2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bebeğimi emzirdikten sonra gazını almam lazım fakat bebeğim emerken uyuyor gazını alınca uyanıyor huysuzlanıyor gazını almadan yatağına yatırınca içim rahat etmiyor. Bu durum başına gelen varmı ne yapmam lazım
Ayni durumdayim ve boyle olunca kisir dinguye giriyorum boylece neredeyse hic uyumuyom

oğlımda gecmek bilmeyen bi pişik var.
tüm kremleri kullandık . en son bez değiştirdik.
bio naturelden , pure ye geçtik.
hala devam hatta gün içerisinde acık bıraktık altını
şuan sabunlu su ile pamuklu bezle ıslak sılıp sonra ıslak normal su ile temizleyip kurulayp kapatıyorım.
gecmek bilmedi . öneriniz ya da yanlış yaptıgım bişey mi var . cocuk altını degiştirken kendini parçalıyo . kalbinde delik oldugy için morarıyo içim parçalanıyo artık .

bi önerisi olan aynı seyi yasayıp düzelten var mı
Benımde oglumda vardı pısık butun kremlerı denedım ılık su yapıp pamugu ıslatıp sılıyorum kuruluyorum sonra krem surup kaptyrm dort kere acıyorsam altını ucunde sudocrem bırınde zeytınyağ surdum pısık falan kalmadı

Merhaba. Bizim de bugun kaka yapmadi diye yazdim ana kimse cevap vermemis..demekki herkesin hergun yapiyor diye dsundum..sonra cocuk doktorumuzun hemsiresini aradm panik halde randevu alacaktim derdimi anlatim kadin normal dedi... Hatta haftada 2kere yapan da normal dedi yani hergun kaka yapmayabilir dedi
Bizim doktor da haftada 1 veya 2ye kadar normal diyor ama 3 günde çatlayacaktı bebeğim neyse ki yaptı 3 gün sonunda. Bebeklerin o kadar ağlayıp sancı çekmesi ve birşey yapamamak çok yıpratıcı.

Selam herkese bugün dr kontrolüm vardı. Normal doğum yaptım iç ve dış dikişim vardı dikişlerim gitmiş dış dikiş bölgesinde biraz açılma varmış sakıncası yok dedi. 3 haftaya düzelirmiş. 6 ay sonra da görüşürüz kontrol için dedi.🙈 dikişi açılan varmı? Daha da açılır mı?
Benimde dış dikişlerimin sanırım iki tanesinde acilma olmuş kendi kendine döküldüler dikişler bu iyi oldu, ilk zamanlar cok dikkat edemedim hareket etmek zorundaydim farkettim ama olan oldu artık, kontrole gidemedim daha fırsat bulup sakıncası yoksa iyi ☺
Merhaba kızlar.😍😍 Sezeryan sonrası kanamanız ne zaman bitti? Benim hâlâ ilk zamanlar gibi olmasa da devam ediyor. Bir de bebişlerinizin en fazla kaç gün kaka yapmadığı oluyor? Bizim bugün üçüncü gün sancısı da çok oluyor ara ara uykusundan ağlayarak uyanıyor kıpkırmızı bir şekilde kendini sıkmaktan.
Benimki normal doğum ama daha yeni yeni bitti sayılır bir ay kanama sürdü, bana birde diyorlardı 10 15 max. sürer bir Ay sürdü hep kandırmışlar 😁
Benim oğlanında kaka sayısı azaldı günde bir kere yapar oldu son bir iki gündür, onda da zorlanmaya başladı kipkirmizi olmaya başladı biraz huzursuzlaniyor artik kaka yaptı mı resmen mutlu oluyorum normalmiş ama üst üste 3 gün çok degilmi rahatsız oluyor yavrum belliki annesi,yokmu bunun bir formülü acaba ya doktorlarda herşeye normal diyor🙄

Benimde dış dikişlerimin sanırım iki tanesinde acilma olmuş kendi kendine döküldüler dikişler bu iyi oldu, ilk zamanlar cok dikkat edemedim hareket etmek zorundaydim farkettim ama olan oldu artık, kontrole gidemedim daha fırsat bulup sakıncası yoksa iyi ☺

Benimki normal doğum ama daha yeni yeni bitti sayılır bir ay kanama sürdü, bana birde diyorlardı 10 15 max. sürer bir Ay sürdü hep kandırmışlar 😁
Benim oğlanında kaka sayısı azaldı günde bir kere yapar oldu son bir iki gündür, onda da zorlanmaya başladı kipkirmizi olmaya başladı biraz huzursuzlaniyor artik kaka yaptı mı resmen mutlu oluyorum normalmiş ama üst üste 3 gün çok degilmi rahatsız oluyor yavrum belliki annesi,yokmu bunun bir formülü acaba ya doktorlarda herşeye normal diyor🙄
Evet normaldir mutlaka öyle dediklerine göre ama biz de evde kızımın öyle kıvrandığını görünce kötü oluyoruz. Bizde de 3 günün sonunda kaka yapınca evde bir bayram havası oldu :KK70: Bebeğim yokken başkasında o sevinci görsem saçmalık gibi gelirdi herhalde sevindikleri şeye bak diye 🙈

