2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ayy insallah kuzum ya kesinlikle çabalarımıza değecek inanıyorum. Evet aciktigin icin olabilir bulantin, oyle zamanlarda düşük kalorili mideni bastıracak seyler atabilirsin ağzına canim
Az önce okuduğum bir makaleye göre gebeliğin 3 ayından sonra kilo verilmesi sağlıksızmış sadece kontrollü kilo alınabilir demişler. Bir kaç güvenilir kaynakta da aynısı var. Bu kilolar kaldı kısacası ve şu saatten sonra istemesek de kilo alacağız spora devam edelim ve kontrollü yiyelim en azından. Günlük protein ihtiyacımızı karşılamamız çok önemli sadece diğer besinlerin hiçbir önemi yok. Protein bebek gelişimi için en önemlisiymiş. Uf moralim bozuldu

Canim doktoruma mesaj attim sagolsun donus yapti...gebelikte tek tarafli kalca agrisindan korkmayin dedi...iki tarafli olursa riskli deriz dedi...kendisi perinatolog zatenbizim de tek tarafli sukur

Bende okudum canim kafam karisti

Siz düzenli et, balık yiyebiliyo musunuz ? Ben aşırı tiksindim ağzımı vuramıyorum :/

Kilo vermek doktorun kontrolünde olursa çok iyi olur,hareket çok önemli.Benim bir önceki hamileliğim komple kışa denk geldiği için ve çalıştığım için pek fırsat bulamamıştım,açıkcası öneminide pek kavrayamamışım.

Canim doktoruma mesaj attim sagolsun donus yapti...gebelikte tek tarafli kalca agrisindan korkmayin dedi...iki tarafli olursa riskli deriz dedi...kendisi perinatolog zatenbizim de tek tarafli sukur
Harika. Mümkün olduğunca kas gevşetme egzersizi yapmaya çalış.Pilates,yoga.

Umutumut82 Her şekilde kilo alacağız kaçarı yok, bunu en aza indirmek için mücadele etmeliyiz

N numcop ben zaten kırmızı etten nefret ediyorum, balık severim onu da sürekli tüketmek olmuyor, tavuk desen doktor sakın marketten alayım deme organik bulursan al ye dedi. Yumurta dışında protein kaynağım çok yok. Onu da sabahları 2 yumurtalı omlet yaparak alıyorum.

maitri evet doktor kontrolünde kilo verilebilir ama artık 2. Trimester’dayız ve kilo vermek için ne yazık ki geç kaldık, şu saatten sonra yapılacak tek şey kontrollü bi şekilde kilo almak. Bu da ayda 500gr-1kilo arası bi şeye tekabül ediyor. Allah hepimize yardım etsin. Gerçekten hiç kolay değil.

Kilo almak vermek tipimizin bozulması değil mesele, doğumda ve sonrasında sağlıklı olmak sağlıklı kalmak ve evlatlarımıza sağlıkla bakabilmek. Unutmayın biz ne kadar dinç olursak bebeğimizlede o kadar ilgilenebiliriz.

Kızlar ya, ben ikili test falan yaptirmadim hala, 5 şubata randevum var o zamana adete göre 13+2 olacagim, o tarihte yaptırabilir miyim bilen varsa cevap verebilirse cok iyi ollur aşırı panik oldum. Doktorum da ne aradı ne bilgi verdi, değiştirecegim zaten.

Aa cok gecmis olsun canım. Doktorun tavsiyesinden çıkmadan yürüyüş yapman en doğrusu

Evet canim su zamandan sonra zayiflayamayacagimizi hatta zamanla aldığımız kalori miktarını bir miktar artırmamiz gerektiğini ben de okudum. Ama bunlar kotu kalori olmamalıymis elbette. Dedigin gibi sporla kendimizi dengede ve sağlıklı tutmamız en önemlisi. Ben maalesef sut ve yumurta tuketemiyorum her gün kuzum. Ama çok şükür etlerle aram iyi. Sanirim senin değil bazı sebzelerde de cok guzel proteinler var diye biliyorum. Onlari araştıralım sen onlardan ye. Minnoş beslensin annesi

