2021 Aralık Anneleri

Öğretmen arkadaşlarıma bir sorum olcak . Uzun ama kusura bakmayın.
Bizim okulda çirkef bir öğretmen bozuntusu var (bayan). Güya evli fakat bekar bir hocamızla bayaağğğ samimiler. Öğrenciler bile farkında herşeyin. Bu kız benim arkadaşa (beden eğitimi hocası) gıcık ve durup durup usulsüz foto çekiyor. Neymiş çocuklar serbestmis vs vs .. okulda herkes şikayetçi. Neyse bizim müdür yardımcısı ve iki öğretmen ilce MEB müdürüne gidip anlatmıslar herşeyi. Müdür de velilerden de kulağıma geldi böyle şeyler demiş. Fakat bu kadar ciddi olduğunu öğrenince görevlendirme ile göndeririz kızı demiş. Yaptığı da zina demiş.
Şimdi bu kız başka okula yollanirsa (inşaallah) sicilinde bu gibi şeyler yazılabilir mi? Bekar erkekle olan yakınlıklari , ders esnasında usulsüz foto çekimi vs . Gittiği okul bunun neden geldiğini bilebilir mi yani? Bu arada benim arkadaşlar şikayetçi olup dilekçe yazmış soruşturma başladı yani .
Zina bir suç değil yasal olarak sadece boşanma davalarında etkisi var diye biliyorum. Arkadaşınıza uyarı kınama vs gibi resmi bir ceza verilmediği sadece görevlendirme yapılacağı için siciline de işlemez. Ama tabi gittiği okul yakın ise kendisi hakkındaki dedikodular da gidecektir diye düşünüyorum. Soruşturma acilip sonucunda ceza alırsa sicile işlenir.

Zina bir suç değil yasal olarak sadece boşanma davalarında etkisi var diye biliyorum. Arkadaşınıza uyarı kınama vs gibi resmi bir ceza verilmediği sadece görevlendirme yapılacağı için siciline de işlemez. Ama tabi gittiği okul yakın ise kendisi hakkındaki dedikodular da gidecektir diye düşünüyorum. Soruşturma acilip sonucunda ceza alırsa sicile işlenir.
Evet zina suç değil onu biliyorum ama okulun huzurunu rahatsız edici tavırlarıyla bozduğu için ikisi de o tarz bişey yazılır mı diye merak ettim . Başka okula gönderilmesi de bi bakımdan ceza gibi olmuyor mu acaba ?

Yaa ilk kez duydum 😳
Bende uygulamada gördüm şimdi🥺
Sarsılmış bebek sendromu veya sallanmış bebek sendromu, genelde iki yaşından küçük çocukların, sevmek ya da cezalandırmak için omuzlarından ya da kollarından tutularak sallanması sonucu, beyinde ya da boyun bölgesinde oluşan yaralanmalar. Küçük çocuklarda başın vücuda oranla büyük ve ağır olması, başı destekleyecek boyun kaslarının zayıf, beyinin yumuşak, miyelinizasyonun tamamlanmamış ve aksonal yapının kolay yaralanabilir olması bu yaş grubu çocukların beyinlerini ayrıcalıklı kılmaktadır. Çocuk beyninin bu özelliklerinden dolayı, başın rotasyonal hareketlerle hızla sarsılması sonucu intrakranial kanamalar oluşmaktadır.

Kizlar cok yazdim buraya kilo alimi durdu alerji var ondan mi bundan mi vs diye...
cok sukur duzelmisss alerjinin neye oldugunu buldum sut ve sut urunleri hic tuketmiyorum
Dogum 3250g
1.ay 4.500g
2.ay 6.200g
3.ay 6.400g
3ay 15 gunluk 7.000g 💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻🤣🤣🤣🤣
Kilo alimi yavaslamisti memeyi alirken iskence cekiyorduk nasil bagriyodu uykuda veriyordum yoksa uyanik hic istemiyodu cok kiside var bu durum duzeliyor alerjidense neye oldugunu bulunca diye yazayim dedim 😍😍
Oy şükürler olsun masallah diyete devam mi? sanırım benimkini de susam ve tahine onları keseli kakalar daha iyi tabi sut diyetine de devam kilo da almaya baslasa daha ne isterim😊

Ek gida ile aldigindada devam eden varmis o zamana gecende varmis bizimkine 6 aylik olunca sirttan kesik atilarak test yapilacak canim bazi cocuklarda 5 6 yasina kadar bazilarinda daha da uzun devam ediyormus insallah gecer.. bana bile cok zor ben dayanirim ama bebegim icin daha zor buyudugunde paket hic bir sey yiyemez hep yaninda olmam lazim hep kontrolumde olmasi lazim
Kandan alerji testi önerdi mi dr gerek yok mu dedi düzeldiği için?

