor perte çıktım

Benim de saçlarım inanılmaz dökülüyor tüm değerlerime baktırdım sadece d vitamini düşük çıktı benim hep düşüktür ama dökülme doğum sonrası 3. Ayda başladı sinir bozucu bi durum inşallah geçer her yerde saç varrrrrr 🥶
Bizimde heryer saç ya ozaman vitaminde. Değilse vucud kendini toparlamak içinmi dökülüyor acabaya ben bi doktora gidem bari

Yok ben 6.aydan evvel başlamayı düşünmüyorum hatta tatilde olacağımız için bikaç gün de gecikmeli başlayabilirim 😂
Nedense pek hevesim yok zorlanacakmışım gibi hissediyorum 🤣
Bugun doktor kontrolu vardi bizimkinin, doktor bey siz yemek yerken saldiriyor mu diye sordu hic ilgisi yok dedigimde de acelenin luzmu yok hayati boyunca yemek yiyecek ama anne sutunu sadece ilk iki sene icebilecek dedi. O yuzden suan icin baslatmadi. 15-20 gune kadar masaya yemeklere olan ilgisi artarsa o zaman yavas yavas baslariz dedi. Ben de acele etmek istemiyorum, kilo alimi gayet iyi, sut de yariyorken niye baslasinlar ki🥶
Kızlarr yazın tatile gidecek olanlar bebişe mayo almaya gerek var mı şu uzun kollu olanlardan siz ne düşünüyorsunuz?
Eşim alalım diyor ama bana çok gerek varmış gibi gelmiyor.
Şu şapkalı müslin pançolar yeter sanki
6 aya kadar zaten denize sokmak önerilmiyor bizimki 6 aya yeni girmiş olacak yine de kısa bi sokup çıkarırım sadece güneşe fazla maruz kalmayacak
Bu küçük bedenler için rahatsız edici bir kıyafet gibi görünüyor 😁
Temmuz sonu gidecegiz, uzun kollu mayolardan aldik sezlongta otururken giydirmek icin. Guneyde ne kadar semsiye altinda da olsan gunes isinlari yansiyor ve yakiyor😿 muslin pancolarla rahat edemezler bence cunku hareketi kisitliyor, o zamana daha da hareketlenmis olacaklar ve panconun heryerini yemek isticekler😂

Bugun doktor kontrolu vardi bizimkinin, doktor bey siz yemek yerken saldiriyor mu diye sordu hic ilgisi yok dedigimde de acelenin luzmu yok hayati boyunca yemek yiyecek ama anne sutunu sadece ilk iki sene icebilecek dedi. O yuzden suan icin baslatmadi. 15-20 gune kadar masaya yemeklere olan ilgisi artarsa o zaman yavas yavas baslariz dedi. Ben de acele etmek istemiyorum, kilo alimi gayet iyi, sut de yariyorken niye baslasinlar ki🥶

Temmuz sonu gidecegiz, uzun kollu mayolardan aldik sezlongta otururken giydirmek icin. Guneyde ne kadar semsiye altinda da olsan gunes isinlari yansiyor ve yakiyor😿 muslin pancolarla rahat edemezler bence cunku hareketi kisitliyor, o zamana daha da hareketlenmis olacaklar ve panconun heryerini yemek isticekler😂
Benimki saldırıyo ama ağzını açmıyo çünkü neden açsın yemek olduğunu bilmiyo

X