2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evet zor oluyo 40 gün sağdım şimdi rahat ettim emmeye başlayınca Allah sabır ve sağlık versin

Bu gaz problemi beni hayattan soğuttu resmen. Benim ikizlerin ikisi de kolik. Gün-de 4 kez 10 damla sab simplex veriyorum, 5 damla biogaia, her beslenme öncesi 8 damla relactaz veriyorum hicbir rahatlama emaresi yok
Sab bende işe yaramamisti ilk oğlumda ama bki bebekten bebeğe değişir nurse harveys yaradı koliler için surubuda var ama bebeklerini kaç kilo felan ona göre bakıp verebilirsiniz bitkisel iş gerci

emzir onu verme bunu verme memenin ucumu yok sütunmu az insanı çileden çıkarıyorlar doktorlar aileler her bebek farklı benimki bi gece elektrk gitti makinamda sadece elektrikte çalışıyordu o gece elektrk gelene kadar ağladı ama emmedi eczaneye koştum Manuel aldık gece yarısı o da süt çıkarmadı mama sonra aldık mama almak ilk aklımıza gelmedi panikten emmeyen emmiyo ama ikiz olması biraz zor ama güzel yetmezsede sütünüz mama verirsiniz biraz büyünce artık bişi olmaz allahın izniyle güzelce büyürler inşallah herkesin kendine özgü bebeği var hamilelikte okadar sıkıntıdan bahsederken bebekleimizden bahsetmek çok mutluluk verici şuan şu topikte

Sab bende işe yaramamisti ilk oğlumda ama bki bebekten bebeğe değişir nurse harveys yaradı koliler için surubuda var ama bebeklerini kaç kilo felan ona göre bakıp verebilirsiniz bitkisel iş gerci
Resmen hayattan soğudum kolik berbat bir şeymiş. Iki tane kolik berbatın da ötesi.
Durumu kabullenip çare aramayı bıraktigimdan beri daha rahatım en azından başıma gelecekleri biliyorum. Her şeyi deneyince insanın icin de bi umut oluyor bebekler ağlayinca daha çok stres yapıyorum.

Kızlar bebeğimin sağ gözü gözyaşı kanalı kapalı bu durumda olan varmı enfeksiyon oluştu profa götürdüm göz hastaneiande yapcak bişi yok dedi resmen
Masajı vardı onun günde birkaç defa yapılması gerekiyormuş. Enfeksiyon için de mi yapacak bir şey yok dedi

Canım adetten 1 gün önce ya da adetliyken hamile kalamazsın, yumurtlama adetten 14-15 gün önce olur, eğer adet dediğin yerleşme kanaması değilse tabi, inşallah hamilesindir.

Canim tamamen bilgi amacli söyluyorum malesef herkes 13.14.günler yumurtlamiyor. Ben sirf bu bilgi nedeniyle 1 yıl gebe kaladim. Hatta büyük bir çogunluk bu genele uymuyor. Mesela ben reglinin 23_27.gunleri arasinda yumurtliyorum. Bir seferindede reglinin 3.günü kontrolunde catlamaya hazir yumurtam vardi regli bitiminin 2.günu catladı. En güzeli ovulasyon testi kullanmak. F felexty

Ben haftaya cuma 3 saatlik uçak yolculuğu yapacağım nasipse kızım 25 günlük olacak hatırlatırsan yazarım nasıl geçtiğini
Evet zor oluyo 40 gün sağdım şimdi rahat ettim emmeye başlayınca Allah sabır ve sağlık versin
O kırk gün boyunca hiç emmedi mi? Azalma ya da artma oldu mu sütünde bir de bebek nasıl emmeye başladı? Çok soru sordum kusura bakma benim kızım genellikle 3-4 dk emip uykuya dalıyor göğsümde sonrasında uykuda hafif hafif yarım saat emiyor iki göğsümü de böyle emzirdikten sonra bırakıyorum en fazla yarım saat duruyor sonra aranıp ağlıyor ya sağılmış sütüm varsa ki sütüm az her zaman olmuyor onu veriyorum ya da mama anca o zaman uyuyor! Acaba emmesi daha güçlenir de normale dönebilir miyiz biz de

Benim de sol göğsümün koltuk altına doğru şişti agriyor..dün biraz sağdım ama bugün fırsat bulamadım oğlan hiç durmuyo .. sık sık sol göğsümü emziriyorum
Aynı durumdayız ..Annem gideli 5 gün oldu valla nevrim döndü, ne uyku var ne bişey

Kızlar bebeğim 17 günlük oldu memeyi almaya yeni başladı ama biberonla vermediğim sürece doyduğunu mu hissetmiyor nedir sürekli mızırdanma halinde uyumuyor anlam veremedik Halbuki ilk 10 gün falan içip bir güzel uyuyordu

Kızlar bebeğimin sağ gözü gözyaşı kanalı kapalı bu durumda olan varmı enfeksiyon oluştu profa götürdüm göz hastaneiande yapcak bişi yok dedi resmen
Bizde de çapaklanma var doktor damla verdi 5gun kullandık azaldı baya şu an. Ama bebeklerde göz yaşı kanalı bir yaşa kadar kapalı olabiliyor bunlar da ondan oluyor demişti
Masajı vardı onun günde birkaç defa yapılması gerekiyormuş. Enfeksiyon için de mi yapacak bir şey yok dedi
Aaa dimi öyle bir masaj vardı unutmuşum arastiriyim sağol canım Allah yardımcın olsun iki kuzucuk çok zor zaten bir de kolik olmaları kolay gelsin sana coook coook

Kızlar 1. ay aşısını yaptıran var mı ? Sağlık ocağında mı yapılıyo hastanelerde de yapılıyor mu ? Ne aşısı oluyor bu ?

Kızlar 1. ay aşısını yaptıran var mı ? Sağlık ocağında mı yapılıyo hastanelerde de yapılıyor mu ? Ne aşısı oluyor bu ?

Bizim yapildi canim hatta 8 eylülde 2.ay aşısi olacagiz. 1.ayda hepatit vurulduk ilk gün mızildandı ve uykuda siçradi agladığı icin onun disinda sorun yaşamadik.

Bizim bebekte aynı yazdığınız gibi ne yapacağımızı şaşırdık

Bizimki de aynı yazdığınız gibi bugün zor bir gün yaşattı bize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…