2021 Aralık Anneleri

Bizim bugün kontrolumuz vardı meme+mama devam ettiğimiz için şu vermeye başla dedi cisli bezi azdı vermeye başladım bakalım bide idrar tahlili verdik geldik.24 gün sonra tadimlara başlayın dedi doktorumuz.Alinacaklar listesi kabarık bizim gibi meme +mama devam edenler suya başlayabilirsiniz

Pregolara bakiyordum sonra bright stars diye bir marka denk geldi daha hosuma gitti ondan aldim. Yurume arkadasi da aldim ikisi de dolaptan🌸🌸
He hoppalalar erkek bebekler icin tavsiye edilmiyor ⭐

Oyle yaparken sev kizim sev kizim diyorum 😊 ne guzel cirmikliyor🥳🥳
AA ben o markayı görmemişim çok güzelmiş gerçekten hopladikca ses çıkarıyormus ondanmi aldın ? 500 civarı hep dolapta ne kadara aldın sen ben 330 a prego buldum aldım ama kargolamiycak sanki satıcı duruma göre bright starsa bakayım, benim erkek bebek ama çok durdurmayacam çünkü hiç sevmiyor antrenman yapmayı yürümeye cabalatacak biseyler lazım bana dikkatini cekmeliyim

Bizim bugün kontrolumuz vardı meme+mama devam ettiğimiz için şu vermeye başla dedi cisli bezi azdı vermeye başladım bakalım bide idrar tahlili verdik geldik.24 gün sonra tadimlara başlayın dedi doktorumuz.Alinacaklar listesi kabarık bizim gibi meme +mama devam edenler suya başlayabilirsiniz
Bnde yarın kontrole götürcem sanırım bizi 6 aydan önce başlatmıcak ek gıdaya

Kız anaam o ne ağlamaktı nefessiz kala kala ateş mateş beklemeden verdim şurup valla 😬
Dedim ya benim uslu evladim bile morardi aglamaktan, en son ates de cikinca dayanamadim verdim yuce calpolu🥳
Ama ilk doz hu kadar etkilememisken ikincisinin canavara donusturuyor olmasi enteresan🙄
Bnde yarın kontrole götürcem sanırım bizi 6 aydan önce başlatmıcak ek gıdaya
Buna neye gore karar veriyor doktorlar 👀

AA ben o markayı görmemişim çok güzelmiş gerçekten hopladikca ses çıkarıyormus ondanmi aldın ? 500 civarı hep dolapta ne kadara aldın sen ben 330 a prego buldum aldım ama kargolamiycak sanki satıcı duruma göre bright starsa bakayım, benim erkek bebek ama çok durdurmayacam çünkü hiç sevmiyor antrenman yapmayı yürümeye cabalatacak biseyler lazım bana dikkatini cekmeliyim
Ben de düşünüyorum hoppala ama erkek bebek olunca acaba sıkıntı olurmu diyorum günde en fazla yarım saat kullanacağı birsey için o kadar para vermelimiyim diye düşünmeden edemiyorum.Kullanmaya başlayınca bilgi verebilirsiniz gerekli yada gereksiz gibi.

Dedim ya benim uslu evladim bile moraraglamaktan, en son ates de cikinca dayanamadim verdim yuce calpolu🥳
Ama ilk doz hu kadar etkilememisken ikincisinin canavara donusturuyor olmasi enteresan🙄

Buna neye gore karar veriyor doktorlar 👀
Mama içen bebeğin bağırsakları daha çabuk ek gıdaya adapte oluyor sanirim.Sonucta mama anne sütüne göre koyu bebek onu sindirmeyi bildiği için olabilir.

Ben de düşünüyorum hoppala ama erkek bebek olunca acaba sıkıntı olurmu diyorum günde en fazla yarım saat kullanacağı birsey için o kadar para vermelimiyim diye düşünmeden edemiyorum.Kullanmaya başlayınca bilgi verebilirsiniz gerekli yada gereksiz gibi.
Tabiki yazarım ama yarım saatten bişey olacağını düşünmüyorum zaten hem bez var hemde oturdukları yer pamuklu oluyor birde ayak tabanınida zaten yumuşak bir şey koyulacak ben gunluk yarım saat kadar evde kanguru da kullanıyorum napiyim durmuyor çocuk canı yansa zaten bayıla bayıla Durmaz kanguruda mışıl mışıl uyuyor bile

Mama içen bebeğin bağırsakları daha çabuk ek gıdaya adapte oluyor sanirim.Sonucta mama anne sütüne göre koyu bebek onu sindirmeyi bildiği için olabilir.
Burda fenomen olmus bi cocuk doktoru var, instagramda arada denk geliyorum. O bu konuyla ilgili paylsim yapmis simdi denk geldim. Ek gidaya gecmek icin uc sart var demis ve sunlari yazmis

1.desteksiz oturabiliyor olmasi
2.180 gunu tamamlamis olmasi
3.basi dik tutabiliyor olmasi

Mama ile besleniyor olmasi ek gidaya gecebilir demek degilmis, aylik 500 gram almasi bebegin doydugunu ve gelistigini gosterir ek gidaya gerek yoktur erkenden demis