Kizlar cok yazdim buraya kilo alimi durdu alerji var ondan mi bundan mi vs diye...
cok sukur duzelmisss alerjinin neye oldugunu buldum sut ve sut urunleri hic tuketmiyorum
Dogum 3250g
1.ay 4.500g
2.ay 6.200g
3.ay 6.400g
3ay 15 gunluk 7.000g 💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻🤣🤣🤣🤣
Kilo alimi yavaslamisti memeyi alirken iskence cekiyorduk nasil bagriyodu uykuda veriyordum yoksa uyanik hic istemiyodu cok kiside var bu durum duzeliyor alerjidense neye oldugunu bulunca diye yazayim dedim 😍😍
Cok sevındım darısı bıze ben hala bulamadım ne olduğu süt yumurta hiç tuketmıyorum 20 gündür. Hala mukuslu kaka. Kuruyemiş tahın falan tukettsem Bırde kan oluyo😔

Cok sevındım darısı bıze ben hala bulamadım ne olduğu süt yumurta hiç tuketmıyorum 20 gündür. Hala mukuslu kaka. Kuruyemiş tahın falan tukettsem Bırde kan oluyo😔
Ben 1 marttan beri yapıyorum sut diyeti mukus ta çok hafif azalma olmuştu . 2gun ust uste simit yedim mukuslu ishal oldu ben de ona yordum tahin ve susami kestim 2defadir daha iyi kakasi.devam et insallah duzelirler

Ben 1 marttan beri yapıyorum sut diyeti mukus ta çok hafif azalma olmuştu . 2gun ust uste simit yedim mukuslu ishal oldu ben de ona yordum tahin ve susami kestim 2defadir daha iyi kakasi.devam et insallah duzelirler
Bende sımıt ve takımı bı kaç kez denedım hemen etkılıyor. Tereyağ falan da kestin mu

Ek gida ile aldigindada devam eden varmis o zamana gecende varmis bizimkine 6 aylik olunca sirttan kesik atilarak test yapilacak canim bazi cocuklarda 5 6 yasina kadar bazilarinda daha da uzun devam ediyormus insallah gecer.. bana bile cok zor ben dayanirim ama bebegim icin daha zor buyudugunde paket hic bir sey yiyemez hep yaninda olmam lazim hep kontrolumde olmasi lazim
Ay inşaallah kalıcı olmaz çok zor süt ürünleri çünkü. Kuzenim öyle mesela. Tenine bile değse kötü oluyor çocuk 😔

Evet zina suç değil onu biliyorum ama okulun huzurunu rahatsız edici tavırlarıyla bozduğu için ikisi de o tarz bişey yazılır mı diye merak ettim . Başka okula gönderilmesi de bi bakımdan ceza gibi olmuyor mu acaba ?
Canim görevlendirme olarak gittiği için bildiğim kadarıyla oyle bir ceza yok dediğim gibi soruşturma sonucunda bi ceza alırsa onu islerler. Muhtemelen olayı kapatmak için başka okula göndermişlerdir sorusturmadan da bir şey çıkacağını sanmıyorum millet neler neler yapıyor soruşturma açılıyor güya hiçbir ceza da almıyorlar hele ki mem de falan tanıdıkları varsa.

Canim görevlendirme olarak gittiği için bildiğim kadarıyla oyle bir ceza yok dediğim gibi soruşturma sonucunda bi ceza alırsa onu islerler. Muhtemelen olayı kapatmak için başka okula göndermişlerdir sorusturmadan da bir şey çıkacağını sanmıyorum millet neler neler yapıyor soruşturma açılıyor güya hiçbir ceza da almıyorlar hele ki mem de falan tanıdıkları varsa.
Doğru diyorsun o tanıdık kısmını düşünmedim hiç 😑 defolup gitmesi yeterli bizim için en azından. Çok teşekkür ederim öğretmenim canım benim canım benim ☺️

X