Kızlar uzamış sarılık var bizde halen sarı teni Dr anne sütünden dolayı öyle dedi. İnş bundan dolayı sıkıntı yaşamayız
Benim kızım 23 günlük bugün tahlil yapıldı 10’a düşmüş sarılık 1.5-2 ay sürebilir sarılık korkma ama takibi ve beslenmesini de aksatma dedi doktor tamamen geçse mamayı keseceğim yavaş yavaş ama bırakamıyorum mamayı korkudan
Bebeğimi emzirdikten sonra gazını almam lazım fakat bebeğim emerken uyuyor gazını alınca uyanıyor huysuzlanıyor gazını almadan yatağına yatırınca içim rahat etmiyor. Bu durum başına gelen varmı ne yapmam lazım
Bugün doktor muhakkak gazını çıkar deyince bizde de bu döngü oldu akşam 6’dan beri doğru düzgün uyumadı

Benim dikişler gitti ama açılma olmuş o bölgede devam eder mi tedirgin oldum sızlıyor şimdi aşası😞

Bize çocuk doktorumuz gaz için mommy bliss night yazdı ama o da benim zorumla çok zor durumda kalırsanız verirsiniz dedi gaz ilaclarina çok inanmıyor gibi geldi bana eşimde aynı fikirde olunca almadık henüz fiyatı da diğer ilaçlara göre fazla.. İçeriği tamamen bitkisel dedi doktorum Amerika'da ünlü bir ilacmis.. Eczaciya sordum getirtiriz ama nurse harveyle aynı içeriği gibi bir yorum yaptı.. Böyle olunca hala bir gaz damlasına başlamadık zaten uykusu da yok uyumayı sevmiyor nasıl olacak bilmiyorum 😏
Nurse harvey 2 gündür kullanıyoruz canım evet içindekiler aynı bitkisel, yan etki olmaması da güzel, ilk banyo sonrası verdiğimde hem rahat uyudu hem rahat pırt yaptı valla benim doktorum da inanmıyor ama biz çok faydasını gördük.

Merhaba kızlar.😍😍 Sezeryan sonrası kanamanız ne zaman bitti? Benim hâlâ ilk zamanlar gibi olmasa da devam ediyor. Bir de bebişlerinizin en fazla kaç gün kaka yapmadığı oluyor? Bizim bugün üçüncü gün sancısı da çok oluyor ara ara uykusundan ağlayarak uyanıyor kıpkırmızı bir şekilde kendini sıkmaktan.
En fazla 4 gün olmuştu. Doktora sordum. Eğer tuvaletinin kıvamında bi sıkıntı yoksa olabilir normal demişti.

oğlımda gecmek bilmeyen bi pişik var.
tüm kremleri kullandık . en son bez değiştirdik.
bio naturelden , pure ye geçtik.
hala devam hatta gün içerisinde acık bıraktık altını
şuan sabunlu su ile pamuklu bezle ıslak sılıp sonra ıslak normal su ile temizleyip kurulayp kapatıyorım.
gecmek bilmedi . öneriniz ya da yanlış yaptıgım bişey mi var . cocuk altını degiştirken kendini parçalıyo . kalbinde delik oldugy için morarıyo içim parçalanıyo artık .

bi önerisi olan aynı seyi yasayıp düzelten var mı
Çiş kaka demeden hep yıkamayı deneseniz? Biraz zor tabii ama suyun yerini hiç bişey tutmaz.
Bir de günde 1 2 saat ( bir uykusunda altı açık kalsın, kullan at alt değiştirme örtüsüne sarın öyle deneyin. İyice hava alır.
Ben pişik önleyici badger inkini kullanıyorum pişik için urtekram kullanıyorum ikisinden de memnunum. Sadece ilk doğduğunda kullanmayı unuttum diye pişik gibi oldu azıcık. Hemen urtekram kullandım geçti. Sonra hep pişik önleyici ile devam ettim mutlaka.

Kızlar bebeklerı 2 aylık olacak olanlar bebeklerınız tam goz teması kuruyormu sızınle

1 aylıktan başlamıyor mu ya göz teması? Annem eşarp tutuyor gözünün önüne onu takip ediyor, benim gözümün içine bakıyor, boş mu bakıyor diye yer değiştirip alttan bakıyorum bu sefer o taraftan bakıyor. Bugün altını değiştirirken babasına bakıyordu babası yanına geldi bu sefer kafasını çevirip oradan gözlerinim içine baktı. Bu kadarı tesadüf değildir herhalde görüyor dedik. Kız kendi kendimize mi gelin güvey oluyoruz görüyor diye 😂

Merhaba arkadaşlar
26sında sezaryen ile doğum yaptım çok şükür kavuştuk kızımla.
Doğum sonrası çok zor oldu her akşam acillerdeydim. Ağrılar, dikiş yeri, ateş, Bronşit, zatürre vs. Derken bugün covid pozitif çıktı.
Bebek sadece 2 gün emdi. Sonra zatürre olunca mecbur antibiyotik içince sütü kestik.

