2021 Aralık Anneleri

Kizlar ya konu açmak istemedim size sorayım dedim ben bir aptallik yaptım bu evde iş ilanlari varya ona başvuru yapmıştım bugün geri dönüş oldu bende salak gibi kimlik no ve IBAN verdim birde yanlışlıkla para gönderdiler güya geri gönder dediler gönderdim şikayet var a baktım benim gibi baya insan düşmüş bankayı aradım ıslak imzaniz olmadan bişey yapılamaz dediler ama sizce karakola gidip suç duyurusunda bulunayimmi ben düşmem böyle şeylere diyodum ama büyük konuşmamak lazımmış:KK43:

O kadar dönmüyor ki olmadık yerde dönüp çakılcak kesin 😬
Yalnız değilsin 1 kez olsun dönmedi yerde zaten yatmak istemiyor dönmek hic umurunda değil anca dik duracak oturucak gezicek, hoppala aldım bi deniyim dedim bir zıplıyor görmen lazım biraksam desteksiz oturuyor istese dönmeyi de yapar keyfinden yapmıyor, artık emin oldum benimki dönmeden yürumeye başlayacak

Geri kalan süreyi nasıl tamamlıycaz peki?
Bu aylarda bebeklerin uyanık kalma süresi 4 ay için söylüyorum 1 bucuk saat max 30 dk oyun aktivite yapsanız diğer kalan içinde bebeğin kendi kendine oynamasına fırsat yaratmak eline oyuncak verip incelemesini sağlamak siz dahil olmadan ,beslenme , alt açma ihtiyaçlarını giderebilirsiniz uykudan öncede kitap okuyabilirsiniz

Benim bir derdim var kızlar. Oğlum uykuya geçeceği zaman yıkıyor ortalığı. 45 dakika ağladı sakinleştiremiyorum. Katılıyor çocugum. Sonra uyudu kaldı ama uyuyacağından mı yoksa yoruldu ondan mı bilmiyorum çok canım sıkılıyor
Atak haftası olabilir 2 gündür bizde aynı sorunu yaşıyoruz yatak odasına girdiği andan itibaren başlıyor ağlamaya okuduğum kitaplardan edindiğim bilgiye göre uykudan önce bebeğin max 1 buçuk saat karnının doyması gerekiyormuş çok aç yada tok olduğunda uykuya dalması zorlaşıyormuş, uykudan en az 20 dk öncede aktivitelerin bitirilmes gerekiyormuş fazla uyarıldığında yine uykuya dalamazmış. Fiziksel olarakta çok yorulmaması lazım, eğer uyku rutini yoksa uykuları kısa ve düzensiz olurmuş, bebek ilk uyku sinyali verdiğinde uykuya götürmek gerekiyormuş uyku sinyalleri kol ve bacak hareketlerinin yavaşlaması ilgiyi kaybetme göz teması kuramama esneme eğer uykuya geç götürülürse ağlayabilirmiş. Tabi bunlar normal zamanda işe yarıyor ama şu an yarar mı bilemem bende asla ağlamadan uyutamıyırum 2 gündür şimdi yeni uyudu gözünden yaş geldi ağlamaktan . Birde şu saat aralıklarını tavsiye ederim belki uygulamak istersin

Eklentiler

• D34851EB-0668-45E8-8A93-B608AAF7C7EE.png
    D34851EB-0668-45E8-8A93-B608AAF7C7EE.png
    504,4 KB · Görüntüleme: 45
Kizlar ya konu açmak istemedim size sorayım dedim ben bir aptallik yaptım bu evde iş ilanlari varya ona başvuru yapmıştım bugün geri dönüş oldu bende salak gibi kimlik no ve IBAN verdim birde yanlışlıkla para gönderdiler güya geri gönder dediler gönderdim şikayet var a baktım benim gibi baya insan düşmüş bankayı aradım ıslak imzaniz olmadan bişey yapılamaz dediler ama sizce karakola gidip suç duyurusunda bulunayimmi ben düşmem böyle şeylere diyodum ama büyük konuşmamak lazımmış:KK43:
Parayı gönderdiysen bişi olmaz bnce ama yinede bilen yazar belki

