2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Cok gecmis olsun cok sukur ikiniz de sagliklisiniz🙏 biz de cok sukur iyiyiz🙏 sadece idrar testinde cikmiyor aslinda 24 saat idrar topladiginda protein kacagi anlasiliyor. Ayni sekilde benimde ellerim ayaklarim yuzum davul gibiydi, yurumek benim icin iskenceydi artik agliyordum ayaklarimin acisina. Doktorum riskli gebelik oldugunu bildigini icin sıkı takip ediyordu ama sizinki gibi anlasilmayanlar da cok oluyormus ve anne ya da bebek Allah korusun hayatini kaybedebiliyormus. Dogum yaptim bebegi hemen kuvoze aldilar. Benim de epilepsi gecirme dururum olabilir diye direk diazem yapip uyuttular 24 saat karanlik bir odada kaldim ve serum takiliydi surekli. Cok sukur bugun kizim 1 aylik oldu ikimizde cok saglikliyiz🙏
Oy Allah'a şükürler olsun 2nizde iyisiniz🙏 doktor o kadar onemli ki sizinki hemen önlem almış.. malesef bizimki çok detaylı değerlendirme yapmadı.. benim de tansiyonda hiç sorun olmadığı için erlen doğum sancısı dendi.. Şimdiden sonra bol bol sağlık için dua ediyorum tüm anneler için ♥️ Minnoş kızınızı koklayın benim yerime😍

Kızlar 1. ay aşısını yaptıran var mı ? Sağlık ocağında mı yapılıyo hastanelerde de yapılıyor mu ? Ne aşısı oluyor bu ?
Evet hepatit B aşısı bizimkinede a kaldı.
İlki doğduğunda yapılmıştır bu 2.olacak.
Aşı kartı vermediler mi size?
Aşilarin çoğu sağlık ocağında birkaçı özel o sağlık ocağında yapılıyormuş.

Kızlar bebeğimin sağ gözü gözyaşı kanalı kapalı bu durumda olan varmı enfeksiyon oluştu profa götürdüm göz hastaneiande yapcak bişi yok dedi resmen
Aynı durum mu bilemiyorum ama bize doktor göz deliğinin olduğu yeri serçe parmağınla üç dört kez bastırarak aşağıya doğru sürükle. Her iki gözüne de yap bu masajı

Kızlar sarılık ve tazyikli süt için yardım istemiştim. Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Okudum cevap yazamadım. Bugün kontrolümüz vardı sarılığımız yok çok şükür. Kilo alımı da güzel. Doğum kilosunu geçmişiz. Tazyik için emzirme öncesi biraz makineyle çekiyorum göğüs yumuşuyor . Daha sonra emziriyorum güzel emiyor. Sağdığım sütü de süt saklama poşetiyle buzluğa atıyorum. Allah korusun hastalık vs olursa yedekte sütüm olmuş olur.

Bizde de çapaklanma var doktor damla verdi 5gun kullandık azaldı baya şu an. Ama bebeklerde göz yaşı kanalı bir yaşa kadar kapalı olabiliyor bunlar da ondan oluyor demişti

Aaa dimi öyle bir masaj vardı unutmuşum arastiriyim sağol canım 👍 Allah yardımcın olsun iki kuzucuk çok zor zaten bir de kolik olmaları 😣 kolay gelsin sana coook coook
Youtubeda osman gönülal videoları var canım yaşamın 1.ayı videosunda bahsediyor olması lazım

Kızlar bebekleriniz arada ishal olmuş gibi kaka yapıyor mu? Gece ishal gibiydi sonrakiler hep normaldi. Az önce yine ishal gibiydi. Yediklerimi düşünüyorum her zamanki şeyler. Anlamadım 🤷‍♀️

Evet hepatit B aşısı bizimkinede a kaldı.
İlki doğduğunda yapılmıştır bu 2.olacak.
Aşı kartı vermediler mi size?
Aşilarin çoğu sağlık ocağında birkaçı özel o sağlık ocağında yapılıyormuş.
Aşı kartında varmış canım unutmuşum ben onu ilk hepatit b olmuş.🌸
Kizlar akintilariniz gecti mi? Ne durumdasiniz?
28. günüm hala devam ediyor kanamalı

Ishal oldugunu nasıl anlıyorsun? Benimkilerin kalaları hep cıvık sulu
Anlaşılıyor canım o benimki 2gündür öyleydi bugün düzeldi mesela.
Yenidoganlarin kakası cıvık gibi ama ishal olunca bildiğiniz akar gibi geliyor poposundan bezinin üstü göl gibi su oluyor akışkan yani.

Anlaşılıyor canım o benimki 2gündür öyleydi bugün düzeldi mesela.
Yenidoganlarin kakası cıvık gibi ama ishal olunca bildiğiniz akar gibi geliyor poposundan bezinin üstü göl gibi su oluyor akışkan yani.
Muhtemelen hiç ishal olmadilar o zaman. Öyle bir şeyle hiç karşılaşmadım çünkü

X