2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
O kadar haklısınız ki kendimi zorlayınca kusuyorum ama çok şükür kahvaltımı çok iyi yaptığımı düşünüyorum bence de bebek alacağını alır Benim sorunum da çok salata yememek işyerinde çıkınca yiyorum ama evde kendim balık yaptığım günler hariç yıkamaya sirkeli suda bekletmeye fln çok üşeniyorum domates salatalığı zaten yaz harici çok yemem arada canım çekerse bi iki tane Yeşil salatayı her akşam bir kase yesem süper olucak belki bu trimesterda alışırım yıkamayaBir de ben burda yoğurt yapmayı bilmediğimi hayatta hiç yapmadığımı söylemiştim ve beni herkes cesaretlendirip kesinlikle başla yapmaya demişlerdi Artık yapıyorum alıştım da çoook güzel oluyorBuradan benim gibi yapmayan varsa tavsiyem mutfak termometresi tam 45 derecede mayalayınca taş gibi tutuyor

dr 2 hafta sonra demişti cuma günü bir hafta doluyor gelecek hafta içinde çıkar diye umuyorum. çok stresliyim o yüzden. sonuç çıksa da rahat etsem. sağol cnm inşallahhh
Daha önce konuştuğumuz gibi bebişlerimiz sağlıklı sadece aklımızın içimizin rahatlaması açısından bu testi yaptırdık merak etme tertemiz çıkcak sonuçların cinsiyet Kız sanırım anneler hisseder sağlıkla gelsin minnoş

Yaptırman gerekıyor orda organları hakkında bılgı verıyor nerdeyse bir saat ınceleme yapılıyormuş bende fetal dna yaptrdım temız cıktıcok sukur mart ayındada ayrıntılı ultrason

Yaptırman gerekıyor orda organları hakkında bılgı verıyor nerdeyse bir saat ınceleme yapılıyormuş bende fetal dna yaptrdım temız cıktıcok sukur mart ayındada ayrıntılı ultrasb
Bir saat çok uzun değilimi. Bi zararı olurmu bebeğe. Gerçekten endişe hiç bitmiyor biraz nefes aldım bugün sonuçtan sonra şimdide detaylı ultrasonu bekleyeceğim. Annelik ne kadar zormuş

Canım merhaba çoook sevindim temiz çıkmasına gözün aydın ben bunu sordum eşime fetal dna testi bazı hastalıklara bakıyor. Genelde genetik kaynaklı. Ama detaylı ultrasonda tüm organlara bakılıyor doğumsal bir anomali var mı diye. Allah korusun örneğin böbrekte bir sorun görülürse belki doğar doğmaz müdahale edilecek ya da bunun için bir araştırmaya girilecek ilerleyen aylarda tedavi görecek dedi. Eşimin kadın doktor arkadaşlarının hepsinin en önem verdiği konu buydu ekstra perinatologlara gidip baktırdılar tabii ki takdir sizin ben çok önemsiyorum detaylı ultrasonu

Slm. Doktor bana 5.5 aylıkken detayli ultrasin yapacagiz dedi. Çünkü detaylida organlarin gelişimine bakiliyor. Dna testinde belli hastaliklara bakildi

Evet gerçekten önemliymiş . Biraz araştırdım az önce. Bende yaptıracağım çünkü 40 yaşındayım ve malesef endişelerim daha fazla en azından içim rahat eder. Hamile kalana kadar bi dert hamile kalınca bi dert çok meşakatli bi yolmuş gerçekten. Umarım sorunsuz sağlıklı şekilde alırım kucağımıza bebeklerimizi

Merhaba bu detaylı ultrasonu kendi kadın doğum uzmanımız yapmıyor sanırım? Özel bir yere mi gitmemiz gerekiyor? Ben mesela simdiden bir yer buldum ama perinatolog mu bakmalı mesela?

