2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam herkese bugün dr kontrolüm vardı. Normal doğum yaptım iç ve dış dikişim vardı dikişlerim gitmiş dış dikiş bölgesinde biraz açılma varmış sakıncası yok dedi. 3 haftaya düzelirmiş. 6 ay sonra da görüşürüz kontrol için dedi. dikişi açılan varmı? Daha da açılır mı?

Merhaba kızlar. Sezeryan sonrası kanamanız ne zaman bitti? Benim hâlâ ilk zamanlar gibi olmasa da devam ediyor. Bir de bebişlerinizin en fazla kaç gün kaka yapmadığı oluyor? Bizim bugün üçüncü gün sancısı da çok oluyor ara ara uykusundan ağlayarak uyanıyor kıpkırmızı bir şekilde kendini sıkmaktan.

Bugün 32. gün, baya azaldı ama hala devam ediyor kanamalı akıntı. Kakası içinde karın ve kasık bölgesine yağ ile masaj ve poposuna biraz zeytinyağ sürmen baya rahatlatıyo. Hatta 1 çay kaşığı kadar da saf zeytinyağı içirince hemen etksini gösteriyo kakasını yapıyo.

Zeytinyağı ile masajı yaptık ama henüz etkisi olmadı ara ara yine yapayım ama zeytinyağı içirmeye babamız karşı zararlı diye duymuş. Teşekkür ederim cevabınız için bakalım inşallah en kısa zamanda kurtulur kuzucuğum bu sancılardan.

Bizim oğlanlar aynıymış biz de dün 1. Ay aşımıza gittik 5 kilo olmuş menenjit aşısı için özelde mi yaptıracaksınız devlettekini tavsiye etmiyolar rotavirüs de devlet tarafından karşılanmıyormuş özel aşı diyolar

Kızlar uzamış sarılık var bizde halen sarı teni Dr anne sütünden dolayı öyle dedi. İnş bundan dolayı sıkıntı yaşamayız
Arkadaşımın oğlu da öyleydi canım şu an 7 aylık hiçbi sorunu yok maşşallah için ferah tut anne üzülüyor sadece bu dönemde çocuk için hiçbi sorun olmuyor merak etme inşallah bir aya bi şeyi kalmaz

Night olanı mı söyledi doktorun o uyku sorunu da olan için sanırım… ben kullanıyorum günde 4 defa 1 ml içeriği de bitkisel olunca hiç durmadım çünkü çocuğum çok gazlı düzenli kullanmam gerek bugün de düzenli veremedim evet amerikanın 1 numaralı gaz ilacıymış çok meşhurmuş ben direkt bununla başladım nurse harveys de kullanılabilir tabi ki bilmiyorum ben doktora da sorunca içim rahatladı

Retogen (5 mikroplu) 2.- 4. Ve 6.Aylarda yapılıyormuş
Retorix (1 Mikroplu) 2.-4.aylar veya 3.-5. Aylar da yapılıyormuş
Değişti mi bu aşı? Büyük oğlumda yaptırdık tek doz yapılmıştı. Tam hatırlamıyorum ama Sanırım 4. Ayda yapılmıştı. Aşının iki çeşidi vardı bir tanesi 2 doz şeklinde uygulanıyordu diğeri de tek doz yeterli oluyordu. Pazartesi kontrol var sorayım doktorumuza kendimi güncellemem lazım galiba. Bir de menenjit aşıları var devletin yaptığından başka ücretli olanı var o ne zaman yapılıyor acaba?

Kızlar uzamış sarılık var bizde halen sarı teni Dr anne sütünden dolayı öyle dedi. İnş bundan dolayı sıkıntı yaşamayız
Anne sütünden dolayı olabiliyormuş arkadaşımın kızında 3 ay sürmüştü sarılık. O zaman arkadaşım tatlı şeyler yiyordu sarılık geçsin diye. Bizde de acıkınca sarı sarı oluyor yüzü. Pazartesi kontrol var bakalım ne diyecek. İki hafta önce 10 a yakındı sarılık değeri inşallah düşmüştür.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhabalar bebekleriniz gündüz kaç saat uyuyor kaç saat uyanık kalıyor çok merak ediyorum yani şu an düzen oluşturmak imkansız ama bu uyku uyanıklık sürelerini nasıl ayarlamalıyım bilmiyorum akşam 7 de başlayıp 10-11 e kadar ağlayan uyumayan uykuya direnen bi bebeğim var

