2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba , mesajınızı arama kismindan buldum, ben çalışabilir raporu almıştım 32 de , zaten şu tarihe kadar çalışır diyordu , bir daha çalışamaz almadım, ama şimdi de çalıştığım kuruma, işe başlama tarihini gösterir belge sunmam lazım , nasıl olacak?

Merhaba , mesajınızı arama kismindan buldum, ben çalışabilir raporu almıştım 32 de , zaten şu tarihe kadar çalışır diyordu , bir daha çalışamaz almadım, ama şimdi de çalıştığım kuruma, işe başlama tarihini gösterir belge sunmam lazım , nasıl olacak?

Selamlar, calisabilir raporu aldigimda dogum yaptiginizda geleceksiniz dogum sonrasi raporunuzu baslatacagiz demislerdi. Hastaneden taburcu olurken dogum sonrasi raporumu baslattilar, bana ciktisini verdiler. isyerinin sistemine rapor otomatik dustu zaten

Aşı olan arkadaşlar, aşıdan sonra enteresan bir şey yaşadınız mı?
Yarın olacağım artık kısmetse.
Burada bir arkadaş 12 saat emzirme dediler bana gibi bir şey demişti. Böyle bir şey yaşayan var mı başka?

Ben oldum hıc bırsey yasamadım doktor bırsey olmaz emzırebılrısn demıstı ama ben yınede ası oöduktan sonra ılk sutumu sağdım doktum

ben bi yandan emziriyorumda anlamıyorum hiç mi aütüm yaramıyor ? yani bazıları hiç mama vermiyo cocuk doyuyor . hem mama hem emziriyorum doymaması garip
bir de bizimki sürekli kaka yapıyor anlamıyorum günde rhat 4-5 dolu kaka yapıyor .2-3 de azıcık kaka

dogum yapnca . hastaneden cıkış işlemleri sırasında size dogum yaptıgınız günü sgk sistemine girerek belge sunuyor . onu iş yerine verebilirsiniz bize öyle yaptı hastane

oğlımda gecmek bilmeyen bi pişik var.
tüm kremleri kullandık . en son bez değiştirdik.
bio naturelden , pure ye geçtik.
hala devam hatta gün içerisinde acık bıraktık altını
şuan sabunlu su ile pamuklu bezle ıslak sılıp sonra ıslak normal su ile temizleyip kurulayp kapatıyorım.
gecmek bilmedi . öneriniz ya da yanlış yaptıgım bişey mi var . cocuk altını degiştirken kendini parçalıyo . kalbinde delik oldugy için morarıyo içim parçalanıyo artık .

bi önerisi olan aynı seyi yasayıp düzelten var mı

Ben doktoruma sordum. 40 ciktiktan sonra asi ol dedi.

12 saat emzirilmeyecekse hamileyken asi olunmasinda neden sakinca gorulmedi ki acaba

Bence bastan farkina varmayip ihmal ettiyseniz ilerlemis olabilir. Cunku ben de sizin yaptiklarinizin aynisini yapiyorum pisik falan yok. Kaka yaptiysa ilik su ve pamukla silip sudocrem kullanip bezliyorum. Sadece çis yaptuysa da ilik suyla ugrasmaya gerek gormuyorum ve islak mendille siliyorum. Ama kremleme islemini her alt degistirmede yapmiyorum. Dengelemeye calisiyorum. Mesela aksam kremleme yapiyorum gece rahat etsin diye. Gece tekrardan yapmiyorum

Merhabalar
Benim 32. De rapor aldım çalışmaz doğum öncesi die. Sonra doğum yapar yapmaz hastane direk onayladı analık doğum sonrası raporunu ve sisteme düştü işe başlama tarihi ile

Tekrar rapor almıyorsunuz doğum yaptığınızda alıyorsunuz orada ise baslayacaginiz tarih yazıyor onu işyerine veriyorsunuz.
Benim öyle oldu ve ise baslayis tarihim 19 Kasım mesela.

Benim de ayni sekilde. Sagdigimda 10 ml den fazla cikmiyor ama kiyafete de surekli siziyor. Evdeyken tisorte bulasiyor. Disrdaysam gumus kapagin icine doluyor tasiyor

Merhaba arkadaşlar
26sında sezaryen ile doğum yaptım çok şükür kavuştuk kızımla.
Doğum sonrası çok zor oldu her akşam acillerdeydim. Ağrılar, dikiş yeri, ateş, Bronşit, zatürre vs. Derken bugün covid pozitif çıktı.
Bebek sadece 2 gün emdi. Sonra zatürre olunca mecbur antibiyotik içince sütü kestik.

Şimdi covid çıktı.
Acaba bu haldeyken emzirebilir miyiz?
Yoksa 14 gün daha emmeyecek. Çok emmek istiyor covid olan var mı neler yaptınız lütfen cevap yazın

Islak mendil değdirme hiç aynen ılık normal su ve pamukla temizle canım bence sabun da sürme..sudocream kullanıyorum çok iyi ya da saf zeytinyağı da deneyebilirsin

Canım benim çok geçmiş olsun kıyamam ben kuzuma.awm de emzirme odasında bir bayan bana tahinin üstündeki yağınpisige çok çok işe yaradığını söylemişti her kremi her şeyi dememiş sadece o yağ geçirdi demişti aklımda kalmış birde onu dene canım rabbim şifa versin kuzumun pisigine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…