Benim kizcem çok hasta teyzeleri 😢perşembe gun oksurmeye baslamisti cuma doktora götürdüm, şimdilik antibiyotige gerek yok demişti prospan başladı, kotulesirse getirin demişti, pazar öksürük arttı ve çok şiddetli kusmasi vardı, fiskira fiskira kustu, atesi de oldu, pazartesi tekrar götürdüm bu sefer antibiyotik ve ventolin başladı, acilde bi serum taktılar hava verdiler, yatirayim tedavisini burda alsın dedi ama abisi var okulu var ve bırakacak kimsem yok o yüzden kalamadım, öyle halsiz ki yavrum, ne güzel sesli gülmeler agulamalar falan başlamıştı hepsi kesildi 😞
Geçmiş olsun canım Allah acil şifalar versin .

Burda fenomen olmus bi cocuk doktoru var, instagramda arada denk geliyorum. O bu konuyla ilgili paylsim yapmis simdi denk geldim. Ek gidaya gecmek icin uc sart var demis ve sunlari yazmis

1.desteksiz oturabiliyor olmasi
2.180 gunu tamamlamis olmasi
3.basi dik tutabiliyor olmasi

Mama ile besleniyor olmasi ek gidaya gecebilir demek degilmis, aylik 500 gram almasi bebegin doydugunu ve gelistigini gosterir ek gidaya gerek yoktur erkenden demis
Orası öyle ama bence geç oluyor.Kizimda mama+ meme devam etmiştik doktoru 6 ayı doldurunca başlattı ek gıdaya inan o kadar zorlandım ve zorlanıyorum ki sebze meyve yediremiyorum yumurta ağzına sürmüyor.Ilk tadım zamanından beri yumurta yedirmedim sebzeyi sadece salata olarak tüketiyor oda çoban salata.Sebze yemeklerini etli yapıyorum etinden yiyor suyundan vitamin alıyor.Ki zaten tadımlık olacak ve yumurta meyve bunlar 6 aydan sonra ilk başta önce yoğurt dedi sonra sebze püresi dedi.Sebzeleri de karistirmicam bu sefer tadını öğrensin diye 😁

Ben de beklemeden hemen vericem valla hiç soğuk kanlı olamıyorum bu olaylar karşısında 😂
Ya ağlauan bi bebek olsa sabredeyim hani ilactir bünye hemen alısmasın az ağrı da ceksin diyeyim. Ama bu kadar ağlatmak travma bile yaratabilir verdim valla 15 dkya gülücükler sacmaya başladı. O kadar ağlama daha zarar bence.

Benim kizcem çok hasta teyzeleri 😢perşembe gun oksurmeye baslamisti cuma doktora götürdüm, şimdilik antibiyotige gerek yok demişti prospan başladı, kotulesirse getirin demişti, pazar öksürük arttı ve çok şiddetli kusmasi vardı, fiskira fiskira kustu, atesi de oldu, pazartesi tekrar götürdüm bu sefer antibiyotik ve ventolin başladı, acilde bi serum taktılar hava verdiler, yatirayim tedavisini burda alsın dedi ama abisi var okulu var ve bırakacak kimsem yok o yüzden kalamadım, öyle halsiz ki yavrum, ne güzel sesli gülmeler agulamalar falan başlamıştı hepsi kesildi 😞
Coook gecmis olsun ah bu abiler ablalar kardeşleri hasta ettiler, Benimde oglusum hasta,bir aydır neredeyse hastalıkla uğraşıyoruz ablamiz usutmustu küçüğé de geçti ateş öksürük burun akıntısı bebeğim üç gün serum yedi sonrasında 7 gun ağızdan antibiyotik ve üsutme şurubu yedi malesef geçmedi ciğerlerine ilerlemiş hastalik bu hafta 5 gün boyunca bacaktan iğne yedi yine usutme ve öksürük şurubu da içiyor 😣hergün vücuduna iğne sokuluyor çok ağladı sesi kisildi,ignelere başlamadan önce iyi diye aşı da olmuştu 😣😣rabbim dermansiz dert vermesin tabi inşallah toparlayacaklar

Ben de beklemeden hemen vericem valla hiç soğuk kanlı olamıyorum bu olaylar karşısında 😂
Bende hiç bekleyemem aşıya gitmeden vermiştim calpolu iyiki de vermişim bu 4. Ay aşısı ağır midir nedir çok huzursuz etti kızların dediği gibi ateş yapmadı ama ağlama krizleri oldu aşıdan sonra ağrısını alsın diye yine verdim rahatladı öylece

Ay yeni oyuncaklarımıza bakın çokzel ya. Işin en keyif aldığım kısmı oyuncak almak oldu 🥲
Bende bundan aldim senin yaninda cok zevksiz buldum kendimi 🤣🤣 bizim alt damak sisti cok huzursuz oluyor diye pztsi saglik ocaginda bunu al cok huzursuz olunca sen kaşi dediler valla bayada ise yariyor bebis tam tutturamiyor

Eklentiler

• Screenshot_20220406-001218_Chrome.jpg
    Screenshot_20220406-001218_Chrome.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 26
X