2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım bugun oksapar reçete etmek için doktora gittim kadın doğumcuya. Doktor diyor ki kesinleşmiş pıhtılaşma problemi olmadıktan sonra. Tüp bebekte kesin işe yarıyor anlamına gelmiyor dedi delinin biri taş atmış arkasından herkes aynı şeyi yapıyor dedi. Bilmiyorum yani canım en iyisi herkes kendi doktorunu dinlesin

canım bende onu söylğyorum. tüp bebek zaten ucsuz bucaksız bir tedavi. normal amelşyatlar gibi standartlaşmış bir durum yok malesef.
bence de doktorunu dinle dinlemekten başka caremizde yok zaten.
ilk başlarda senin kanaman oldugunda üzülmemek için okumuyordum mesajlarını :)
bu haftalara gelmemize bin şükür devamı da gelir inşallah saglıkla alırız kucagımıza.
cinsiyet belli mi senin ikili testi falan yaptırdın mı? benim de cuma belli olacak ikili testim inş . cumartesi de cinsiyet ögreniriz inşallah hersey yolunda ise.progestron igneye devam bakalım ne zaman kesecekler sen bıraktın igneyi heralde sadece fitile devam mı?

Banada karından. Baktı kanama alanı silikleşiyor demişti 2 hafta önce hala aynıycı cuma gittiğimde rapor veedi ilçlara devam kalkmak yine yasak
ya tekrar cok gecmis olsun dikkat et vallahi hic biraey yapma yerinden kalkma, demesi kolay biliyom insan ister istemez kalkiyo bende gittim az once hersey iyi dedi risk yok bebeklerin boyu 8cm olmus kalp atislari iyi . cok sukur inshallah senin hersey yolunda gider

Canım aynen kanamam olmuştu benimde aileden kimse bilmediği için napayım buraya yazıyordum çok şükür ki şuan kanamam falan yok. Ben iğneyi fitili bıraktım yani doktor kesti. İkili taramayı yaptırdım sorun çıkmadı canım çok şükür temiz. Cinsiyetimiz de kızım olacak Allah nasip ederse inşallah sağlıcakla kucağımıza alırız

Hanımlar merhaba. Bugun basimdan gecen olayi anlaticam okuyun lutfen. Bugun universite hastanesinde gebelik takibi bolumunde randevum vardi. Gittim. Galiba dr asistandi. Ikili test zamanim gelmisti ve ense kalinligini 2.88 olarak olctu. Iyi, sorun yok" dedi. Ama ben telaslandim. Yasim itibariyle de panik yaptim. Ayrica gebelik haftam 12 olmasina ragmen 11. haftafasin dedi. Orda emin misiniz falan dedim. Kadin emin. Daha sonra ozel hastaneyi aradim iyi bir doktor vardi bildigim. Neyse ki hemen bugune randuvu buldum. Yoksa bu gece kafayi yerdim. Neyse... Cok tatli bir hanim doktor. Anlattim. Ikili test vs. Bakti ve ense kalinligi 1.33 dedi. Sasirdim ve uni. hastanesinde basima geleni anlattim. "Hayir imkansiz bir daha olcuyorum bak" dedi gosterdi. Her sey su an sorunsuz ve 12 haftaliksin dedi. Ayrica da yuzde 60 erkekmis bebegim cinsiyeti ogrendim sayilir, bu da isin guzel yanı Diyecegim o ki gebelik takibi bolumune gitmeyin. Galiba asistan oturtuyorlar oraya ve insanlarin sagligi onemsemiyorlar. Buyuk bir kisa sureli depresyon yasadim bugun. allahtan esim yanimdaydi. Yoksa panik atagim da var elim ayagima dolasirdi...