Benim bitti sanırım artık 1 haftadır kesildi doğum yapalı 25gün fln oldu
Benimkide mamayı yedikten sonra anında uyuyor hatta uyurken veriyorum bazen ama mutlaka gazını çıkartıyorum zaten gazlı bir bebek saatlerce gazdan ağlıyor.Yanliz şöyle bir durum var göğsüme yatiyorum sırtını nazikçe pat patliyorum öyle uyanmiyor ama elimle dairsel hareketlerle ovaşlayinca rahatsız olup uyanıyor .
Değişiyor uykusu bazen saatlerce gazdan ağlıyor durduramiyoruz bizimkinin de gece gündüz kavramı yok hatta 2gundur full gündüz uyuyor gece uyumuyor 2gündür zombi gibiyim gece uyumadigi için.
En fazla uykusu 3 saat.

Benimkinin hep akşam saatlerinde huzursuzluğu var acaba yanlış mı yapıyoruz diye düşündüm bizimkinin de sorunu gaz benim oğlum da 3 saat bile uyumuyor doktorlar artık 4-5 saat beslenmese de olur dese de çocuk uyumuyor ki iki saatte hatta bazen saatte bir kalkıyor gi

Ben de asmdeki hemşireyi aradım bir hafta içinde yaptır dedi Ateş mateş olmasın inşallah Şifa olsun canım
Teşekkür ederim canım Bu hafif aşı dedi hemşire banyo yasağı yok, hiç ateş fln olmadı. Hiçbir yan etkisi yok demişti gerçekten de öyle oldu. İğnenin acısıyla biraz huysuzlandı ağladı geçti o kadar. Ama ben yine de aşıya götürmeden banyo yaptırdım, o gün aşıdan sonra yıkamadık yormayalım diye.
Canım hiç belli olmuyo ya mesela bugün 5-6 arası sabah uyandı sonra uykuya dalamadı 9:30 a kadar ayaktaydık öldüm uykusuzluktan gecede 2 kez uyanmıştı. Gündüz de bazen mama sonrası hemen uyuyo sürekli bazende oyalanmak istiyo. Bence bebekler kendi ayarlıyo bu süreyi sen sıkma canını. Gündüz sürekli uyumak istemiyolar bence artık biraz oyalanmak istiyorlar.

Hem mama verip hem emziriyordum ve sürekli gaz sancısı çekiyordu bebeğim. İki gündür mamamızı ve biberonumuzu değiştirdik. Aptamilin kolik bebekler için olan probiyotikli mamasını ve lansinosh marka kolik bebek biberonu aldık. Bugün biraz daha rahatladı bebeğim. Belki sizlere de faydası olur diye yazmak istedim.

Maşallah annesi hep gözümün Önünde olduğu için ben farkedemiyorum büyüdüğünü, meğer büyümüş hep minik geliyordu bana umarım böyle devam ederler bebelerin hizmetindeyiz ayol resmen rotavirus ucretli, eczaneden kendimiz alacakmisiz bana daha önce ilk kontrolde doktorda söylemişti vurdurmakta yarar var diye. Bundan sonra özelde devam edeceğiz kontrollere ama aşılarını asm de devam edeceğim, menenjit tam bir öğreneyim ona göre hareket edeceğim tatlım en fazla firma farklılığı vardır aşılarda detaylı bir bakayım geç vurdurmayacagim ama orası kesin
Tek doz canım bana çift doz demedi ebemiz, eğer 2.ayda yaptıramadın mı 4. Ayda yada 6.ayda yaptirabilirsin. Diğerini mesela 3.Ayda yaptiramadin mı 5.ayda yaptırabilirsin. Isimleri yanlis yazmisim hizli yazdigim icin rotagen ve rotavix aşıların adıMenenjiti tam öğreneyim mutlaka buraya yazarim

Merhaba. Bizim de bugun kaka yapmadi diye yazdim ana kimse cevap vermemis..demekki herkesin hergun yapiyor diye dsundum..sonra cocuk doktorumuzun hemsiresini aradm panik halde randevu alacaktim derdimi anlatim kadin normal dedi... Hatta haftada 2kere yapan da normal dedi yani hergun kaka yapmayabilir dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…