2021 Aralık Anneleri

Deniz daha iyi bebekler için tuzlu su bizde Antalya sa olunca yaz gelince yaylaya kaçıyoruz 🤣Okullar kapansa da gitsem,en azından annem kixla ilgilense yeter
Amanın Antalyanın yazı perişan eder 😂
Biz bir önceki yaz Adrasana gittik temmuzda her gün eşime plaja gitmeyelim diye deniz bile sıcak 😂
O gün bugün temmuz ağustos benim için elenmiştir🤣

Biz bir önceki yaz Adrasana gittik temmuzda her gün eşime plaja gitmeyelim diye deniz bile sıcak 😂
Niye ya temmuzda Antalya’ya pandemi öncesi gitmiştik çok güzeldi gerçi otelden çıkmadık 🤣 deniz havuz zar zor odaya atıyordum kendimi
Tenimin yanmasını istiyorum ya bn 🤣🤣

Antalyada yaz fena klimalı odada turfanda sebze gibi yazı geçirirsin.Denize gider gelirsin işkence gibi eve gel duş al heryer kum bide banyoyu temizle,akşamları çıkarsın gezmeye nemden yapış yapış olursun.Gunde en az 2 kere duş 🤣

Günlerdir bunu düşünüyoruz 🤣
Her şey dahil oteller en mantıklısı diyorlar ama ben öyle otel tatilini sevmiyorum ya sadece otelde vakit geçireceksem istanbulda da bulurum öyle otel 😂
O tip oteller de Bodrum Fethiyede genellikle
Benim gönlüm Çeşmeden yana 🤣 Hem yolu daha rahat
Fekatt ek gıda işin içine gireceğinden bugün otelin mantıklı olmayacağını düşündük. Orada neyi buharda pişiricen de vericen 🙄
Sanırım airbnb den güzel bir ev bulmak en mantıklısı. Biz her yıl öyle yapıyorduk zaten.
Her öğün dışarıda yemek yemiş olacağız bebişle nasıl olur bakalım 😬
Iyi deee yaza anca tadim yapacak ek gidayla doymayacak ki😒 ana ogun yine sut icmicekler mi? Buharda pisirme makinasini yanimizda gotururz en kotu otel odasinda bile piser havuctu oydu buydu sadece kemirmelik olacsk sonucta😂

Ya heralde bırak Allah aşkına
Yine doktorların fikir ayrılıklarına geliyoruz ama🤣
Benim kocam ve arkadaşları bana fasülye nohut gibi baklagiller dışında her şeyi yiyebilirsin abartmadığın sürece dediler.
Meyvesi sebzesi sadece çok soğuk olmamasına dikkat et atıyorum zeytinyağlıyı falan direkt dolaptan çıkarıp yeme gibi
Onun dışında gaz olacak çocukta yine oluyor zaten
Ben vicdan rahatlatmak adına yemedim korkumdan ama sütünü de bitirdikten sonra yememenin ne anlamı var canım onladar demedik😑
Evet genelde doktorlar böyle diyor ama benim gittiğim alerji doktorları bakliyat vs gaz yapan şeyler yeme zaten bebeğin bağırsakları hareketli dediler. Bak soğuk olayını bilmiyordum ben, çoğu zaman soğuk yemek yedim oğlan durmayınca. Bir de kendim çok soğuk alıyorım ayak yalın baş kabak geziyorum hep
Sen mukuslu kaka ve gaz sorunu için mi diyet yapıyorsun?Bebek kilo alıyor mu?
Canım bizim yeni doğanken mukus oldu bir kaç kez sonra ben zaten diyete başladım olmadı arada bozsam da diyeti. Kilo alım ilk 2 ay normaldi bu ay bakıcam daha gitmedik. Tek sorun memede bağırma var bizde şu an, onun için yemiyordum
Arkadaşım sal gitsin bence artık 😀
Valla salmazsam hastalanıcam zaten bugün o kadar güçsüzdüm ki :KK43: ama memeyi bırakır diye korkuyorum
Geçen gün mama için de ayak kokulu demiştin 😁öyle bu mesaja da denk geldim. Enteresan benzetmeler 😂
Beybi benim burnum çok iyi koku alır ve asla unutmam kokuları 😂😂
Sıkınca var emince lıkır lıkır ses geliyor memeye ağzına almadan ağlıyor biraz aç bıraktım zar zor uykuda işte 😩
Aynn öyle
Aynen benimki gibi işte gülo ben 2,5 aydır bunla uğraşıyorum :KK43:
Memeye gelince yuzunu diger tatafa çeviriyor bizim bebe😁buyuk insan sanki iyice çeviriyor meme gormesin diye
Evet ya niye yapıyorlar onu deli olucam, ot yiyom hala bırakıp ağlıyor ses açıyoz hopluyoz öyle tutarsa. Bak aslanım seni bu memelere hasret bırakırım diye tehdit ediyorum bazen 🤷🏻‍♀️