İnşallah kanama alanın geçmişmi çok şükür kaç günde geçti geçen hafta benim kide 5cm olmuştu bebek

progestron 50 mg igne ve 200 mg fitil alıyırum bende sabah akşam. 3 ocakta kanamam olmuştu ben de o zamanden beri yatıyorum. başta kanama alanı görmediler. kanamadan 3 hafta sonra alan gözüktü brnim
Bn tüp bebekte baştan beri prolutex 25mg göbekten kullanıyordum 3 güne bir. Tüp bebek doktoru 12. Hafta bitince bırak demişti. Burdaki doktorda o bitince benim tedavim paşliycak dedi kalçadan vurulanfan olacak galiba bi geçseydi de rahatlasaydık

Cnm yaa ne kdr endiselendin kimbilir ki mesajinin basini okuyunca ben bile endise ettim. Ben ense kalinligi kismini baya arastirdim bakinca ensenin kalin olup olmadigini ultrason cihazi da iyiyse ultrason görüntüsünden kendimiz bile az cok anlayabiliriz yani cok zor birsey degil drum ztn benim bebeginkini olcerken ensesi kalin degil olcmeden goruyorum dedi o dr nasil oyle olcmus hic anlayamadim besbelli ki cok tecrubesiz bi de ustune sorun yok demez mi hey Allahim yani bastan asagi falso

gözünüz aydın.
işte benim de doktorum özelde ama ben de arada eğitim araştırma hastanesine gidiyorum, zeynep kamil'e, hiçbir zaman randevu aldığım doktorla görüşemiyorum, hep bir asistan oluyor. tamam elbette asistanlar da hasta baka baka öğrenecekler de, başında uzman doktoru neden durmuyor anlamıyorum. oysa ki bu sağlık sistemi bize doktorunu seçme hakkı veriyor, ben de seçiyorum doktorumu, ismini filan araştırarak randevu alıyorum hatta, ama yok.. her gittiğimde moral bozucu bir şey yaşıyorum. üniversite hastaneleri daha iyi diye biliyordum ama demek ki değilmiş.. özele gitmek zorunda mıyız? gerçekten çok üzülüyorum bu duruma..

Aynen asistan kendini bizimle gelistirsin de yaninda bir dr. bulunsun. Inanin bugun alt ust oldum. Kac kere emin misiniz diye sordum. Bir de 2.88 e normal diyor. Tamam normal ama sinira yakin. Bu konuda uyarida bulunmasi lazim. Ben bilip bilmezden geliyorum. Bir risk yok yani oyle mi diyorum yok diyor. Bu cevabi beni daha da telaslandirdi. Isi bilmedigine emin oldum. Sonra gittim.iste ozele 300 Tl verdim dogru sonucu aldim. Paran yoksa muayene olma yani halimiz bu...

Sorma. Bir de bende hem anksiyete hem panik atak var. Bu gibi durumlarda ne yasadigimi bu hastaligi bilen anlar. O an hicbir yere sigamadim. Hemen ozel hastaneyi aradim randevu aldim. Acil emin olmaliydim cunku. Galiba asistandi kendisi. Gitmez olaydim. Neyseki ozeldeki dr. cok tatliydi. Arkadas gibi... Frekansimizda tuttu. Ona giderim bundan sonra..

Canım doktor bana da 16. Haftadan sonra iğneyi Bırak dedi. Coraspirine devam dedi. Açıkcası iğneyi hiç kullanmak istemiyorum canımı yakıyor ama bu seferde bırakınca bşey olur mu diye korkuyorum
Canım ben oksapar 0.4 kullanıyorum 1 ay sonra günde 1 e düşürucem ama gebeliğin son gününe kadar kullanacağım.

kalcadan progestron vuruluyorum . 74 ünvü ignem inan kalcadaki daha zor kendin de yapamıyorsun. covidde tehlikeli oluyor illa bir yere gitmek

üni de perinatolog haricinde oepratör doktorlara gitmeyin . oerinatolojiyi öneririm ama . ücretli oluyor onlarda ztn özelle aynı para civarında .

regenesis kullanıyorum ben içinde hersey var .
bence kullanmanız lazım . artık yedigimiz hersey ztn eksik kalıyor .
şahsen ben ilk 3 ay 4 kilo verdim ztn beslenemiyorum. o yğzden benm için birebir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…