2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba hanımlar bugün dr gittim 12+4 çıktı adetimle uyumlu. İkiliye girdim burun ölçemedi doktorum bir türlü göstermedi burnunu. NT 1.71 ölçtüm dedi ne demek bilmiyorum, bir sorun olsa söylerdi değil mi?

bir de erkeğe benziyor dedi, yüksek ihtimal erkek olacak dedi alt tarafta çıkıntıya benzer bişeyler vardı :)) kesin konuşmuyorum dedi şu an ben de sasirdim valla :) acaba oğlum mu olacak ne zaman netleşir ultrason bitiyor merak bitmiyor :))
bana 12+0da erkek denmişti öyle de oldu :) bu haftalarda erkek denirse genelde doğru çıkıyor. 1.71 sanırım ense kalınlığı ve normal görünüyor.

Nub teorisine göre sizce kız mı? Erkek mi?

Eklentiler

• B0B5E252-D738-4FBB-850C-44959806BB42.jpeg
    B0B5E252-D738-4FBB-850C-44959806BB42.jpeg
    67,4 KB · Görüntüleme: 56
Haklısınız.Peki bunlar birbirini tetiklemiş olabilir mi acaba TSH ve şeker.Ben açıkçası şekeriniz olduğunu düşünmüyorum korkmayın varmış gibide doktorun dediklerine uyun.Zaten zamanı geldiginde şeker yükleme testi yapılır.Tsh bir çok gebede hamilelikle beraber yukseliyor.Benim bulundugum eski topiklerde çok oldu böyle troit problemi çıkan ama sağlıklı doğum yapan arkadaşlar.
Bende de tsh yüksek çıktı gebelikle birlikte , kesinlikle şekeri tetikleyen durumlar var , annem 30 yıldır şeker hastası . Ve açlık şekerin 100 e kadar normal olduğu kanısında doktorlar

Kızlar merhaba bende 13+4 günlük hamileyim hamileliğin başından beri gaz sorunu yaşıyorum afedersiniz bir tek sabahları çıkıyor bir de kurbağa gibi gegirmek geliyor yoruldum artık hiçbir şey fayda etmiyor böyle bir durumla karşılaşan var mı? Bu hep böyle mi gidecek 😞
Merhaba , bende tam olarak 13+ 3 deyim . Aynı sorun bende de var. Gaz ciddi bir şişkinlik yapıyor . Hatta bazen göğüs hizama ulaşan şişkinlik oluyor ve nefesimi kesiyor , doktora durumu söyledim . Normal dedi. Tecrübe ettiğime göre bende tetikleyen süt, sende sütü günlük içiyorsan bir günlük ara ver dene istersen, süt yerine yoğurtla , peynirle takviye yapabilirsin. Valla bende bu konuda yardım bekliyorum

Benim de asiri gaz problemim var ama gündüzleri degil her aksam 6-7 gibi başlıyor sabah kalkiyorum bir bakiyorum gecmis sebebini hic anlayamadim ama gercekten cok rahatsiz edici ve o kdr gaz olunca midem bulaniyor :KK43:
Ben sütten şüpheleniyorum , sende bir dene istersen süt gaz yapıyor olabilir. Aynı durum bende de var. Ve sinirlerimi yıprattı bu durum

Merhaba , bende tam olarak 13+ 3 deyim . Aynı sorun bende de var. Gaz ciddi bir şişkinlik yapıyor . Hatta bazen göğüs hizama ulaşan şişkinlik oluyor ve nefesimi kesiyor , doktora durumu söyledim . Normal dedi. Tecrübe ettiğime göre bende tetikleyen süt, sende sütü günlük içiyorsan bir günlük ara ver dene istersen, süt yerine yoğurtla , peynirle takviye yapabilirsin. Valla bende bu konuda yardım bekliyorum
Yok canım süt hiç içmiyorum zencefil çayı içmiştim onu da her gün içtim tiksindim şimdi rezene çayı içeceğim valla her yolu deniyorum çünkü gerçekten hayat kaliteni tamamen bozuyor. Allah Şafi ismi ile şifamızı versin 🤲🏻

Kesin bişey değil teori sadece ama seninki kız oluyor erkek değil. 50 nin altında bir değer olması lazım

Hmm.. hadi bakalım çin takvimine göre de kız diyor. 2 haftaya kadar öğreniriz inşallah, Fetal DNA testi sonucunda belli oluyormuş çünkü. Sağlık haberi çok çok daha önemli tabii 🙏

X