2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Öyle tabi nasip işi . Yaşı küçük olup sağlıksız doğuranlarda var. Ama yaş riski ister istemez endişe veriyor doktorlar bile öyle yaklaşıyor duruma. Sorunsuz atlatalım inşallah

Üniversite hocası olması ekstra iyi bence çünkü onlar bide üstüne daha iyi akademik eğitim alıyolar bizler elimizden geleni yapıyoruz umarım şans da kısmet de bizimledir Ben de cinsiyet tahmini yaptı doktorum ama keşke söylemeseydi diyorum çünkü rüyalarım değişti16. Haftadan önce yapılan yorumlar değişken oluyor diye ben de 16. Haftayı bekliyorum

Ben perinatologlardan genelde riskli durumlarda randevu alınabiliyor diye duymuştum sanki. Yanlış da hatırlıyor olabilirim. Zamanı gelince doktor bilgilendirir inşallah ikili testi bile ben hatırlattım yoksa kaçıyordu. Benim de korkum organlarda bir sorun olması Allah korusun. Malesef diş ağrısı çekiyorum ara ara dayanılmaz olduğunda Parol içtim, bi dönem ilaç kullanmak durumunda kaldım vs ondan endiseleniyorum hep doktor onayı ile kullandım ama gene de bu endişe çok fena

Çok iştah açıcı bunların hepsi ama bence de biraz karbonhidratı biraz sınırlamak gerek canın istiyosa ye tabi ki ama porsiyonları az tutabilirsin. Daha yolumuz uzun, şişip kalmayalım sonra birde vermesi var onları Bebeği besleyecek sebzeler de eklemeye çalış canım yanına

Aa ne tahminde bulundu siz ne hissediyorsunuz ?

archerwoman katılıyorum.Benim doktorum özellikle perinatologun yapmasıni istedi ikili testi.
Hatta bir doktor buldum bir ara perinatoloji yan dal asistanlığı yapmış ama onu bile kabul etmedi.Direk perinatolog dedi.
En nihayetinde bunlar önemli konular işin ehli kişilere yaptırmak daha mantıklı.Ben çok memnun kaldım.Herseyi en ince ayrintisina kadar gösterdi anlattı.Hiç sorcacağım soru bile bulamadım yani.Bebegin böbreğine,karaciğerine,her şeyine tek tek baktı.Ayriyetten benimde rahmime,suyuma kan akımına kadar herşeyi söyledi.

Aa ne tahminde bulundu siz ne hissediyorsunuz ?
Ben en başından beri kız hissediyorum eşim de öyle rüyalarımda hep kız görüyorum erkek gibi sanki dedi ama bence üstünkörü baktı geçti doğru bakmadı çünkü ben hemen kalkıp ikili test için kan vermeye gidicektim kısaca bakıp geçti Ama kafam çok karıştı çünkü hislerim doğrudur bakalım yanılacak mıyım

Çok sevindim sizin adınıza Benim şimdiye kadar bunlar hiç bakılmadı mesela çok iyi yapmışsınız inşallah ben de 20. Haftada bir görüneceğim perinatologa

Eğer İstanbul Avrupa yakasındaysaniz büyükçekmece Esenyurt yakınlarında Altan cebeci var.Kadinlar klubunde ve goggle yorumlardan okuyabilirsiniz gidenlerin görüşlerini.Ben öyle yaptım.İkilide ona gittim 4lüde de ona gideceğim.

Hiç daha evvel gitmedim olabilir örneğin kuzenim romatizma hastası direkt romatologtan randevu alamamıştı dahiliyecinin sevki gerekiyordu olabilir sonuçta o da kadın doğumun yan dalı. Kadın doğumcu belki yönlendiriyordur perinatologa. Ben de prilam vs kullandım eşim parolu iç diyo başım ağrıyınca bana diş için doktora gitmediniz mi?? tedavi yapılıyor diye okumuştum internette. Ben eylül gibi dişlerimi yaptırmıştım hamile kaldım sonra. Benim de dişlerim dışarıdan çok güzeldir herkes över ama o kadar çabuk çürür ki çok korkuyorum hamilelikte yaşarım diye

