2021 Aralık Anneleri

Kızlar son 1 haftadır oğlumla yapışık yaşıyoruz. Sabah memeye yapışıyor, kucağımda uyuyor, yatağına yatırdığım an deli gibi kendini yırta yırta ağlıyor. Ancak memede uyuyor artık göğüslerim acıyor. Doğru düzgün uyumadığı için sürekli ağlıyor, oyuncakla müzikle kucakta gezmeyle falan asla sakinleşmiyor. Tek sakinleştiği şey meme ve ben tükendim. Böyle olan var mı ? Ne yapmam gerekir ?
Hergun değil ama haftanın 4 günü böyleyiz diğer kalan günler meme reddi ,bende tükendim ve benimki doğduğundan beri böyle 😒

Anneler uyurken bebişlerin çoraplarını çıkarıyor musunuz?
Ben de çıkarmıyordum ya çıkarmak iyi olur da insan korkuyor üşür diye
O yüzden Kidzee nin uyku tulumlarından aldım ayakları kapatmalı dün giydirdim ilk defa gece kontrol ettim ayakları soğuk değildi 😊
Ama ben yine de üstüne ince bi penye battaniye de örtüyorum 🤣🤣

O yüzden Kidzee nin uyku tulumlarından aldım ayakları kapatmalı dün giydirdim ilk defa gece kontrol ettim ayakları soğuk değildi 😊
Sen bnm koca gibi 🤣 bnde çorap patikli pijama panduf ayaklara yapıyorum 🤣🙈

Sen bnm koca gibi 🤣 bnde çorap patikli pijama panduf ayaklara yapıyorum 🤣🙈
Oo seninki de iddialı 🤣
Ben bi tek çorapla patikli tulum giydiriyordum da ellerini asla örtünün altında tutmuyor ya üstünü açıyordu hep
Gece uyandığında göğsü falan soğuk oluyor o zaman korkuyorum üşütür diye
Çareyi uyku tulumunda buldum inşallah sıcak tutuyordur 😑

Oo seninki de iddialı 🤣
Ben bi tek çorapla patikli tulum giydiriyordum da ellerini asla örtünün altında tutmuyor ya üstünü açıyordu hep
Gece uyandığında göğsü falan soğuk oluyor o zaman korkuyorum üşütür diye
Çareyi uyku tulumunda buldum inşallah sıcak tutuyordur 😑
Gazdan korkan çorabı böyle giydirir 🤣
Evet eller hep havada bizimde
Tutar ya
Bnm koca tuluma güvenme diyor bana sen giy bakalım üşürsün diyor 🤣

Gündüz uyurken çıkarmıyorum ama gece çıkarıyorum çoraplarını 😳 kimseler çıkarmıyormuş nebileyim ben darlanıyorum o da darlanır diye çıkarıyorum ayakları soğuk oluyor ama çorapla da soğuk kan dolaşımı pek olmadığı için ayakları çıplak öyle tatlıki sabah öpüp giydiriyorum çoraplarını🥰

Aslinda cikarmak lazim ama ben Gaz olur diye çıkarmıyorum çıkardığım An buz gibi oluyor ayakları patikli alt giydiriyorum uyurken bol oluyor
Bnde gaz korkusundan çıkarmıyorum
Kocam bey çıkar rahat etsin diyor sürekli 🤣
Bn yine analık içim rahat etmedi ayaklı tulum panduf giydirdim iç çorabı çıkardım A asabiyimben5 iç çorabı eksilttim 🤣🤣

Bnde ev bnm sıcak gitmşim 2 tog almışım
Almanya’dan hediye geldi uyku tulumu 3 tog 🤣 arayı bulamadık
Nasıl onu çok övüyorlar rahat oldu mu paşa

Ben geceleri gece lambası da açmıyorum üstelik odada karartma perdesi de var zifiri karanlık oluyor 😂 emzirirken başımda ışık var loş onu açıyorum sonra kapatıyorum tüm akrabalarım uzakta üşürcüler ve korkarcılar yok kafama göre takılıyorum 😂

Bnde ev bnm sıcak gitmşim 2 tog almışım
Almanya’dan hediye geldi uyku tulumu 3 tog 🤣 arayı bulamadık
Nasıl onu çok övüyorlar rahat oldu mu paşa
Yani öyle çok övmelik bi durumu var mı bilmiyorum sektöre hakim değilim 🤣🤣
Ben 1 tog aldım bizim ev en aşağı 23 dereceyi görüyor
Ama rahat bi kumaşı var eskisi gibi kat kat giydirip üstünü ordan burdan örtmem en azından uykuları rahat olur gibi
Biraz gözlemleyeceğim 😂

Ben bebişe normalde 2 alt, bir çıtçıtlı bi de normal üst giydiriyoruz. Altları genelde çoraplı oluyor zaten. Bazen normal çorap daha giydiriyorum. Kafama göre takılıyorum. Bu hafta sünnetli olduğu için çıtçıtlısını bağlayamıyorum bi de tek alt giydiriyoruz. O yüzden sırtı başı açılıyor hırka ve polar çoraplarla destekliyorum.

