2021 Aralık Anneleri

Açık olması gerek şuan kapanması için biraz erken. 6. Aydan sonra 12. Aya kadar kapanırmış normalde.
Benim küçük kızımın 3 yaşına yakın kapandı bingildak. Endişe etmiştim o dönem ama geç de olsa kapandı sorun olmadı çok şükür. Cok erken kapanması da sıkıntı.
Bu telefonlarla falan ne zaman oynarlar ki bide o dansci robotla 🤔
Bu beebot muydu neydi robottan bi arkadaşın vardı illallah etmişti. Sakın almayın diye de tembih etti bize. Kafa beyin birakmiyormus 🤣
Kizlar sallamak disinda bebisinizi nasil uyutuyorsunuz ya ben yontem bulamiyorum ya uyku arkadasi falan ise yariyor mu aglayacam artik tukendim
Ay sızlayan yaram 🥺 Bizimki emerek yada sallayarak uyuyor. Yenidogan dönemi gibi emince yatırsak uyusa süper olurdu.

Kızlar altını çizdiğim saatleri not alın bu saatlerde bebekler daha kolay uykuya geçiyormuş gündüz için evet bende o saatlerde denk getirdiğimde uyuyor ama akşam 6-8 arası uyumuyor. Maalesef
Ben geçen gün 8de uyuttum 10a doğru uyandı bi daha 11.30da uyutabildim 😂
Bizimki 9-10 arası gece uykusuna geçebiliyor

Benimki de bu ara önce iştahla içiyor son 20-30 cc de oyun oynuyor itiyor. Acaba gerçekten regl sebebiyle sütü beğenmiyorlar da sadece aşırı açlıkları geçecek kdar mı içiyorlar diye düşünmeye başladım
Bence öyle çünkü epey iştahlı bi bebekti ya bu kadar emmeyle yetinmezdi yani

Kızlar konak sorunu yaşayan var mı? Sonradan sonraya konak çıktı 🙄 Zeytinyağı da yapıyorum ama geçmedi. Bingildak kısmında ozellikle çok var ve kötü duruyor. Kesin çözüm önerileriniz var mı?
Biz zeytinyağ ile yapıyorum sanki besliyor tekrar çıkıyor bizim tepede 😑

Kizlar sallamak disinda bebisinizi nasil uyutuyorsunuz ya ben yontem bulamiyorum ya uyku arkadasi falan ise yariyor mu aglayacam artik tukendim
Ben ocak annelerindeyim ama Aralık sonu doğurdum😄 grubumuz da Isikenerji Isikenerji uyku arkadaşı kullanıyor çok memnun. Bebeğine güzel de uyku eğitimi veriyor. Hatta bu konuyu yeni konuşmuştuk yardımcı olabilir fikirleriyle ☺️ O OlcayKalyon

Bende kendimce uyku rutini yaptım. Banyo yaptırıyorum akşamları odaya geçip gece lambasını yakıyorum önce emziriyorum uyuyor sonra ayakta sallıyorum iyice uykuya dalınca beşiğe yatırıyorum. Ama ben doğduğundan beri beşikte yatırdım geceleri alıştı beşiksiz uyumuyor. Ramazandan dolayı banyo gündüze kaldı. İftar saati uykusu geliyor hızlıca yemek yedikten sonra uykusu kaçmadan uyutuyorum.Uyutma sürem 2 saatti, 1 saate kadar düştü. Şimdilik böyle daha sonra nasıl yaparım bilmiyorum

Bezi değiştir nemarka
Molfix kullaniyorum önceden sleepy paddlers da kullandim çözüm olmadı bir şekilde çıkartıyor sırtına ama hala yenidogan gibi benimkinin kakası katilasmadi ve ustuste çok yapıyor artık benim bebeye bağladım ben olayı ama bir dahakine de goon düşünmüyo değilim

Ben ocak annelerindeyim ama Aralık sonu doğurdum😄 grubumuz da Isikenerji Isikenerji uyku arkadaşı kullanıyor çok memnun. Bebeğine güzel de uyku eğitimi veriyor. Hatta bu konuyu yeni konuşmuştuk yardımcı olabilir fikirleriyle ☺️ O OlcayKalyon

Bende kendimce uyku rutini yaptım. Banyo yaptırıyorum akşamları odaya geçip gece lambasını yakıyorum önce emziriyorum uyuyor sonra ayakta sallıyorum iyice uykuya dalınca beşiğe yatırıyorum. Ama ben doğduğundan beri beşikte yatırdım geceleri alıştı beşiksiz uyumuyor. Ramazandan dolayı banyo gündüze kaldı. İftar saati uykusu geliyor hızlıca yemek yedikten sonra uykusu kaçmadan uyutuyorum.Uyutma sürem 2 saatti, 1 saate kadar düştü. Şimdilik böyle daha sonra nasıl yaparım bilmiyorum
Ya benim uyutmam çoğu zaman 15 dk uykusu geldiğini belli ediyor zaten saatleri de belli, ama benim sorunum 6 aylık olunca işe basliycam o yüzden o vakte kadar desteksiz uyumayı öğrenmeli ki başkasıyla da uyuyabilsin çocuğum üzülmesin yaa 🥺

Ya benim uyutmam çoğu zaman 15 dk uykusu geldiğini belli ediyor zaten saatleri de belli, ama benim sorunum 6 aylık olunca işe basliycam o yüzden o vakte kadar desteksiz uyumayı öğrenmeli ki başkasıyla da uyuyabilsin çocuğum üzülmesin yaa 🥺
Beşiğinde ufak ufak sallayarak uyuyor mu

Kızlar konak sorunu yaşayan var mı? Sonradan sonraya konak çıktı 🙄 Zeytinyağı da yapıyorum ama geçmedi. Bingildak kısmında ozellikle çok var ve kötü duruyor. Kesin çözüm önerileriniz var mı?

Biz zeytinyağ ile yapıyorum sanki besliyor tekrar çıkıyor bizim tepede 😑
Mustela konak sampuani kizlar 👍🏻 zeytinyagini bende cok denedim hic bitirmedi sampuan aldim 1 haftadr kullaniyoruz baya azaldi

Molfix kullaniyorum önceden sleepy paddlers da kullandim çözüm olmadı bir şekilde çıkartıyor sırtına ama hala yenidogan gibi benimkinin kakası katilasmadi ve ustuste çok yapıyor artık benim bebeye bağladım ben olayı ama bir dahakine de goon düşünmüyo değilim
Baska bi seer dene mutlaka ya. Biizm de kakalar katı değil ki hala. Bi de bi sürü gazla beraber resmen basınçlı yapıyo 🤣

Eklentiler

• 20220413_104353.jpg
    20220413_104353.jpg
    80,6 KB · Görüntüleme: 29
X