2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar tırnak makası nasıl bişi aldınız hangisi daha kullanışlı?

Chicconunun bu makası çok kolay oluyor istesen de kesemezsin et kısmını. Doğduğundan beri kullanıyorum.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    173,5 KB · Görüntüleme: 46
Kizlar çok sükür 2.doz aşııda bugün oldum. Doktor emzirmende sakınca yok dedi. bu son aşıymış. Henüz agrı sancı vs yan etki yapmadı bende.

Şimdilik sanırım hiçbirinin düzeni yok 😬 benimki de ne yaptığı belli edğil ama gerçekten her akşam aynı saatlerde kriz yaşanıyor 😣 biraz gündüz uyumaması iyi aslında gece uyur belki

Canım ben gündüz uyutmuyorum. Yani söyle söyliyim 1 aylık olana kadar emzir+ gazını çıkart +altını temizle +uyut modundaydim. Ama şimdi gündüz emzirip gazını çıkarıp koltukta babyneste yatırıyorum. Etrafa bakiyor en azindan 45 dakika uyanik duruyor sonra eğer kendi isterse uyuyakalıyor. Öğlen oluncada kapalı balkona bebek arabasina yatiriyorum dışarı bakıyor.ilk zamanlar ağlıyordu ama o da alıştı gece_gündüz ayırıyor. agladiğinda hep konuştum ,şarkı söyledim, dikkatini çekecek oyuncaklar gösterdim.Sallanan oyuncaklar astım beşigine ve bebek arabasina onlara bakıyor. Birde ben sürekli konuşuyorum onunla ve dinliyor beni.

Bebeğimi emzirdikten sonra gazını almam lazım fakat bebeğim emerken uyuyor gazını alınca uyanıyor huysuzlanıyor gazını almadan yatağına yatırınca içim rahat etmiyor. Bu durum başına gelen varmı ne yapmam lazım

Ilk haftalarda bende aynisini yaşadim uyaniyordu ve sil baştan yaşıyorduk herseyi. Simdi omuzuma yatirip ayakta pışpışlayarak gezdiriyorum .sırtınada hafif masaj yapiyorum gazını çıkarınca beşiğine yatiriyorum
Eger gazini çıjartmadan yatirırsan gaz bağırsaklara iner oxamanda sancı yapar dahada zorlanirsın

Merhaba kızlar.😍😍 Sezeryan sonrası kanamanız ne zaman bitti? Benim hâlâ ilk zamanlar gibi olmasa da devam ediyor. Bir de bebişlerinizin en fazla kaç gün kaka yapmadığı oluyor? Bizim bugün üçüncü gün sancısı da çok oluyor ara ara uykusundan ağlayarak uyanıyor kıpkırmızı bir şekilde kendini sıkmaktan.

Benim 40 günlük olana kadar hafif hafif lekelenmem oldu canim.

Ben bazen ne kadar da uğraşsam gazını çıkaramıyorum gaz çıkarmanın püf noktası varmi. Pat patlıyorum çıkmıyor ofaliyorum sonra pat patliyorum yine olmuyor göğüsume yatiriyorum omzumun orda yapiyorum olmuyor
Bazen benimkide çıkarmıyor sonraki beslenme sonrası arda arda çıkarıyor.Ovaâlayinca saat yönünde daha kolay çıkıyor elini yani avucunu biraz bastırarak dairesel hareketler yapin biraz rahatsız oluyorlar ama onda daha kolay cikiyor

Kızlar bebegim 2 gündür kaka yapamıyor çok ağlıyor uyumuyor uykuya dalamiyor.
Bizde perişan olduk 1ay kontrolü pazartesi günü ama dün gece yine o kadar ağladı ki nöbetçi doktora gittik.
Şu sab simplex damladan aldık.Karnina zeytinyağı ile masaj yaptım popo deliğinin etrafinada sürdüm kulak çubuğuna bir miktar zeytinyağı damlatıp ama hala yapamadı çok ağlıyor perişan oldu🥺Uykusunda bile ağlıyor yavrum.
Var mı bir öneriniz?

Merhaba arkadaşlar bebeğim 33 günlük hayla sarılığı devam ediyor 13 seviyesinde nezaman gecicek aynı durumu yaşıyan varmı birde gözyaşı kanla tikanikligi var go damlası kullanıyorum ama pek fark yok daha

Kızlar tırnak makası nasıl bişi aldınız hangisi daha kullanışlı?
Chicco makas olandan kullanıyorum, çok rahat oluyor.
Kizlar çok sükür 2.doz aşııda bugün oldum. Doktor emzirmende sakınca yok dedi. bu son aşıymış. Henüz agrı sancı vs yan etki yapmadı bende.
Ohh ne güzel,bol antikorların olsun 😍 bende günümü bekliyorum hemen olucam. Delta varyantı arttı ortalık çok fena yine

Merhaba arkadaşlar bebeğim 33 günlük hayla sarılığı devam ediyor 13 seviyesinde nezaman gecicek aynı durumu yaşıyan varmı birde gözyaşı kanla tikanikligi var go damlası kullanıyorum ama pek fark yok daha
Bizimde 25. Gün bizimde hala sarılık var yani baktgmda anlıyorum.. ama değeri blmiorum doktora gttgmzde bakmaya gerek yok boşuna kan alıp canını yakmayalm değer en fazla 9-10 çıkar demişti.. 10 gün önce gttgmde.
Fakat hala geçmedi. Günde 10-11 kez yiyo ama gecmio bence bu durumun yeme ile alakası yok.. takıntı yaptım resmen çocuk artık yemek istemior kusuyor yani istemiorm yeter die 😅😅

X