Öyle tabi nasip işi . Yaşı küçük olup sağlıksız doğuranlarda var. Ama yaş riski ister istemez endişe veriyor doktorlar bile öyle yaklaşıyor duruma. Sorunsuz atlatalım inşallah
Dünyaya gelecek her türlü geliyor. Eski işyerinden bir müşterimiz tüp bebek ile 40 yaşında hamile kaldı, herhangi bir sorun yaşamadan hamileliğini tamamladı. Bazen de bakıyorsunuz 20li yaşlarında cok sayida düşük yaşayan oluyor. Bu biraz genetik biraz şans işi. Elbette tıp olası faktörlere göre riski daraltır ya da genişletir. Ama bu doğum gebelik olaylarında kesinlik asla yok diye düsünüyorum. Bana sen hamile kalamazsın demişti bir doktor daha 20 yaşımın başında 5 dakikalık bir muayenede.Düşünün yaşadığım hayal kırıklığını üstelik ciddi düşündügüm ilişkim vardı vs vs. Rahimle alakal sorun var vs demisti detayını tam hatirlamiyorum. Zamana bıraktım, yaşayınca görürüz dedim. Sonuç: ilk seferde hamile kaldım şükür şimdilik sorunsuz ilerliyor. Halen aklıma gelince sevgimi yollarım kendisine :))

Valla çürüğüm var pandemi nedeniyle dişçim yaşlı olduğu için kapattı gitti sonra devam ederiz dedi Ben de ağrım olmayınca erteledim sonra pat hamile kaldım. Aynen benim de çabuk çürümeye müsaittir bütün ömür uğraştım. Ya valla herkes ayrı telden caliyor. Dişçimi aradim sordum haftan erken doktorun onaylasin dedi. Doktora gittim dişçin yapılsın diyosa yaptır dedi Sadece dediği doktorun bana; Eğer erteleyebilecek gibiysen olabildiğince ertele. Ama seni dayanamayacak raddeye getirirse git ol tedavini. Hamile kalmadan nası ertelemişsen biraz daha dayan gibi konuştu. Hatta son trimesterde yaptir ille yaptircaksan dedi ona da şok oldum. Çünkü genelde ikinci trimester daha rahat geçer o zaman yaptirin diyolar. En sonunda ben çürük temizleyeceğim

Kızlar bu arada bende çin takvimi,kesenin konumu hepsi tuttu.Erkekmiş gerçektenYanlız ben ilk gittiğimde sata göre 4-5 gün büyük çıkmıştı.Şaşırmamıştım çünkü kendini iyi dinleyen biri olarak erken yumurtladigimi biliyordum ki zaten tek ilişkiyle hamile kalmıştım.
Ama şimdi ikili teste gittiğimde bu sefer 12+6 olması gerekirken 13+4 çıktı dahada öne geçmiş az daha geç kalsam ikiliyi kaciracaktim yaptiramayacakmişim yani.
Bazı olumsuz durumlar okudum önde çıkmasıyla ile ilgili ama sanirim 2haftaya kadar normal.Peki beslenmeyle alakası var mı bunun.Ben hep pekmez,muz,kefir vs yerdim.
Birde sağlık ocağı aşı için 18-20haftalarda çağırdı ama ben sata göremi gidicem haftama göremi?

Bebegin gelisiminin onde olmasinin ne gibi sakincasi varmis? Geriden gelmesi fark coksa problem olabiliyor diye biliyorum ama ileride gitmesinin de sıkıntı olabilecegini duymamistim

Birden fazla diş hekimine görünsen olmaz mı?? Sen de benim gibisin işte çürüğe meyillilik var o hayat boyu yakanı bırakmayan bi şey ne yazık ki Bence iltihaptır vs ilerlemeden baktır iltihabın büyümesini kimse istemez. Benim idrar kültürüm kötü çıksaydı antibiyotik başlayacaklardı. Çünkü kendi haline bırakmak daha kötüyse tedavi edeceksin diyolar diş için çok okudum olursa başıma gelirse diye ve evet ikinci trimester en uygun dönem deniyor Bir iki doktorun dahafikrini al çünkü benim iltihabım çok fena olur senin başına gelmesin isterim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…