2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Muhtemelen hormonlardan kaynakli

Canimm sorma dun butun gece yegenim ve esim sirayla masaj yaptilar ölu gibiydim banamisin demedi...doktorum parol al dedi ama dayandim sukur yarim saattir yokah bu hormonlarr

Bana da drum kan degerlerim sinirin altinda olmasina ragmen demir hapi vermek istemedi mide bulantilarin iyice artar dedi. 5.ayda serum olarak verecegini söyledi. O sekilde verebilir belki size de
Gebrligimin basindan beri demir ilaci yani sidefer folat aliyorum hic bulanti yapmadi bende ki ben kronik gastrit ve reflu hastasiyim

Canım ben ilk kontrole gittiğimde 9+3 tü ve doktor kanama alanı gördü ama herhangi bir ilaç vermedi sadece kendini yorma dedi daha sonra 10+6 da gittiğimde kanama alanıyla ilgili hiçbir sorun yok demişti

Kızlar artık bu haftalardan sonra doktor folik asiti biraktiriyor vitamine basliyor ilk gebeligimde decavit kullanmıştım ama benim kızım 39.haftada 2 buçuk kilo doğmuştu bu sefer bebege faydası olsun ona kilo aldırsın diye arastirdim okudum yorumları bebeğe çok güzel kilo aldırıyormuş max genesis diye multivitamin inşallah faydası olur.bunu kullanan oldu mu kızlar yada sizler hangi vitamin ilacını kullanıyorsunuz

Arveles i bana hastaligimda vermislerdi. Ama benim baş ağrim migren sinüzit gibi falan da değil. Kafami duvarlara vuracak bir agriydi. Arveles cok siddetli mide ağrısi yapti bende . Damar yolu ağri kesici kesin çozüm bende. Banada kafein iyi geliyor.ilaçlarimda bile kafein var. Hastanede sürekli kahve kola içirdiler. gecmesine sevindim umarim tekrarlamaz

aynı vitamini ben 7.nci haftadan beri kullanıyorum . cünkü sürekli kustum ve 12. haftaya kadar4 kilo verdim. ben bebek en azından vitaminden alsın diye onu önerdi doktor.
güzel bir vitamin sadece icerken kocaman diye mise bulandıyor. birde içinde hersey var demir de var .
o yüzden büyük tuvaletiniz siyah olursa korkmayın. ilacı kullanmaya başladıgımdan beri o şekilde çünkü.
bence güzel iceriginde hersey var

Canım ben ilk kontrole gittiğimde 9+3 tü ve doktor kanama alanı gördü ama herhangi bir ilaç vermedi sadece kendini yorma dedi daha sonra 10+6 da gittiğimde kanama alanıyla ilgili hiçbir sorun yok demişti
ne güzel sizin gecmiş. benim kanamam oldugunda kanama alanı yoktu. 10+3 ten beri kanama alanıö gözüküyor. benim ıvf hamileliği . ıvf de daha cok olabiliyormuş kanama alanı. tedirgin ediyor keseye yakın olması benimde inş sizin gibi hemen gecer

Ay Benim bi ara hapşırırken öyle bi sancı giriyodu ki haftam ileri olsa kesin doğuruyorum derdim. Ara ara yine oluyor özellikle kramp girmesin diye kendimi kasınca oluyor onu fark ettim.
Benim kanama alanı 10 günde geçmişti canım

benim de geçer dimi nosking
en son 1 hafta önce gitmiştim ilk o zaman dediler var diye . sonra ikili için gittim kanama alanım vardı dedim.
bi baktı yook diyordu tam doktor sınra gördü burda kücük dedi. ilişki yasak dedi dinlen dedi. zaten öyle yapıyoruz dedim .
benim progeaston ignem 50 mg ama devam etcek heralde 2-3 hafta daha birde 200 mg fitil kullanıyorum sabah akşam .
senin ikizlerin iyi dimi cinsiyetleri belli oldu mu takip edemedim .

Gebrligimin basindan beri demir ilaci yani sidefer folat aliyorum hic bulanti yapmadi bende ki ben kronik gastrit ve reflu hastasiyim
Yanlis hatirlamiyorsam sizin ztn bulantiniz yoktu. Ben gebeligin basindan beri kötüyüm gecen haftaya kdr kusuyordum. hala evde pisen yemekleri yiyemiyorum bir haftadir duzgun kahvalti edebiliyorum diyebilirim. durumum biraz sıkıntılı yani o yuzden ne aile hekimi ne de kendi drum demir ilaci vermeyi uygun bulmadilar.

Benim doktorumda gevitamax isimli multivitamin verdi hem balık yağı kapsülü var hem zencefil kapsülü var ikisinde de günde 1 kere içiyorum

Drum bana multivitamin olarak vinalac verdi.ayrica ocean vitamin d3 ve balik yagi verdi

Küçüldüyse sorun yok canım birkaç güne kaybolur için rahat olsun
Progesteron önemli bizim biliyorsun tüp bebek. Normalde 12.haftaya kadar devam ediliyor ilaçlara gerekli görülürse birkaç hafta daha devam edebilir canim bence iyi de bir sey sonuçta kanamamız oluyor şu oluyor bu oluyor derken tedbir alınıyor işte.
Valla benim ikizler içerde sıkıldılar galiba geçen gittim rahim uzunluğu kısa cıktı. Bir hafta kalkmadan yattım progesteronu da 400 mg kullanıyordum 800 mg yaptı. Çok şükür 10 mm uzatmışız ama bu sefer de bebeklerin birinin başı rahim ağzına yerleşmiş çok aşağıda dedi.
Çalışmak yok ise gitmeyi unut doğuma kadar dedi. Şimdi heyet raporu araştırıyorum haftaya rapor alıp doğuma kadar yatcaz.
Cinsiyetleri 12.haftada öğrendik kuzum ikisi de kız

Eczacı arkadaşım son dönemlerin en iyilerinden diye bu vitaminden 2 paket vermişti geçen ay ama kullanmıyordum vitamine geçmediğim için. Bu hafta doktorum da bu vitamini yazdı tesadüfen. 3 gündür kullanıyorum önceki günlere göre kötü bişey hissetmedim.

ayy kız olmasına svndim nedenseee
yat dinlen bende 4 hafta gitmiyrö işe evde de yatıyorum. benim cinsiyete baktı ama yanıltır dedi bende söylemeyin bemiö için önemli degil dedim .
öğretmen miydin sen ? eğer öyle ise inş evden calışma uzar da heyetle falan ugrasmazsın.
bende kısa calışmadan dolayo evden calışıyorum en azından 28 subata kadar gitmem .
sonra da haftada bir gün yasal hakkım oluyor gitmemek ama sıkıntı yasarsam bende rapor alırım . benim rahim uzunlugana 40 dedi .

Senin rahim uzunlugun çok iyiymiş canım maşallah. Bu haftalarda 40-45 mm arası olması lazimmis ilerleyen zamanda bebek de baskı yapacak kısalacak zaten.
Öğretmenim evet ama bizim artık uzaktan eğitim devri bitti gibi bir sey. Köyde çalışıyorum 15inde köy okullarını tam zamanlı açıyorlar seyreltilmiş falan da değil haftada 5 gün. Mecbur rapor alcam yani başka çarem yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…