2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ayni durumdayim ve boyle olunca kisir dinguye giriyorum boylece neredeyse hic uyumuyom

Benımde oglumda vardı pısık butun kremlerı denedım ılık su yapıp pamugu ıslatıp sılıyorum kuruluyorum sonra krem surup kaptyrm dort kere acıyorsam altını ucunde sudocrem bırınde zeytınyağ surdum pısık falan kalmadı

Bizim doktor da haftada 1 veya 2ye kadar normal diyor ama 3 günde çatlayacaktı bebeğim neyse ki yaptı 3 gün sonunda. Bebeklerin o kadar ağlayıp sancı çekmesi ve birşey yapamamak çok yıpratıcı.

Benimde dış dikişlerimin sanırım iki tanesinde acilma olmuş kendi kendine döküldüler dikişler bu iyi oldu, ilk zamanlar cok dikkat edemedim hareket etmek zorundaydim farkettim ama olan oldu artık, kontrole gidemedim daha fırsat bulup sakıncası yoksa iyi ☺
Benimki normal doğum ama daha yeni yeni bitti sayılır bir ay kanama sürdü, bana birde diyorlardı 10 15 max. sürer bir Ay sürdü hep kandırmışlar
Benim oğlanında kaka sayısı azaldı günde bir kere yapar oldu son bir iki gündür, onda da zorlanmaya başladı kipkirmizi olmaya başladı biraz huzursuzlaniyor artik kaka yaptı mı resmen mutlu oluyorum normalmiş ama üst üste 3 gün çok degilmi rahatsız oluyor yavrum belliki annesi,yokmu bunun bir formülü acaba ya doktorlarda herşeye normal diyor

Evet normaldir mutlaka öyle dediklerine göre ama biz de evde kızımın öyle kıvrandığını görünce kötü oluyoruz. Bizde de 3 günün sonunda kaka yapınca evde bir bayram havası oldu Bebeğim yokken başkasında o sevinci görsem saçmalık gibi gelirdi herhalde sevindikleri şeye bak diye

Kızlar uzamış sarılık var bizde halen sarı teni Dr anne sütünden dolayı öyle dedi. İnş bundan dolayı sıkıntı yaşamayız
Benim kızım 23 günlük bugün tahlil yapıldı 10’a düşmüş sarılık 1.5-2 ay sürebilir sarılık korkma ama takibi ve beslenmesini de aksatma dedi doktor tamamen geçse mamayı keseceğim yavaş yavaş ama bırakamıyorum mamayı korkudan
Bugün doktor muhakkak gazını çıkar deyince bizde de bu döngü oldu akşam 6’dan beri doğru düzgün uyumadı

Benim dikişler gitti ama açılma olmuş o bölgede devam eder mi tedirgin oldum sızlıyor şimdi aşası

Nurse harvey 2 gündür kullanıyoruz canım evet içindekiler aynı bitkisel, yan etki olmaması da güzel, ilk banyo sonrası verdiğimde hem rahat uyudu hem rahat pırt yaptı valla benim doktorum da inanmıyor ama biz çok faydasını gördük.

En fazla 4 gün olmuştu. Doktora sordum. Eğer tuvaletinin kıvamında bi sıkıntı yoksa olabilir normal demişti.

Çiş kaka demeden hep yıkamayı deneseniz? Biraz zor tabii ama suyun yerini hiç bişey tutmaz.
Bir de günde 1 2 saat ( bir uykusunda altı açık kalsın, kullan at alt değiştirme örtüsüne sarın öyle deneyin. İyice hava alır.
Ben pişik önleyici badger inkini kullanıyorum pişik için urtekram kullanıyorum ikisinden de memnunum. Sadece ilk doğduğunda kullanmayı unuttum diye pişik gibi oldu azıcık. Hemen urtekram kullandım geçti. Sonra hep pişik önleyici ile devam ettim mutlaka.

Kızlar bebeklerı 2 aylık olacak olanlar bebeklerınız tam goz teması kuruyormu sızınle

1 aylıktan başlamıyor mu ya göz teması? Annem eşarp tutuyor gözünün önüne onu takip ediyor, benim gözümün içine bakıyor, boş mu bakıyor diye yer değiştirip alttan bakıyorum bu sefer o taraftan bakıyor. Bugün altını değiştirirken babasına bakıyordu babası yanına geldi bu sefer kafasını çevirip oradan gözlerinim içine baktı. Bu kadarı tesadüf değildir herhalde görüyor dedik. Kız kendi kendimize mi gelin güvey oluyoruz görüyor diye

Coook gecmis olsun canım sıkıntısız kolayca atlat inşallah

Şimdilik sanırım hiçbirinin düzeni yok benimki de ne yaptığı belli edğil ama gerçekten her akşam aynı saatlerde kriz yaşanıyor biraz gündüz uyumaması iyi aslında gece uyur belki

Maşşallah hepsine Ben de tartıya inanamıyorum bana göre hala minicik sanırım hep öyle olucak menenjit için asmdeki hemşire hanım eşime burada yaptırmıyor çoğu kişi özelde yaptırıyor demiş arkadaşlarımız da hep menenjiti dışarda yaptırdı ve sanırım birkaç bin liraymış aşı benim de aklıma gelmedi doktora sormak. Zamanı gelince öğrenirsem ben de yazarım

Ben bazen ne kadar da uğraşsam gazını çıkaramıyorum gaz çıkarmanın püf noktası varmi. Pat patlıyorum çıkmıyor ofaliyorum sonra pat patliyorum yine olmuyor göğüsume yatiriyorum omzumun orda yapiyorum olmuyor

Kızlar ishal için patates ve muz dışında ne önerirsiniz ? Çok halsizleşmeden önlemini alayım diyorum. İnşallah bulantı kusma da başlamaz. Kızıma bakacak kimse yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…