2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
benim TSH 3.22 çıktı gebeligin ilk haftasında, doktor herhangi bir yönlendirme yapmadı. Şekerim 97-100 arası hemen endokrine git takip edilsin vs şu testi yap her gün tokluk şekerini ölçtür bilmem ne. Doktorların biraz abarttığını düşünüyorum insanı gereksiz strese sokuyorlar. Benim anti-hcv değerim 3 kere ölçtürdüm pozitif çıkıyor sınırın çok az üzerinde ve her gün düşüyor. Bana bebeğini emziremezsin vb dediler, sonra internetten araştırdım gayet de emzirebiliyormuşum. Hoş daha enfeksiyon uzmanına da gitmedim ama ömrüm boyunca 10 kere bile manikür yaptirmamisimdir dövmem vs mevcut değil hamile kalmadan yaptigim ölçümlerde negatif çıkıyordu hep. Gebe kalmam ile nasıl olduysa değer yüksek çıktı. Aynı şekilde şekerim ve Tsh değerim de gebe kaldığımda en yüksek seviyesini gördü. Gebeliğin değerleri artırdığını düşünüyorum bazılarını. Aramızda sağlıkçı olan varsa daha iyi bilir tabi.

Bende de var çok rahatsız edici oluyor akşama doğru başlıyor daha çok geyirme şeklinde benimde, midem bulanıyor sanki gaz yüzünden doğru düzgün yemek bile yiyemiyorum iştah gitti 1-2 kilo verdim. Ayaklarıma sıcak su torbası yapınca gaz daha çabuk çıkıyor ve biraz olsun rahatlıyorum sanki bir de acıkınca oluyor gibi geldi öğünlerin arasi uzayınca çok kötü oluyorum o yüzden ona göre hareket etmeye başladım bu hafta daha iyi gibiyim

Çok teşekkür ederim atlatıp doğumunu bebeğini etkilemeyenleri duymak umut veriyor gerçekten umarım benim de geçer umarım hiç etkilenmez çocuk...
Çok geçmiş olsun benimde lökosit çok artmış bende değer olarakda yazmıyor +++ yazıyor iki hafta sonra gidicem bende umarım birşey olmaz doktor ilaç verene kdr

Ense kalınlığı yazar mı ki ikili taramada onu bilmiyorum ben e nabıza girdim sadece 1.41 yazıyor
Bilemiyorum biz iki ayrı sonuç aldık bir perinatologdan bir de verdiğimiz kan sonucundan.. Perinatologdan aldığımız sonuçta burun oluşumu ense kalınlığı gibi bilgiler mevcut diğer kan sonucunda yaş riski ve down sendromu riski gibi bilgiler yer alıyor.. İnşallah güzel sonuçlar alırsınız.

Arkadaslar merhaba benim bugun bel ve kasik agrim vardi...sonra proluton depot vuruldum ve agrim kesildi...ayni zamanda intralipid serum vuruldum ..10 saat sonunda hastaneden ciktik ama kasik ve bacak agrilarim devam ediyor.10.haftadayim cok korkuyorum.doktoruma yazdim sorun yok demisti sabahki agrilarim ici hatta proluton vur demisti ki vurunca da kesilmisti agri ama aksamki agriyi anlamlandiramadim...adet sancisi gibi bubu haftalarda normalmidir?yasayan var mi?telasliyim ben lutfen birileri yazsinn

Kızlar merhaba bugün idrar tahlili yaptırdım lökosit değerim 95 çıktı (0 ile 4 arası olması gerekirken) İdrar yolu enfeksiyonu olan var mı aranızda çok kötü şeyler okudum internette
İlk hamileliğimde ilk yapılan idrar testinde kum döktüğümü söylemişti doktor ve benim herhangi bir şikayetim olmamasına şaşırmıştı idrar yolu enfeksiyonun var demişti.. Daha ben ne yapabilirim demeden sakın internette yazanları okuma bol su iç dedi bir ilaç vermişti.. O dönem çamaşırlarımı yüksek derecede yıkadım, sık sık çamaşır değiştirdim bol su içtim ve çok şükür internette yazan hiçbir şey gelmedi başıma.. Öyle şeyler yazıyordu ki düşük riskim var diye çok korkuyordum hamile olduğumu bile uzun süre kimseye soylememistim.. Sıkıntı olmayacak inşallah

Kızlar , ilk doğumunu normal doğumla yapan var mı aranızda ? Benim sezaryen olmuştu. Aradan 12 yıl geçti. Çatı durumu uygunsa normal yapmak istiyorum bunu ama doktor ne diyecek bakalım :)

Seni o kadar iyi anlıyorum ki bende ne iyi gelirse ona göre hareket ediyorum zencefil içtim, limonlu su içtim, karnımı sardım, biraz rahatlıyor sonra yine aynı bende 59 kilo ile gebe kaldım şimdi 57 oldum. Perşembe günü doktoruma söyleyeceğim bakalım bir önerisi olacak mı. Artık dişimizi sıkacağız bebişlerimiz sağlıklı olsunlar da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…