2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302

Canim benim ben ogluma hamileyken bahçede düştüm burnum kırıldı oğluma hiçbirşey olmadı. Bundada düşük tehlikesi yüzünden sürekli yatiyorum böyle oldu. Biz elimizden geleni yapalım takdir Allah tan.

Canım çok geçmiş olsun arkadasım yaşadı parça gelip gelmediğini bilmiyorum ama çarşaf çarşaf kan gelmişti hastaneye yatırmışlardı onu bu arada o da almanyadaydı orda doğum yaptı kızı 2 yaşında şuanda maşallah pekte güzel böyle şeyler yaşanıyor içini ferah tut bebişin ne kadar güçlü bak maşallah

Kizlar merhaba dunden beri migrenim var tek tarafli...basim catlamak uzere...varmi benim gibi bas agrisi ceken veya neler yapabilirim hafiflemesi icin
Geçmiş olsun canım bende de kronik migren var geçen hafta 3 gün ağrıdı mentollü baş ağrısı stickleri, yağları sür. Karanlıkta uyumaya çalış, ılık bi duş al, bol su iç, vişne suyu iyi geldi bana. Ama dayanamayıp 2 tane de parol içtim ben. Yemek saatlerini aksatmamaya çalış. Bir de elime kolonya döküp saç diplerimi çektirerek ovuyorum. Bir de buz aküsü, soğuk migren bantları da ferahlatıyor.

Son düzenleme:
Allah uzun omur versin insallah bizde saga saliim yavrumuzu kucagimiza aliriz bende cok sirf kan geldi ama doktor muaneyebalinca cok fazla parça çikardi o an gozumun onunden gitmiyor ama şukur bi baktik bebeğin dunya umrunda degil cok iyi doktor dedi o zaman rahatladim ama yinede aynisi olur diye cok korkuyorum bir de sebebi bulunamadigi icin tedirginim

Yok canim ya bennim hic dusmeyle alakam yok normal yataktan kalktim yarim saat sonra kanamam oldu ama hayatimda hic bukadar kan bir arada gormedim

İnşallah canım benim kanamam aynı gün durdu 4 saat sonra normale dondu şimdi sadece aferdersn ama çişe gitiğimde çok az kahverengi batırıyor okadar ağrim ara ara kasik ve bel de oluyor ama normaldir demekki benimkide cunku placenta iyi benek iyi demekki o kan biryerde birikmiş pis kan çikti diye dusunuyorum birde aceyip karnim indi hani rahatladım gibi sanki

Benimde aslında dün durdu sadece kahverengiye döndü. Sonra doktor kan sulandirici iğneyi vurdurdu ve coraspin 100 lük verdi. 2 saat sonra tekrar geldi. Simdide wc ye gidince geliyir ama hala kırmızı pembe.

Siz bilirsiniz ama bence reflü yatağına gerek yok ilkinde almadım bunda da almayacağım. Baş kısmının altına pike vb birşey koyup eğim verin yeter bence ama takdir sizin tabi

Benimde aslında dün durdu sadece kahverengiye döndü. Sonra doktor kan sulandirici iğneyi vurdurdu ve coraspin 100 lük verdi. 2 saat sonra tekrar geldi. Simdide wc ye gidince geliyir ama hala kırmızı pembe.
Bana da kan sulandirici vurdular cnm ama benden kahve rengi leke geliyon wc gittigimde doktorum normal adet goruyormus gibi kanaman varsa sikinti yok dedi ama yine birden bosalma olursa ped emen dolmaya baslarsa acil dugmeye bas dedi sukur cok cabuk durdu kanama sabah oğlen aksam 2 şertane progesteron veriyorlar cok kan kaybetigim icinde magnezyum baska birsey yaptiklari yok zaten 12 haftamda progesteronu brakabilirsin dedi doktor ama 1 hafta sonra sonuc yine progesteron tam sevinmiştim kurtulum diye ama sonuc yine progesteron neyse bebişler saglikli gelsinde biz onlar icin herseye katlaniriz

Siz bilirsiniz ama bence reflü yatağına gerek yok ilkinde almadım bunda da almayacağım. Baş kısmının altına pike vb birşey koyup eğim verin yeter bence ama takdir sizin tabi
Ben alacağımdan demedim canım sordum bilmiyorum arkadaş demişti reflü yastığını, yatağını burda gördüm yazanlardan sorayım dedim, birkaç ay için gereksiz gibi geldi yastığını alırsak aynı işlevi görürgibime geliyor ama deneyimlemediğim için tam birşey de söyleyemiyorum

Cnm biz almadik esimin teyzesinde vardi o bize verdi ama reflu yatagi cok kullanisli gercekten. Yani bazi ebeveynler besik almadan direk park yatak aliyorlar. Park yatak daha uzun sure kullanilabiliyor 60×90 yerine daha buyugu alınırsa daha uzun sure is gorur. Biz oglumda besik almistik ama bebek cok cabuk buyuyor ve besige sigmiyor besikler de su anda baya pahali. Biz nasilsa var diye gene ilk onu kullanicaz ama su andaki dusuncem besik cok gerekli birsey degil.

Bende gunde 3 tane progestron dün proloton igne yapildi. Progestandan nefret ediyorum beni mafediyor. bende 12.haftada birakmistim. yine başladim. Yarin doktor yok belki pazartesi ultrasonla bakarlar banada.

Cok gecmis olsun.Allah yasatmasın bir daha.biran once cikarsiniz hastaneden umarim.ama bebisin iyi olmasina sevindim.

Bende arada bakıyorum şöyle bir şey var fiyatı da iyi bence pahalı değilmiş aklınızda olsun

Eklentiler

• 0A4CDCB1-ABBD-4AC0-9B8E-A603867B9853.jpeg
    41 KB · Görüntüleme: 51
Çok geçmiş olsun canım bunlar yaşanabiliyor önemli olan bebeğinin sağlıklı olması bugünlerde geçecek bebeğini sağlıkla kucağına alacaksın inşallah

Çok geçmiş olsun. Kanama varken coraspirin neden verdi ki? Önceki hamilelikte 23. Haftaya kadar devam eden kanamam olmuştu. Aspirini kesti doktorum ama kan sulandırıcı iğneye devam ettik onu hiç bıraktırmadı. Rabbim bebişlerimize sağlık sıhhat ve hayırlı uzun ömür versin

İnstagramda sayfalar park yatak ölçülerine göre çalışıyorlarmış. Ya ocak annelerinde ya da şubat annelerinde oradan yaptıranları okumuştum.

Teşekkür ederim canım bakayım ben de daha zaman var araştırmaya devam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…