Ben druma ilk gebeligimde perinatologa gitmem gerekir mi dedim sanirim kendine cok guvenen bir drum var istiyorsan git ama bence hic gerek yok demisti tuhaf tuhaf da bakmisti beni yeterli gormediniz mi gibisinden ben de gitmemistim cok sukur oglusum cok saglikli doğdu ama gebeligin en basindanb beri hicbir problem gormemisti onun da etkisi olabilir.muhtemelen bu defa da ayni seyi diyecek.

Dedigin gibi canim saglikla kollarimiza alalim da hic bisey onemli degil .ben de 6.haftamda kanama yasadim diye her wc ye gisisimde korkarak gidiyorum peceteye kan gelecek diye

cok gecmis olsun canim. neden hastanelik oldun sorabilir miyim? bende arasira yürüyüs yapmaya calisiyorum. Hem daha saglikli diye hemde bütün gün evde Online ders yapiyorum, oturarak geciyor günüm, haraket olsun diyorum ama

son zamanlarda hep nefes darligi yasiyorum. bir kac adim sonra, nefes nefese kaliyorum.. daha agirlasmadim bile, neden böyle oluyor anlamadim... sende de oluyor muydu ?

kabızlık için akşamdan sıcak suya bir tane kayısı koyun sabah suyunu için . banada arkadasım demişti her gğn yapınca kabızlık kalmıyor.
mantar enfeksiyon içinde ac karna sabah evde yapılmış yogurt suyu içiyorum o da enfeksiyonu temşzlşyor . herkes bilsin .

Merhaba bu detaylı ultrasonu kendi kadın doğum uzmanımız yapmıyor sanırım? Özel bir yere mi gitmemiz gerekiyor? Ben mesela simdiden bir yer buldum ama perinatolog mu bakmalı mesela?
Yapabilir de. O da tek tek bakıp organlara yapabilir. Sadece perinatologlar normal kadın doğumculardan ekstra yandal yapıp bu unvanı alıyorlar Örneğin dahiliye uzmanı vardır her şeye bakar ancak bir de gastroenterolog vardır mideye bakar nefrolog vardır böbreğe bakar. Yani her kadın doğumcu ehildir ama perinatolog ektra eğitim almıştır bunun üstüne. Benim çevremde gördüğüm hamileler ekstraperinatologa gittiler ve eşimin arkadaşları bana da gitmem gerektiğini söylediler bu yüzden gideceğim tercih sizin. Pediatride doğumsal anomali görülme ihtimali down sendromuna göre çok daha fazla. Ha buna anne karnında müdahale imkanı çok fazla yok Ama doğum anında müdahale edilebilecek durumlar var ise hazır beklemek gerektiğini düşünüyorum

Hiç endişe etme çevremde yaşı yüksek olup sağlıklı doğuran o kadar çok ki Eşim hep der bebek biraz da şans işi biraz kısmet işi. Umarım hepimizin bebekleri eeen güzel genetik kodları almışlardır Ben uzun uzun gidip göreceğim diye mutlu oluyorum şimdiden siz de benim gibi düşünün

bende perinatologa gidiyorum ünide . şansıma da arkadasımın abisi dıgumu da onda düşünurm.
ekstra özel doktora da gidiyoruz mesela onun söylmedigi cok seyi söyledi perinatalog . özel muyaneler büyük ekran baba da görsün diye lüks . ama üni perinatolog hele ki doc prof sa cok iyi .
daha ense kalınlıgını ölçmeden korkuyrm diye bundan bişi cıkmıcak bak ölcüyrm deyip bilgi verdi.
tansiyon tiskini söyledi ultrasına bakarak .
cinsiyeti bile söylemedi anladı ama yanıltır dedi . bazı doktorlar gibi illa bişi söylemek icin söylemedi. hoş bende merak etmyrm dedim

Ben normalde yurt dışında yaşıyorum gitmeden detaylı ultrasonuda yaptırmak istiyorum istanbulda tavsiye ettiğiniz bi doktor varmı. Şu anki doktoruma devam edemeyeceğimi malrsef istanbula gidip ordan evime gideceğim artık .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…