2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar selamlar bebeğim bugün 16 günlük. Bende emzirerek besliyorum sütüm yetiyor mu yetmıyor mu bilmiyorum hiç sağmadım ama doğduktan sonraki hafta kontrole gittiğimizde doktor dogum kilosunun üstüne cıkmış sütün yetiyor mama verme demişti. Mochi nin manuel sağma makinesi var onunla sağmayı denedim beceremedim. Sizce elektrikli sağma makinesi alıp kontrol etsem mi ne kadar sütüm cıktığını. Yani bebeğin doyup doymadığını nasıl anlayacam? Bir de çok kaka yapıyor her emzirme sonrası kaka yapıyor kakası da kokuyor gaz cıkarıyor

Kızlar bebeğim ilk kez ağzından burnundan kustu tam beşiğe yatırdım kustu kaskatı kesildi elim ayağıma dolaştı babası aldı kaldırdı öyle düzeldi. şimdi korkuyorum ya gece uyurken kusarsa ben görmezsem. Bebekler derin uykuda kusar mı? ya da kusma işi sadece beslendikten sonraki yarım saatte falan mı oluyor herhangi bir zamanda da olur mu? çok korkuyorum uyutup kendim de uyumaya

Canım yan yatır sağından ya da solundan yastıkla destekleyerek... ya sağına ya da soluna doğru hafif yan dönük olsun

Kilo alıyorsa, kakasını çişini de yapıyorsa doyuyordur. Bence sadece kaç ml süt çıkıyor diye alacaksanız gerek yok sağma makinesine bu durumda. Sarı kaka da normal diye biliyorum.

Canım yan yatır sağından ya da solundan yastıkla destekleyerek... ya sağına ya da soluna doğru hafif yan dönük olsun
Öyle de çok rahatsız olmaz mı sıkışınca çünkü normal sırt üstü yatarken çok rahat yatıyor biraz rahatına düşkün sıkıştırınca bunalacak gibi geliyor bana hiç anlamıyorum bebek bakımından

Kızlar benim minik uykusunda çok sıçrıyor elleri havaya kaldırıyor sizinkilerede oluyor mu uyurken
Bizim de öyle yarım kundak yapmayı deniyoruz ama hiç sevmedi ağlıyo. Serbest yattığı içinde eller ayaklar kıpır kıpır uyurken sıcrıyo atıyo kendi kendine.
Mamadan sonra fazlayı genelde benim oğlum da cıkarıyo, eğer hemen uyuya kalıyosa hafif yan yatırıp sırtını destekliyorum zaten uykuda ağzının kenarından hafif akıyo ona da ağlıyo uyanıyo, haber veriyo Allah korusun bısey olmaz hafif yan yatır. Derin uykuda kustuğunu görmedim hiç

Masaj damla şuan bize fayda etmiyo enfeksiyon oldu

Benimki ağzına götürüp birkaiyodu emmiypdu hiç zaten surkeli sağıdım için sütüm azalmadı başlarda bestlak damla kullandım ilk gelmesi için sütünün sadece sonra kendi emmeye başladı sağda da deniyordum sürekli meme veriyodum aralarda. Yemek yemeyi unutmamak ve uyuyabilmek sütu arttırıyor bende

Sağmayı ne sıklıkla ve kaç dk yapıyordunuz

Kızlar benim minik uykusunda çok sıçrıyor elleri havaya kaldırıyor sizinkilerede oluyor mu uyurken
Bizde de oluyor sık sık okuyun canm.
Sütün yetip yetmediği haftalık aylık kontrollerde anlaşılıyor canm bak me güzel kilo almış bebeğin hiç stres yapılacak bir durumun yok. Çişli kakalı bez sayısı önemli. Süt sağma makinelerine çok güvenme. Hiç biri bebeğin emdiği kadar sütü sana vermez. Bebek emdikçe Rabbim fazlasını gönderir için rahat olsun . Sadece anne sütü ile beslenen bebeklerin kaka rengi sarı olur. Bazen annenin yediklerine göre renkte değişiklik olabilir çok normal.

Sezaryen sonrası korse kullanan var mı? Bugün 5. Günüm doktor korse takabilirsin dedi. Evde 75 bedeni vardı olmadı. Bir de karnıma bastırınca çok acıyor korse taksam zarar vermez mi acıdan nasıl durcam. Korse marka önerisi olan var mı? Benim karnım yeni yeni inmeye başladı

Sezaryen olanlar için tavsiyem olacak arkadaşlar. Dün doltpr bir krem verdi. Biraz pahalı ama estetik bir krem kesik izi kalmayacak onu al kullan dedi. Kesiğin üzerine hafif bastırarak ovalayarak kremi yedir bir aya iz miz kalmayacak dedi. Kremin adı contractubex. Benim 5. Günümdü açık yara kalmamış dedi kullanmaya başla dedi. Zamanı var mıdır bilemem

Canım benim bebebeğim kusmuklı bir bebek yani emdiğinin her zaman bir kısmını kusuyor. O yüzden sürekli yan yatırıyoruz boğaznın altındada kıyafeti ıslanmasın hasta olmasn diye sürekli mendil var. Bazen böyle fışkırtarak bazen sızıntı şeklinde bazen az bazen çook kusuyor. Doktor bunların hepsinin normal olduğunu söyledi bize. Kusmaması için emzirdikten sonra direk yatırmamak eğimli tutmak gazını çıkarmak çok önemli.

Özellikle uçak kalkerken ve inerken emzir kulaklarına basınç olmasın.
Bestlak damla sütü arttırmak için mi? Rica etsem görüntüsü atabilir misin?

Merhaba hanımlar, doğum yapalı tam iki hafta oldu. Daha önce de yazmıştım, normal doğumdan 3-4 gün sonra bel bacak ağrısından yürüyemedim yatıyorum diye. Dün mr çektirdim, bel fıtığım patlamış ve belimde kemik iliği ödemi oluşmuş Henüz doktora sonucu göstermedim ama durum beklediğimden çok çok kötü maalesef. 2. kez bel fıtığı ameliyatı olmam gerekebilir. Kemik iliği ödemine hiç girmiyorum, o daha beter. Yavrumu doyasıya kucağıma alamadım, sütüm kesilmek üzere, yavrusuna bakamayan bu anne için de dua eder misiniz, güzel dileklerinizi gönderir misiniz? Herkese sağlık diliyorum

Canım Rabbim Şafi adıyla şifa versin. Tez zamanda iyileş kuş gibi hafifle . Benimde omirilik ameliyati gecmisim var 4 gündür belim kırılacak sanki. Kızımı kucağima eğilip alinca doğrulamıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…