Şimdi covid çıktı.
Acaba bu haldeyken emzirebilir miyiz?
Yoksa 14 gün daha emmeyecek. Çok emmek istiyor 😢😭 covid olan var mı neler yaptınız lütfen cevap yazın
Coook gecmis olsun canım sıkıntısız kolayca atlat inşallah 🙏

Teşekkür ederim canım🙏🏻 Bu hafif aşı dedi hemşire banyo yasağı yok, hiç ateş fln olmadı. Hiçbir yan etkisi yok demişti gerçekten de öyle oldu. İğnenin acısıyla biraz huysuzlandı ağladı geçti o kadar. Ama ben yine de aşıya götürmeden banyo yaptırdım, o gün aşıdan sonra yıkamadık yormayalım diye.

Canım hiç belli olmuyo ya mesela bugün 5-6 arası sabah uyandı sonra uykuya dalamadı 9:30 a kadar ayaktaydık öldüm uykusuzluktan😨 gecede 2 kez uyanmıştı. Gündüz de bazen mama sonrası hemen uyuyo sürekli bazende oyalanmak istiyo. Bence bebekler kendi ayarlıyo bu süreyi sen sıkma canını. Gündüz sürekli uyumak istemiyolar bence artık biraz oyalanmak istiyorlar.
Şimdilik sanırım hiçbirinin düzeni yok 😬 benimki de ne yaptığı belli edğil ama gerçekten her akşam aynı saatlerde kriz yaşanıyor 😣 biraz gündüz uyumaması iyi aslında gece uyur belki

Maşallah annesi 🥰 hep gözümün Önünde olduğu için ben farkedemiyorum büyüdüğünü, meğer büyümüş hep minik geliyordu bana🐧 umarım böyle devam ederler bebelerin hizmetindeyiz ayol resmen🤭👍 rotavirus ucretli, eczaneden kendimiz alacakmisiz bana daha önce ilk kontrolde doktorda söylemişti vurdurmakta yarar var diye. Bundan sonra özelde devam edeceğiz kontrollere ama aşılarını asm de devam edeceğim, menenjit tam bir öğreneyim ona göre hareket edeceğim tatlım en fazla firma farklılığı vardır aşılarda detaylı bir bakayım 👍geç vurdurmayacagim ama orası kesin

Tek doz canım bana çift doz demedi ebemiz, eğer 2.ayda yaptıramadın mı 4. Ayda yada 6.ayda yaptirabilirsin. Diğerini mesela 3.Ayda yaptiramadin mı 5.ayda yaptırabilirsin. Isimleri yanlis yazmisim hizli yazdigim icin rotagen ve rotavix aşıların adı👍Menenjiti tam öğreneyim mutlaka buraya yazarim 😉
Maşşallah hepsine 🧿🧿🧿Ben de tartıya inanamıyorum bana göre hala minicik sanırım hep öyle olucak 🧿🤩menenjit için asmdeki hemşire hanım eşime burada yaptırmıyor çoğu kişi özelde yaptırıyor demiş arkadaşlarımız da hep menenjiti dışarda yaptırdı ve sanırım birkaç bin liraymış aşı benim de aklıma gelmedi doktora sormak. Zamanı gelince öğrenirsem ben de yazarım 😊

Benim bitti sanırım artık 1 haftadır kesildi doğum yapalı 25gün fln oldu

Benimkide mamayı yedikten sonra anında uyuyor hatta uyurken veriyorum bazen ama mutlaka gazını çıkartıyorum zaten gazlı bir bebek saatlerce gazdan ağlıyor.Yanliz şöyle bir durum var göğsüme yatiyorum sırtını nazikçe pat patliyorum öyle uyanmiyor ama elimle dairsel hareketlerle ovaşlayinca rahatsız olup uyanıyor .

Değişiyor uykusu bazen saatlerce gazdan ağlıyor durduramiyoruz 😔bizimkinin de gece gündüz kavramı yok hatta 2gundur full gündüz uyuyor gece uyumuyor 2gündür zombi gibiyim gece uyumadigi için.
En fazla uykusu 3 saat.
Ben bazen ne kadar da uğraşsam gazını çıkaramıyorum gaz çıkarmanın püf noktası varmi. Pat patlıyorum çıkmıyor ofaliyorum sonra pat patliyorum yine olmuyor göğüsume yatiriyorum omzumun orda yapiyorum olmuyor

Kızlar ishal için patates ve muz dışında ne önerirsiniz ? Çok halsizleşmeden önlemini alayım diyorum. İnşallah bulantı kusma da başlamaz. Kızıma bakacak kimse yok 😔

X