2021 Aralık Anneleri

Aynen işte benimkide basincli 😂 kucağımda yaparken bastiriyorum beline çıkmasın diye yine de cikartiyo ya bir türlü çözüm bulamadım

Ben kucağımda tuttuğumda hep çıkıyordu. Benim oğlan bira gürültülü yapıyor bi de surat ifadesi çok komik oluyor kakasını yaparken. Kucağımda yapmaya başlarsa hemen yatıyorum bitirmesini bekliyorum. Öyle daha az kıyafet değiştirdim diyebilirim 😁

Ben kucağımda tuttuğumda hep çıkıyordu. Benim oğlan bira gürültülü yapıyor bi de surat ifadesi çok komik oluyor kakasını yaparken. Kucağımda yapmaya başlarsa hemen yatıyorum bitirmesini bekliyorum. Öyle daha az kıyafet değiştirdim diyebilirim 😁
Valla yarım saat önce üstünü degistirdik baştan aşağı, demin emerken uyudu kucağımda ve yine yaptı sırtına gecirdi nerden bela ettiysem başıma bu bezi deliricem artik

Kızlar konak sorunu yaşayan var mı? Sonradan sonraya konak çıktı 🙄 Zeytinyağı da yapıyorum ama geçmedi. Bingildak kısmında ozellikle çok var ve kötü duruyor. Kesin çözüm önerileriniz var mı?
Merhaba oğlumunda geçmek bilmiyordu zeytinyağını ısıtıp karbonatla karıştırıp ılıkken masajla sürdüm taradım iyice kabuklaşanları biraz tırnağımla kaldırdım 3 sefer de falan geçti daha sonra tekrarlar gibi oldu bidaha yaptım birdaha cıkmadı. Sadece zeytinyağıyla kaç kez denedim hiç fayda etmemişti.

Kizlar bilmiyorum yardimci olur mu ama benim bebegim ilk gunden beri uykusu gelince kendi uyuyor. Bazen sevmeye cok daliyoruz misafir falan geliyor yatirmayi unutuyoruz ve uyku saati gecmis oluyor. Uyku saati gectiginde tek basina uykuya dalamiyor o zaman kucagima alip sadece tutuyorum sakinlesmesi icin, agzinda emzikle. Eger dalamiyorsa sallamadan ee ee ee yapiyorum biraz ve uyuyo. Uyudugu gibi hop yatagina koyuyorum tam dalmadan.

Eger tam uyku saatiyse gozlerini ovusturmaya basliyor, kendi kendine ee ee soylemeye basliyor o zaman da emzigini takip duz bi yere ya babybjornune yatiriyorum, kucagina uyku arkadasiji koyuyorum soylene soylene uyuyor.

Kendi bu sekilde alisti, ben de onun verdigi sinyalleri iyi takip ettim ve basardik sanirim🥰
Bizimde artık çok şükür rutinimiz oluştu
Dediğin gibi saati geçerse uykuya çok zor dalıyor
Uyku saatinde tam uyutursam ohh bizden rahatı yok
Bnm ki de ya meme de uyuyor yada hafif sallıyorum dalarken memeyi veriyorum bırakınca da hop yatağına

Oh maşallah darısı başımıza 🧿

Bizimkinin tek rutini 5 i görmeden asla uykuya dalmıyor ondan önce uyusa bile 15-20 dk sonra uyanıyor. Bu ara ramazan diye mi bilmiyorum ama bizim kerata babasını seviyor galiba. 3 te uyuyor bu ara sahur hazırlatıyor sağolsun 😁 ben evden çalışıyorum uyumasını bekliyorum çalışmak için o da inadına 5 e kadar uyumuyor 😁 Hatta bugün dedim sana sahur hazırlamak yerine çalışsaydım yüz kere uyanmıştı😂

Kizlar sallamak disinda bebisinizi nasil uyutuyorsunuz ya ben yontem bulamiyorum ya uyku arkadasi falan ise yariyor mu aglayacam artik tukendim
Bebekler rutinleri severmiş bende 2 aylıktan beri duş rutini oluşturdum bir kaç güne alıştı. Haftada en fazla 2 gün şampunla diğer günler sadece suyla duş aldırıyorum pijamalarını giydirip emzirip beşiğine yatırıyorum. Dalana kadar emziğini veriyorum sonra emziğini alıyorum 2 3 saatte bir emmek için uyanıyor loş ışıkta hiç konuşmadan ihtiyacını giderip geri yatıyorum. Yakında kitap okumayıda rutine eklicem beraber ikisini yapıp ilerde duşu çıkarmak istersem ikinci bi alternatif bulundurcam elimde belki işinize yarar sizinde denemediyseniz.

