2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
herkese merhabala arkadaşlar,bende katıldım aranıza.aslında eylül 11 de görünüyor doğum ama muhtemelen ağustos sonu olur doğum..o yüzden sizlerin arasına katılmak istedim..bir kızım vae 3 yaş 1 aylık..bebek geldiğinde neredeyse 4 yaş olacak.o da 15 kasım doğumlu.benim son adetim 5 aralıktı.dün erken gebelik testi ile öğrendim.sağlıkla gelsin hepimizin yavruları inşallah..

Kızlar göbeğimi hizasında sağ tarafımda acayip bir ağrı var 1 saattir devam ediyor. Endişelenmeli miyim? 😔

Doktora gidenlere bi sorum var esinizde girebildimi kontrolde iceriye pandemiden dolayi kimse alinmio diyolarda bazi yerlerde
Canım ben gebelik öncesi dönemde herşey normal mi diye bir ön kontrole gitmiştim özel bir hastaneye eşimi aldılar içeri sorun olmadı

Benim de bakıldı 3 cıktı ilaç başladım. Ilk 3 ayda 2.5 altı olması gerekiyormuş bence direkt dahiliyeyle görüş sen. Benimki de tüp bebek
ne ilacı baslıyorlar peki benim 2.79 cıkmış dpktor bişey demedi? kadın doğumcu dahiliye ile mi görüşmek lazım

Kızlar göbeğimi hizasında sağ tarafımda acayip bir ağrı var 1 saattir devam ediyor. Endişelenmeli miyim? 😔
Bu soruyu bende cok merak ediyorum. Benimki tam gobek deligimin altinda. Laporoskopik ameliyat olmustum onun dikis yerinin oldugu yerde. Cok arastirdim ama bulamadim. Muhtemelen gazdan dolayidir diye dusunuyorum.

Bu soruyu bende cok merak ediyorum. Benimki tam gobek deligimin altinda. Laporoskopik ameliyat olmustum onun dikis yerinin oldugu yerde. Cok arastirdim ama bulamadim. Muhtemelen gazdan dolayidir diye dusunuyorum.
Olabilir evet bugün çok gazım ve şişkinliğim var çünkü. Yasaklardan dolayı sağlık ocağında tekrarlayamadım kan tahlilini. 5 gündür hcg yükselişini bilmiyorum. Pazartesiye kadar da beklicem o yüzden her şeyden korkar oldum

ne ilacı baslıyorlar peki benim 2.79 cıkmış dpktor bişey demedi? kadın doğumcu dahiliye ile mi görüşmek lazım
Levotiron 25 mg başladım canım ben aylık takibi yapılacak dediler duruma göre ilacı bırakabilirim de zaten çok yüksek değildi.
Kadın doğum doktorum yaptı testo zaten 3 görür görmez dahiliyeyle görüş dedi ben öyle gittim.

Olabilir evet bugün çok gazım ve şişkinliğim var çünkü. Yasaklardan dolayı sağlık ocağında tekrarlayamadım kan tahlilini. 5 gündür hcg yükselişini bilmiyorum. Pazartesiye kadar da beklicem o yüzden her şeyden korkar oldum
4.haftadan sonra o agrilar basliyor hem rahim genisledigi icin, hem bebek tutunmaya calistigi icin, hem de progesteron yukselisinden dolayi bagirsaklarin yavas calismasina bagli gaz oluşumu. Ben agladigimi bilirim gecenin bir yarisi uykudan uyandirdigi oldu. Dün tam agri geldiginde elimi koyup dinledim bir hareket vardi elimin altinda 😁anladim ki gaz sıkışması 😁

Ben ingilteredeyim daha hic betahcg yaptirmadim doktor yuzu bile goremedim. En erken randevum da 18 ocakta. Cok iyi anliyorum sizi☺️

Ben 5 senedir ilac tedavisi goruyorum hipotiroidi var. Tsh yukseliyor. Doktor 2 bucugun altinda olmasi gerek dedi hamile kalmadan once. Benim de tsh 0,8 de filan sabitlemistik oyle gidiyordu, hamile oldugumu ogrendigimde bir tahlil yaptirdim ki 3,04 e yukselmis aninda. Endokrinologuma gittim dozu artirdi ve artik 4 haftada 1 geleceksin dedi. Tsh önemli. 3 ü gecmemesi gerekiyor tum hamilelik boyunca.

Levotiron 25 mg başladım canım ben aylık takibi yapılacak dediler duruma göre ilacı bırakabilirim de zaten çok yüksek değildi.
Kadın doğum doktorum yaptı testo zaten 3 görür görmez dahiliyeyle görüş dedi ben öyle gittim.
anladım canım . sıkıntılı olsa bana da derdi heralde :)
senden ögrendim bende iyi oldu yinede

kızlar tsh değerlerinize baktırdınız mı? benim kese kontrolünde bakılmıştı 3 çıktı ve kadın doğumcum ben bu durumda ilaç başlıyorum hastalarıma dedi. benim tüp bebek olduğu için tüp bebek merkezi ile görüşmemi söyledi. tüp bebek merkezindeki doktorumda 3.5 i geçerse öyle başla dedi. ben de arada kaldım. kafam karıştı iyice.
Merhaba T3, T4 değerleriniz kaçtı özellikle T4 değeriniz Normalse ilaç kullanılmamalı diyor Prof. Dr. Yeşim ERBİL, ülkenin en ünlü endokrincilerindendir kendisi İstanbuldaysanız tavsiye ederim kadın doğumcular hemen ilaç başlatıyorlar ama kendisi bu konuda instagramda sürekli açıklamalar yapıyor çok yanlış buluyor, instadanda sorabilirsiniz sorularınızı dönüş yapabiliyor bazen.

Ben 5 senedir ilac tedavisi goruyorum hipotiroidi var. Tsh yukseliyor. Doktor 2 bucugun altinda olmasi gerek dedi hamile kalmadan once. Benim de tsh 0,8 de filan sabitlemistik oyle gidiyordu, hamile oldugumu ogrendigimde bir tahlil yaptirdim ki 3,04 e yukselmis aninda. Endokrinologuma gittim dozu artirdi ve artik 4 haftada 1 geleceksin dedi. Tsh önemli. 3 ü gecmemesi gerekiyor tum hamilelik boyunca her ay takibini mi yapıcaz peki ?
her ay onun takibi yapılacak o zaman ? umarım doktorum baktır yap falan der

X