Kızlar akşamları anlamsız bir şekilde midem bulanıyor ya
Bu 3 oldu valla
Geçen gün feci çıkardım
Yeni regl olmasam hamilelikten bile şüpheleneceğim 😂
Üşütme mi diyeceğim de 2 günde bir üşütüyor muyum anlamadım 🙄

Bu 3 oldu valla
Geçen gün feci çıkardım
Benimde karnım çok ağrıyor ama regl olacam diye😀 havadandır çünkü bir sıcak bir rüzgarlı

Benimde karnım çok ağrıyor ama regl olacam diye😀 havadandır çünkü bir sıcak bir rüzgarlı
Evet ya gündüz çok sıcak oluyor soyunuyorum bebişle uğraşırken de çok terliyorum
Öyleyse yazın yandım valla her gün böyle çıkar çıkar 10 kilo kalırım 😂
Hamilelikte bile böyle çekmedim bulantıdan 😂

Bu 3 oldu valla
Geçen gün feci çıkardım
Yaaa 😅bn ilk gebelikte adet olmuştum üstüne görmüşüm 😂😂😂
Bi test yapsana 😬ayy olur mu olur 🙈

Dönmeyen bi benim oğlum kaldı galiba 2 3 döndü sonrası yok oda yanlışıkla oldu herhalde yan gel yat Osman modu hep. Oyuncaklarınada sinir oluyor oynasın diye veriyoruz eline pişman oluyorum verdiğime hep muhabbet ister dışarda gezmek ister bu gidişle askere kadar anca yürür😬
Benimki de zinhar donmuyor anacim😂
Bu 3 oldu valla
Geçen gün feci çıkardım
Bende de oldu ama ben psikolojik olduguna kanaat getirdim. Bebislerle cok yoruluyoruz ve farkinda olmadan kendimizi kasiyoruz. Kendimizi kastikca da beden bi yerden uyari veriyor🙃
1 sene onceki hayatimi dusununce gercekten cok hizli adapte olmusum diyorum her seye, belki de olmus gibi yapiyorum ama ictennicten biseyler disari cikiyor iste

Bu 3 oldu valla
Geçen gün feci çıkardım
Bende de var canım herseyden midem bulanıyor kusuyorum.Emzirdigimiz için hormon dalgalanmalari oluyor sanırım o yüzden diye düşünüyorum ben 😉

Yaaa 😅bn ilk gebelikte adet olmuştum üstüne görmüşüm 😂😂😂
Bi test yapsana 😬ayy olur mu olur 🙈
Kız sen ne diyorsun 🤣🤣
Yapmam test onu yapana kadar kalbime iner hahaha
Ay yok ya hiç sanmam olursa da ben artık ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden aranızda olmaya devam ederim 😂😂

Benimki de zinhar donmuyor anacim😂

Bende de oldu ama ben psikolojik olduguna kanaat getirdim. Bebislerle cok yoruluyoruz ve farkinda olmadan kendimizi kasiyoruz. Kendimizi kastikca da beden bi yerden uyari veriyor🙃
1 sene onceki hayatimi dusununce gercekten cok hizli adapte olmusum diyorum her seye, belki de olmus gibi yapiyorum ama ictennicten biseyler disari cikiyor iste
Psikolojik boyutu bana da mantıklı geliyor ☹️
Şöyle bir düşününce benim de hayatım çok değişti, tabi ki çok güzel evlat sahibi olmak ama zor 😬
Annem de diyor kendine hiç vakit ayıramıyorsun eve kapandın kaldın gıkın da çıkmıyor farkında değilsin bir yerden patlayacak diye korkuyorum dedi haklı galiba 😥
Bende de var canım herseyden midem bulanıyor kusuyorum.Emzirdigimiz için hormon dalgalanmalari oluyor sanırım o yüzden diye düşünüyorum ben 😉
Evet sanırım o da var
En başından beri emzirirken midem biraz bulanıyor her zaman hormonaldir dedik üstüne düşünmedim hiç.
Ama böyle sürekli sürekli akşam aynı saatlerde hem hormonal hem psikolojik hem fiziksel vücut kaldıramıyor olabilir 😬

X