Bebekler rutinleri severmiş bende 2 aylıktan beri duş rutini oluşturdum bir kaç güne alıştı. Haftada en fazla 2 gün şampunla diğer günler sadece suyla duş aldırıyorum pijamalarını giydirip emzirip beşiğine yatırıyorum. Dalana kadar emziğini veriyorum sonra emziğini alıyorum 2 3 saatte bir emmek için uyanıyor loş ışıkta hiç konuşmadan ihtiyacını giderip geri yatıyorum. Yakında kitap okumayıda rutine eklicem beraber ikisini yapıp ilerde duşu çıkarmak istersem ikinci bi alternatif bulundurcam elimde belki işinize yarar sizinde denemediyseniz.
Bende her akşam duş aldırıp öyle uyutuyordum ramazandan dolayı gündüz yaptırmaya başladım. Diğer rutinlerimiz aynı ama sıkıntı olmadı uyumasında.

Yaa kıyamam 🥺 eşim baksa iyi ama gurbetteyiz komşuma baktiricam ve kendi evinde Allah yardımcımız olsun
İlk zamanlar giyip çıkardığın bi ürünü bırak faydasını görürsün.Hemde bebeğin alisma döneminde biraz olsun rahatlar 😊Allah vicdan merhamet versin bakana.

Kızlar 3 gündür uğraştığım şeyi anlatayım haklımiyim haksız mı kararı size bırakıyorum.Cumartesi günü instadan kehribar kolye sipariş ettim kızımda kıskanacagi için öğrenci kolyesi 2 kolye kapıda ödeme pazartesi öğleden sonra geldi elime alıp ödeme yapmak aklıma gelmedi kargoyu da ödeme yapmadan vermek istemedi neyse kartla ödemeyi yaptım kargoyu elime aldım tingir tingir ses geliyor incecik karton kutunun içine koymuş mukavemeti yok içinde tingir tingir ses geliyo kutunun kapagida plastik ben dedim ödemeyi iptal edin almicam ödemeyi iptal ettim kargoyu almadım dün sabahtan qksama kadar kadin hem instadan hem özel telefonumdan beni taciz etti resmen neden almadınız ben herkese böyle gönderiyorum diye,kırık dökük çıksa iadeylemi uğraşayım dedim e ramazan günü beni mağdur ettiniz emegim var filan şubeden gidin alın.Esim evde yok kargo şubesine evimden direk otobüs yok çocuğum bi taraftan durmuyor.Dedim yarın tekrar gelsin alayım o aramış ben aradım bugün dağıtıma cikarmamislar.Sabahtan yine başladı gidin alın bende dedim bu kadar baskı yaptığınız için ürününüzü istemiyorum eşim işte emeğiniz neyse söyleyin iban gönderin göndereceğim dedim iban atmış 35 tl kargo diyor 50 tl göndereceğim.Sizce ben kul hakkına mi girdim hı yandan da vicdan yaptım 😔

Kızlar 3 gündür uğraştığım şeyi anlatayım haklımiyim haksız mı kararı size bırakıyorum.Cumartesi günü instadan kehribar kolye sipariş ettim kızımda kıskanacagi için öğrenci kolyesi 2 kolye kapıda ödeme pazartesi öğleden sonra geldi elime alıp ödeme yapmak aklıma gelmedi kargoyu da ödeme yapmadan vermek istemedi neyse kartla ödemeyi yaptım kargoyu elime aldım tingir tingir ses geliyor incecik karton kutunun içine koymuş mukavemeti yok içinde tingir tingir ses geliyo kutunun kapagida plastik ben dedim ödemeyi iptal edin almicam ödemeyi iptal ettim kargoyu almadım dün sabahtan qksama kadar kadin hem instadan hem özel telefonumdan beni taciz etti resmen neden almadınız ben herkese böyle gönderiyorum diye,kırık dökük çıksa iadeylemi uğraşayım dedim e ramazan günü beni mağdur ettiniz emegim var filan şubeden gidin alın.Esim evde yok kargo şubesine evimden direk otobüs yok çocuğum bi taraftan durmuyor.Dedim yarın tekrar gelsin alayım o aramış ben aradım bugün dağıtıma cikarmamislar.Sabahtan yine başladı gidin alın bende dedim bu kadar baskı yaptığınız için ürününüzü istemiyorum eşim işte emeğiniz neyse söyleyin iban gönderin göndereceğim dedim iban atmış 35 tl kargo diyor 50 tl göndereceğim.Sizce ben kul hakkına mi girdim hı yandan da vicdan yaptım 😔
Ben olsam para felan yollamam özenli davransaymis onunki emek ise sizde parayi havadan kazanmiyorsunuz instegramda modà olmuş dolandırıcılık iki laflarindan biri emek hırsızlıgi