Ben hamile yogası eğitmeniyim bir çok öğrencim hamileliğinde kilo vererek bile bitirdi, bu hamile kalma kilosuyla doğru orantılı. Kesinlikle sağlıklı kilo alımı çok önemli. Bir çok kişi bunu genelde estetik bir sorun olarak görüyor özellikle doğum öncesinde vücuduna fazlaca emek harcayanlar. Bu konuda önemli beslenme destekcileri var,bilen kişilere danışmak gerekir tabi. Ben ilk hamileliğime kadar kilosu dışına hiç çıkmış biri değildim,22 kilo aldım.Doğumdan sonraki 4 ay içerisinde 18 kilo gitmişti,kalan 6 kiloyuda bir yıl içerisinde verdim.Ekstra bir çaba sarf etmedim,çok da beslenmeme dikkat edemedim. Kendimde ve etrafımdan edindiğim bilgiye göre kilo konusu çok kişiye özgü bir durum. Dediğine katılıyorum sağlıklı kalmak çok önemli,sağlıklı doğum ve sonrası.

Canim ikili test 11-14 haftalar arasi yapilmali deniyor. Tabi 12. Hafta en doğru sonuclarin elde edildiği hafta deniyor ama senin randevu zamanında da sorun yok. Bebisin önden gitmezse tabi. Panik olma, bebis etkilenmesin

Sebze çamurdan olsun yerim bayılıyorum

Benim de problem doğum öncesi. Sürekli spor yapan rafine şeker tüketmeyen sağlıklı beslenen biriydim. Hamile kaldığımı öğrenince neyi yiyemediysem saldırıp yedim bir anda 5 kilo aldım. Sporu da bıraktım ilk aylar olmaz diye, doktor söyleyince başladım şurada 2 haftadır ancak düzenli bi şeyler yapıyorum. Kilo veremedim aksine sürekli alıyorum. Dikkat ediyorum artık ama bana mısın demiyor.

Canim ikili test 11-14 haftalar arasi yapilmali deniyor. Tabi 12. Hafta en doğru sonuclarin elde edildiği hafta deniyor ama senin randevu zamanında da sorun yok. Bebisin önden gitmezse tabi. Panik olma, bebis etkilenmesin
Yok cnm önden gitmiyor ultrasonlarda hep 2 gün geri çıkıyor adete göre aksine :) Ayy teşekkür ederim valla bir an panik oldum :))

Ah canım benim kaçırdım ben sanırım şimdi gördüm çok geçmiş olsun ne diyeceğimi bilemiyorum Rabbim en hayırlı zamanda tekrar sağlıklı bir gebelik yaşatsın inş

Canım bizim de düşmüyor mu hepimizin düştü zaten ilerlerdikçe??

Canim cok cok gecmis olsun, dualarim seninle. Rabbım bir an once toparlanıp, saglikla bir bebis dünyaya getirmeni nasip eyler inşallah

İnşallah en kısa sürede yeniden sağlıklı bir hamilelik yaşarsın Rabbim kızına ve sana sağlık, uzun ömür versin ..

Çok üzgünüm... Umarım bunları hiç yaşamamış gibi olursunuz hemencecik gebe kalırsınız

Canım çok üzüldüm ne desem bilmiyorum

Canım çok gecmiş olsun . Rabbim bir daha yaşatmasın

Çok üzüldüm, sağlıkla en kısa zamanda tekrar hamile kalırsınız umarım

Çok üzüldüm. Rabbim Sağlıklı hayırlı bir evlat nasip eder inşallah

Belli bir haftadan sonra beta hcg dusuyor diye duymustum...oyle bisey olabilir mi?

hepinize iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim.

bhcg 12. haftadan itiberen dusmeye basliyir..ben henuz 9dayim. ultrasonda embriyi görülmedi. 8+5te gittim. gittigimde kese 6+2buyuklugundeydi. bu 6 ay icinde ikinci kaybimiz olmus olacak.

sizlere saglikli, mutlu hamilelikler ve huzurlu doğumlar diliyorum. dilerim bebeklerinizi saglikla kucaklariniza alisriniz. saglicakla kalin.

Burdaki arkadaşlar genelde 12. hafta yaptırdı. (11+0...11+6). Benim dr’um 11+3 de yaptı. Bence pazartesi arayıp görüşün gerekirse öne alırsınız. Ama son kontrolünüzde haftanız adetinizle uyumlu cıktı mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…