Bu ara iyice ayaklarını keşfetti sürekli tepiniyor, üstünü açıyor uyurken. O yüzden uyku tulumu almayı düşünüyorum. Öneriniz varsa alırım kızlar. Bir de kış bitmek üzere zaten almışken büyük alayım seneye kışı da atlatsın diyorum ama 12-18 mi bakmak gerekir o zaman ne dersiniz?

Bi sürekli üşüme dırdırı da ben de var görümcem sağolsun. Sürekli ay eli üşümüş bunun, ay ayağı çok soğuk üşüyor. Ay oğlum sen üşüttün mü kusmuğun kokuyor. Bana direk söylemiyor da böyle onu seviyormuş gibi yapıp sesli söylüyor. Ya da gidiyor kendi alıp giydiriyor üstüne bir şeyler. Gidiyor battaniyelere sarıp getiriyor çocuğu iffet oluyorum. Sonra ben aldığımda soyuyorum çıkartıyorum falan 😏

Uyku tulumunda uyuduğu için çıkarıyorum. Ve sabahları kontrol ettiğimde sıcacık oluyor, biz de çorapsız uyuyoruz sonuçta ayaklarımız üşüyor mu nooo🥳
Bide dün doktoru artık bacaklar ayaklar olabildiğince çıplak kalsın deyince nasılsa uyku tulumunda deyip gece alt pijamasını da çıkarıp öyle koydum uyku tulumuna ve sabah bacaklar da yime sıcacıktı😂😂 ve sabah 11 e kadar uyudu, acaba rahat ettiği için mi diye düşündüm🤨

Y yorgunnn_anne @lonely bird @Whiterose89 aynı şeyleri yaşıyoruz relactaz kullanıyorum her emzirme öncesi 3 damla şeklinde. Gurultular geçti, onun dışında bir iyileşme yok. Doktor laktoz intöleransı tanısı koymuştu gürültülü kaka emerken guruldama kendini geri çekme kusacak gibi öğürmesi vs. Laktoz içeren her şeyden uzak durmak gerek aynen şöyle söyledi süt ürünlerinin kokusunu bile almayacaksın. Yememem için abarttı tabi durumun ciddiyetini anlatmak için. Ben o kadar herşeyden uzak duramıyorum bazen paketli gıda tüketiyorum.

Mukuslu kaka için doktor alerji belirtisi gizli kan olabilir tahlil yaptıralım dedi ama acele etmek istemiyorum çok kurcalıyorum sanki 😕
Bunun devamını getirdiniz mi? Bizimkinde gizli kan çıkmadı ama doktoru beni süt ürünleri diyetine soktu

Aynı ben 🤣
Benim kocam da üşümez bırak diyor ama biz yorgana sarılırken onu öyle bırakamam😂
Ben ben bu kesinlikle ben
Biz yorgana sarılıyoruz hele benim koca kişisi panda gibi sarılı yatıyor bide çocuğu çok sarma diyor eeee sen niye yorgana sariliyorsun deyince de ben öyle alışmışım diyor 😀 içim elvermiyor bebek yorgani ortuyorum ben üzerine annem yapmıştı kızıma bizim kullandiklarimizdan bi tık ince

Hayırlı olsun sünnetiniz,bugün nasıl canım ağrısı devam ediyor mu inşallah toparlamiştir. Bizimkinde klips sargı bezi felan hiçbişey yoktu yarası aciktaydi yazdığım gibi 4 güne iyileşti
Cabucak toparlar inşallah 👐
Sağol canım🥰 yok çok şükür ağrısı olmadı. Gece de iyi ki vermemişim fitili gayet rahat uyudu. O ilk ağlaması beni sarstı sanirim o da uyuşma geçtiği için az da olsa acı olunca ne olduğunu anlamadı yavrum 🙁 sargı bezi yok bizde de klips takılı. Yara değil de değişik bi yöntem bu. Salı günü çıkarılacak klips. Kucağa alması tutması zor oluyor sadece yoksa maşallah beklediğimden rahat geçiyor 🥰

X