Kul hakkı sanmam ama ticaretle ugrasanın paşa paşa iadeyi kabul etmek mecburiyeti var. Bu instagramdan olunca zorluyolar sonuna kadar haliyle. Herkeste de ticari ahlak yok tabi. Bir de her sey trendyol filan büyuk sitelerde var artık instagramdan alma ya 😬

Ay niye kul hakkı olsun canım ürünü alıp parasını ödemesen olurdu
İade hakkın her zaman olmalı
Böyle küçük işletmelerden alışveriş yapma ya saçma sapan çıkıyorlar trendyol hepsiburada müşteri hizmetleri konusunda başarılı
Beğenmeyip geri göndersen de kimse sormuyor niye diye 😄

Kul hakkı sanmam ama ticaretle ugrasanın paşa paşa iadeyi kabul etmek mecburiyeti var. Bu instagramdan olunca zorluyolar sonuna kadar haliyle. Herkeste de ticari ahlak yok tabi. Bir de her sey trendyol filan büyuk sitelerde var artık instagramdan alma ya 😬
Valla düşünemedim trendyol filan.Aman almayacağım vazgeçtim uğraşamam 50 tl attım.Engelleyecegim bidaha canı sıkıldıkça bana vicdan yapmasın.Icim bir yandan rahat al diye bu kadar baskı yapmasının arkasında kesin bisey var.

Valla düşünemedim trendyol filan.Aman almayacağım vazgeçtim uğraşamam 50 tl attım.Engelleyecegim bidaha canı sıkıldıkça bana vicdan yapmasın.Icim bir yandan rahat al diye bu kadar baskı yapmasının arkasında kesin bisey var.
Terbiyesizlik var ne olacak 🤣 Ben de isntagramdan satış yapan bi yerde çalıstım. Elbette iade yerine değişime ikna etmeye çalıştık ama çirkinlesmeye gerek yok. Hele müşteri hassassa tedirginse mesela hiç uzatmazdık. Yani satanda problem. Bunlari göze alamıyosa iş yapmayacak. Ki dediğim gibi bu zaten büyük sitelerde sunuluyor zaten. Benim eşimin mesela ayaklar bucuklu her zaman bulamıyo begendiği modelde 2 3 ayakkabi alır olmayanınin iade eder. 🤣

Kizlar sallamak disinda bebisinizi nasil uyutuyorsunuz ya ben yontem bulamiyorum ya uyku arkadasi falan ise yariyor mu aglayacam artik tukendim
Bizimki de memede uyuyor sadece ben de tükendim valla uyku eğitimi vs okuyorum ama bazı uzmanlar ona da karşı bilemiyorum desteksiz uykuya nasıl geciricez😒

İlk zamanlar giyip çıkardığın bi ürünü bırak faydasını görürsün.Hemde bebeğin alisma döneminde biraz olsun rahatlar 😊Allah vicdan merhamet versin bakana.
Amin inşallah deniycem bunu canim🙂
Eylülden sonra benim de öyle olacak ya çok korkuyorum 🥺
Bende😔 önceden çalışmak iyiydi, şimdi aklım hep onda kalıcak inşallah iyi insanlara denk geliriz

Bizimki de memede uyuyor sadece ben de tükendim valla uyku eğitimi vs okuyorum ama bazı uzmanlar ona da karşı bilemiyorum desteksiz uykuya nasıl geciricez😒
Ben bebegi nasıl hayata alistiriyorsak onu ileride kimseye muhtaç olmayan bağımsız bir birey olarak nasıl yetistirmek istiyorsak desteksiz uyumaninda bir parçası olduğunu düşünüyorum tabi 4 aylık olduktan sonra çünkü 4 aylıktan sonra bağımlılıklar başlıyor, bebegimize sevgi şefkat göstermenin bin türlü yolu var 🤷 ağlatmadan biraz sabır isteyen bir yöntem var onu denemeyi düşünüyorum, atak dönemi bitsin de bakalım

Ben bebegi nasıl hayata alistiriyorsak onu ileride kimseye muhtaç olmayan bağımsız bir birey olarak nasıl yetistirmek istiyorsak desteksiz uyumaninda bir parçası olduğunu düşünüyorum tabi 4 aylık olduktan sonra çünkü 4 aylıktan sonra bağımlılıklar başlıyor, bebegimize sevgi şefkat göstermenin bin türlü yolu var 🤷 ağlatmadan biraz sabır isteyen bir yöntem var onu denemeyi düşünüyorum, atak dönemi bitsin de bakalım
Ben de 4. ay ataginin geçmesini bekliyorum bu süreçte de araştırıp okuyorum işte. Uyku eğitiminin acımasız ağlatan halini denemek istemiyorum desteksiz uyuyabilecegi ama güven bağının zarar gormeyecegi bi sekilde alistirabilirsem ne mutlu bana.

X