2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bizimki iki günde bir yapıyor, doktora sordum normal dedi. Seninki de normal ama çok fazla tuvalet yapıyorsa kilo almıyor çocuklar. Kızım ilk 20 gün hiç kilo almadı benim. Çok uğraştık doğum kilosuna bile iki hafta sonra gelmişti, hem emzirdim hem mama verdim.
Saat 1'de mama, 2'de emzirme, 3'te emzirme, 4'te mama, 5'te emzirme.. bu şekilde gide gide.

Keşke sütüm olsa da bunları hiç yapmasam ama imtihan işte. olsun dye atmadığım takla kalmadı, iki göğsümden anca 30-40 cc geliyor.
Bende pompa ile sagiyordum kendimi 60cc den fazla cikmiyordu cocuk emmeye basladigindan beri sutum yetiyor nekadar ciktigini bilmiyorum ama doyuyor sutum fazla gelmeye basladi sanki . Sizde mi emzirmeyi deneseniz

Bende pompa ile sagiyordum kendimi 60cc den fazla cikmiyordu cocuk emmeye basladigindan beri sutum yetiyor nekadar ciktigini bilmiyorum ama doyuyor sutum fazla gelmeye basladi sanki . Sizde mi emzirmeyi deneseniz
ben doğduğundan beri hem emziriyorum hem mama veriyorum. Sürekli memede, bazen emip uyuduğu oluyor bazen uzun süre kalıp, ağzının kenarından süt akacak hatta kusacak kadar içtiği. ama sağdığımda miktar hep aynı, önce akıyor sonra damla damla gelip bitiyor

Görümcem bebeği 1 aylıkken covid olmuştu o emzirdi maskesini takıp ama hiç ilaç kullanmamıştı. Doktoru emzirmesini söylemişti çocuk da bağışıklık kazansın diye.

Kizlar kizimi saglikla kucagima aldim.. cok sukur rabbime.. darisi basiniza insallah.. tarifsiz bir mutluluk.. dualarim dogumu bekleyen butun annelere..
Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün aklımdaydınız benim de az kaldı nerde yaptınız doğumu doktor kimi tercih ettiniz eğer müsaitseniz biraz bahsedermisiniz bende de acayip heyecan korku telaş karışık duygular var

Canım ilk başlarda bizim bebişte günde 7-8 kere kaka yapıyodu nerdeyse, mama yemeside güzeldi ama kilo almamıştı. Doktor çok kaka yaptığı için kilo alamaz çok dedi, probiyotik başladı kakası düzeni girdi kilosu da hemen farketti.
Çok geçmiş olsun, aynısını ben yaşadım hastaneden eve geldim hastalandım covid oldum. Benim ciğerlerime inmişti mecbur antibiyotik başladık doktor zararı yok bebeğe emzirebilirsin dedi ama hastalıktan dolayı az az gelmeye başlayan sütüm hiç artmadı emziremedim mama başladık, hala da artmadı sütüm covid nedeniyle diyo doktor.
Daha önemli konu ,bebek mamaylada büyüyo canım senin sağlığın şuan önceliğin olmalı sen toparlancan ki bebeğe faydan olcak. Emzirmeyi hiç kafana takma sen taktıkca sütün gider. Beslenmene dikkat et,üşütme kendini, psikoloji çok önemli panik yapma kolaylıkla atlatırsın inşBirde benim kan pıhtılaşma değerim çok yüksek çıkmıştı riskli seviyede hemen günde 2 kan sulandırıcı iğne başladık, kullanmıyosan doktoruna mutlaka danış. Allah şifa versin en kısa zamanda

Kizlar bebegim emerken asiri sinirleniyor agliyor ciglik çığlığa kafayi yemek uzereyim ne yapacagim..
Sütül var.. gelmiyor ondan sinirleniyor desem o degil..
Oncesinde sagip biberonla veriyorum o zamanda aynı..
Böyle olan var mi

O tahinin üzerindeki yağın göğüs yaralarına da çok iyi geldiğini duymuştum ben, hiç denemedim ama aklınızda olsun

E bebekte satılan kutu malt içecekler var bence çok etkili malt içtiğim gün sağacak fazladan sütüm oluyor ama içmediğim günler bebek için anca yetiyor ben çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ederim

ilk günden fark ettim ama ne krem kullandıysak fayda etmedi. bepanton sudocrem antibiyotikli bi krem.
en son doktor alerji kısmına sevk etti. yediklerime diyet verdi ama ben alerji oldugunu düşünmüyorm

Benimde aynı durum birinden emerken diğeri akıyor ya da gece uyandığımda ikiside akmış oluyor akmasına çözüm bulamadım ama sütyen içine gögüs pedi koyuyorum artık en azından kıyafet derdini çözmüş oldum

probiyotik dedigin şu gaida diye bindamla var o mu

Kızlar sizde de oluyor mu bebek ilk emmeye başlarken göğüste ağrı oluyor bu hep böyle devam mi edecek yoksa zamanla geçecek mi
Göğüsler terbiye olunca geçecek canım. Emzirmeye başlamadan önce hafif sık, göğüs ucuna yaydır. Hem yara olmaz hem çocuk dha rahat tutar acısı azalır
Pişik kremini değiştirebilirsin canm belli ki fayda etmiyor. Ben Hametan kullanıyorum çok memnunum. Havalar sıcak olduğu için hiç bekletmeden hemen altınındeğiştirmelisin. Bir de bez değişikliği var onu yapmışsn zaten. Pişik olmadan altı kızarıyor ya o sıra pişik önleyici sürebilirsin.

Benim de ayni sekilde. Sagdigimda 10 ml den fazla cikmiyor ama kiyafete de surekli siziyor. Evdeyken tisorte bulasiyor. Disrdaysam gumus kapagin icine doluyor tasiyor
Bebek emerken sağım yapabilirsin. Bir göğüs emerken diğerini sağ. Sağım yapmak istiyorsan tabi. Uzun uyuduğu zaman ikisi de şişiyor, mastit olmamak için birini bebek emerken sağıyorum
Canım sütüm tazyikli geliyorsa ona kızıyor olabilir. Bebek emmeden önce makineyle biraz tazyiğini sağ, kalanınemzir. Sert olumca benimki de tutamıyor. Bazen öncesinde az sağım yapıyorum yumuşayınca kolay tutuyor
Bebeğin emmesine göre göğüsler terbiye olacak. Şimdilik göğüs pedine devam

Önce başka marka vermişti bize Bıfıdrop, sonra biogaia kullanmak istedim ona geçtik. Özellikle sezaryen olan bebeklerde kullanılmasını tavsiye ediyorum ben ilk aylar dedi doktor.
aynen biogaia bize de verdi doktorumuz benim de sezeryan bugün 3. ncü günümüz . günlük 5 damla kullanıyorız inş senin gibi bizim bebeginde kilo alımı ilerler :)

ilk günden fark ettim ama ne krem kullandıysak fayda etmedi. bepanton sudocrem antibiyotikli bi krem.
en son doktor alerji kısmına sevk etti. yediklerime diyet verdi ama ben alerji oldugunu düşünmüyorm
Alerji olsa bebegin her yerinde olurdu. Bence sabırla denemeye devam edin. Ama en iyi krem sudocrem bana gore... Popoyu silmek yerine yikayin vs. Farkli yontemlerle bebeginize uygun olani bulursunuz muhakkak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…