2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar benim kız çok gazli her gece 02.00 03.00 gibi uyanir sabah 07.00 ye kadar aglardi. Karnini sırtini ovunca susuyor ama birakinca yıkıyor ortalığı,sürekli ıkınıyordu. Dün lactamil anne çayına 1 çay kaşığı kimyon koyup içtim. Artik omu fayda etti bilmiyorum ama bu gece daha rahat geçti. Bugün sabah akşam içicem belki daha da fayda eder. Allah ım ne zormuş gaz

Bizimkinin başta akıyordu abartmıyorum ama şuan enfeksiyon iki haftadır geçmiyor akma değil sadece durunu

Benim kızinda 15 gündür sari sari akıyor gözü .saglik ocagindaki doktorda özel hastanedeki doktorda aksın birsey olmaz masaj yap dedi. Ama hala geçmedi. Ben serum fizyolojik suyla gazli bezle temizliyorum ilaç vs vermedi

Canım Rabbim Şafi adıyla şifa versin. Tez zamanda iyileş kuş gibi hafifle . Benimde omirilik ameliyati gecmisim var 4 gündür belim kırılacak sanki. Kızımı kucağima eğilip alinca doğrulamıyorum.
Amin canım, Allah razı olsun Sen de çok çok dikkat et kendine, bebişler büyüdükçe eğilip kaldırma hareketlerini daha dikkatli yapmak lazım. Ben de iyileşirsem egzersiz yapmaya başlayacağım, sen de fırsat bulabilirsen karın, sırt kaslarını güçlendirici basit egzersizler yapmaya çalış canım, Allah yardımcımız olsun, kuzucuklar o masum tatlı yüzleriyle güç versinler annelerine

Yediklerinize de dikkat edin onlarda kusma yaparmış doktorum turşuyu yaş fındığı yasakladı bna

Canım çok çok geçmiş olsun
Benim normalde dogumum 9 eylüldü fakat 9 ağustosta aniden baslayab şiddetli bel ağrısıyla kendimi hastanede buldum. Nst de sanci da cıktı o gün ama duzensizdi 2 cm de açılmam olmuştu. Dr eve gönderdi fakat bel ve kalça ağrım bi türlü geçmedi hatta gün geçtikçe şiddetini artırdı. Normal doğum yapacaktım öyle istiyordum aslında ama kadin doğum doktorum artık bebeği almamız gerektiğini söyledi yoksa durumum kalıcı olabilirmiş riske atmayalım dedi. Tam 37 hafta bitti bebeğimi kucağıma aldım ama ağrılarım geçmedi. MR çekindim benimde kemik iliği ödemi oluşmuş. Bir diğer adi gebelik osteoporozuymus. O yüzden nasıl ağrı çektiğini tahmin edebiliyorum. Dr bana bir süre degnekten destek alarak yürümem gerektiğini ve daha bir sürü şey söyledi. Sana doktorum neler dedi?
Allah yardımcımız olsun. Inşallah yanında birileri vardır destek olan. Yoksa tek başına çok zor.

Hamileliğinde tiroid değerleri yüksek çıkıp ilaç kullananlar doğumdan sonra da ilaç kullanmaya devam ediyor musunuz? 20 gün kullan sonda dahiliye ile görüş dedi ama şimdi bebeğime bakacak biri olmadığı için gidemedim. Eylül sonu gibi annem gelecek ancak o zaman gidebilirim. O zamana kadar devam mı etsem?

Geçmiş olsun canım benim sıkma canını sen bebeğini düşün mama meme bunlara hiç takılma sen iyi ol ki yavrun da iyi olsun

Doğumdan üç gün sonra sarılık için hastanede kaldıktan sonra eve zor döndüm, kendimi salondaki kanepeye attım, atış o atış canım, ondan sonra lavaboya taşıdılar beni, yürüyemez oldum. Doktora gidemedim, eve doktor, hemşire çağırdık, serumlar, ağrı kesiciler derken, anca geçen salı doktora gidebildim, o da mr ı cuma günü istedi, o yüzden henüz doktor mr sonucunu görmedi. Ben asansörsüz bir apartmanda 3. katta oturuyorum. O merdivenleri inemeyeceğim için doktora gitmek için ağrı kesicilerle bir nebze düzelmem gerekti. Zaman kaybetmiş oldum. Nasıl geçiyormuş bu ödem canım, ilaç tedavisi mi verdiler sana? Ne kadar süre değnek kullanacaksın?

Allahtan annem yanımda canım, o olmasa bebeğe bakacak kimsem yoktu

Aynı benim ki..her beslenme sonrası kusuyor mama olsun sagilmis süt olsun kusuyor bazen sızıntı şeklinde bazen fışkırtarak +burnundan

Seninki benim durumuma göre daha ciddi anladığım kadariyla
Benim ödem sol kalçada o yüzden iyileşene kadar değnekle yürüyüp sola ağırlık vermemem gerektiğini, sürekli aynı pozisyonda durmamam ve sol yana yatmamam gerektiğini söyledi. Bunun dışında Dvit ve calsiyum takviyesi almalıymışım. Tedaviyi hızlandırmak içinde fizik tedavi almam ve lazer olmam gerekiyormus. Ama ben fizik tedaviyle lazere gidemicem maalesef Artık kendi kendini tamir etmesini beklicem o da 6 ayı buluyormuş.
Çok güzel annen yaninda şanslısın

Teşekkür ederim cevabın için Benim de sol tarafımda ödem, sol bacağa vurdu. Ben de sola yatmayayım o zaman Fıtıkla birlikte olması tedavi sürecini zorlaştıracaktır ama bir çaresi vardır inşallah Allah acil şifalar versin canım

Kızlar instagramda bebek büyütme annelik lohusalık vb güzel yararli paylaşım yapan bildiğiniz sayfa varmi

Arkadaşlar çok şükür ben de doğum yaptım spinal ile.Gaz çıkarmam için ne tavsiye edersiniz yürüyorum falan ama fayda etmedi

Canim cok gecmis olsun. Bol bol yürü bol su iç.yürürken hafif hafif dizlerini kaldırarak yürü. Hatta ben su isıtıcida kaynatıp icmistim. Tuvaletin gelmesede wc ye git bir süre otur. karnına masajda yapabilirsin.Tez vakitte agrilarin uçup gitsin inşallah.

Canımya neden öyle oldun sen
Bende spinal oldum ama hiç ağrımadı. Opere sonrası bol su ve nescafeyle türk kahvesi içtim hiç ağrım olmadı.
Ben de içtim ama bilmiyorum neden böyle oldu kronik migren hastasıyım o yüzden mi şiddetli hissediyor m bilmiyorum inan ayağa kalktığım an çok siddetli ağrım oluyor keşke geçse sürekli devam eder diye korkuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…