Iyi deee yaza anca tadim yapacak ek gidayla doymayacak ki😒 ana ogun yine sut icmicekler mi? Buharda pisirme makinasini yanimizda gotururz en kotu otel odasinda bile piser havuctu oydu buydu sadece kemirmelik olacsk sonucta😂
Bir hafta da haşlama yesin ya çok kasmamak lazım. Zaten emecek. Bizim şu aleji işi biterse ben hiç takmam olanlardan ver yesin biz neyle büyüdük sanki 😂

Aa ben yanında götürme kısmını hiç düşünmedim 😂
Ya tadımlık olacak ama sonuçta yine bi işlemden geçecek çiğ veremeyeceğiz 😬

Kızlar bebeğimin 2 gözünde de çapaklanma vardı sağ gözü kendiliğinden geçti sol göz bir türlü geçmiyor her sabah pamuğu ılık suya batırıp siliyorum göz kanalına masaj yapıyorum gün içinde 3-4 kez ama yok gaçmiyor çocuk doktoru masaj yapın diyor başka bir şey demiyor anne sütüyle sikmiştim oda fayda etmedi. Var mı başına gelen neyle geçer bu illet

Kızlar bebeğimin 2 gözünde de çapaklanma vardı sağ gözü kendiliğinden geçti sol göz bir türlü geçmiyor her sabah pamuğu ılık suya batırıp siliyorum göz kanalına masaj yapıyorum gün içinde 3-4 kez ama yok gaçmiyor çocuk doktoru masaj yapın diyor başka bir şey demiyor anne sütüyle sikmiştim oda fayda etmedi. Var mı başına gelen neyle geçer bu illet
Biz de vardı canım dr damla vermişti günde 3 kere onu kullandık o sekilde geçti, masaj da yapıyorduk arada ama bence etkili olan ilacti.

Merhem ve damla kullandık 2 günde geçirdi

Çayın demiyle silebilirsin canım pamuğu batırarak

Bizim de yeni oldu abdiibrahim fucithalmic göz damlası kullandık sabah akşam 2 günde geçti

Zenginlik ne değişik yav ben de sundan almak lazım diyodum. 😬

Ben de bundan alirim ama kuzenimden tatillik makineyinodunc alcam o kadar zengo diilim o makine cok salak bisey😂
Bir hafta da haşlama yesin ya çok kasmamak lazım. Zaten emecek. Bizim şu aleji işi biterse ben hiç takmam olanlardan ver yesin biz neyle büyüdük sanki 😂
Bence de😂😂

Çayın demine pamuğu batırıp siliyorsun sonra da masaj,elinle yapma kulak çubuğunun ucunu göz kanalı olan çıkıntılı yere biraz sert bastırman lazım oradaki iltihabin çıkması lazım çubukla aşağıdan yukarı masaj yap kızımda olmustu öyle geçirdik.Cayin demi ılık olsun. Bizim 9 yıl önce ilaç vermiyordu doktorlar dunyagoz hastanesinin doktoru böyle yapın demisti.

X