2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım biz wellcare 400 kullanıyoruz doktorumuzun tavsiyesiyle iyi bir marka..

Ben de sizin gibi acaba mama versek mi kilo almıyor mu diye endişeleniyordum. cumartesi günü bir ay kontrolümüz vardı 900gr civari almışız bir ayda doktorumuz bir ayda 750gr ile 1 kg arası kilo alımı bekleriz dedi anne sütüne devam mamaya gerek yok dedi.. O öyle deyince biraz rahatladım..

Yarın sabah 7 30 da yatış 9 da doğum olacak inşallah dualarınızı bekliyorum Allahım hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah mutlaka yanına al dediğiniz birsey var mı acaba
Benim gerçekten işimi gören şeyler biberon,elektrikli ısıtıcı,kahve,rezene çayı,su,önce bir hırka,çorap bunlardi öyle söylenildiği gibi 10 tane 20 tane bez kullanılmadı.
Süs püs düşünemedim bile bilmiyorum siz normal doğum mu sezaryan mi ama çoğu götürdüğüm şey aynen geri geldi.

Merhaba kızlar doğumu geçen hafta yaptim siteye giremedim doğum sonrası ayak şişmesi yaşayanlar ne yaptı çözüm olarak 1 haftadir ayaklarim şiş
Bana doktor bundan bahsetmişti ertesi gün ayak bileklerim bacaklarım şişti.Ekstra hicbirsey yapmadım 1 hafta 10 güne geçti.
Ama bol sıvı tüketilmeli (su)ayakları yatarken havaya dikilmeli diyor internette.

Agustos anneleri merhaba
Bebeklerin KİMLİKlerine basvurmaya gittikten sonra hemen orda mi veriyorlar yoksa eve postayla mi geliyor bir sure sonra
Bilgi verebilir misiniz acaba
Canım önce geçici belge verdiler ertesi gün bizi cepten aradılar kimlik geldi diye hızlı oldu bayağı.
80 Gr vermişti 5gün sonra doğum kilosuna dönmüş canım yani 3400

Duş aldiktan sonra tarayip şu şekilde oruyorum saçim popomdan aşagi uzun cunku diger dusa kadar bu sekilde kaliyor
Popodan aşagı mı aman Allahım seni azminden, sabrından dolayı tebrik ediyorum cnm benimki omuzdan biraz daha aşagıda daha dün kesmeye niyetlendim gerçekten tebrik ediyorum seni

Tebrikler.. sağlıkla büyüsün inşallah. ben lansinoh kullanıyorum. Bana iyi gelmişti. Geçmiş olsun.

Canım sen içini rahat tut baksana senin geliyormuş sütün emzirme sonrası benim gerçekten üretim duruyor bizim bu uyandıramama durumu aynıymış 10 dk emiyor ve sinir krizi geçiriyorum gece uyansın diye biz yüzünü ıslak bezle siliyoruz bu ara burnuna serum fizyolojik sıkmak da işe yarıyo tavsiye ederim Senin bebeğinin kilo alımı gayet iyi görünüyor hiç bulaşma mamaya,ben de duruma göre doktorla görüşüp sadece anne sütü ya da anne sütü artı mama yapıcam mama benim vicdanımı hafifletiyor oh diyorum aç kalmıyor biraz da o yüzden günde bir ya da iki kez veriyorum bugün senin bana yazdığından sonra benimki 40 dk emdi tabi gözü açık diye darısı sana inşallah

Sezeryan benm doğum fotografcımız olacak doğum paketine dahil çıkmadan önce çekilecek ve doğum anında bende bilmiyorum götürdüklerimi giyebilir miym ama dediklerinizi aldm bende 2 çanta 1 bavul oldu 1 gün için aslında çok fazla ama oğlumda o kadar çok kaka yapmıştı ki eve en son kirli kıyafetlerle gelmiştik ne olur me olmaz diye götürüyorum

Arkadaşlar selam, sizlere bir sorum olacak, özellikle anne yanı beşik alanlara. Chicconun 2.elini aldım bugün kurdum ama bir sorun var, kitapçıkta “anne yatağı ile beşik arasındaki yükseklik maximum 2cm olsun, yatağınız 58cmden yüksekse beşiği almayın” yazıyor. Boşluk değil yükseklik. Ben bunu yeni farkettim. Ve benim yatağım beşikten neredeyse elim kadar yüksek kalıyor, foto ekliyorum. Bunun ne sakıncası olabilir düşündüm düşündüm bulamadım. Bebeğin üstüne düşeceğim falan diye değildir heralde? Bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim

Eklentiler

• FDC9CCD0-B586-4F74-B522-DCE427EA3A37.jpeg
    91,6 KB · Görüntüleme: 68
Bana ocean verdi canım doktor içeriği temiz dedi. Kullanıyoruz suan bi sorun yaşamadık.
Uyku kaç gündür yok inan ki çok endişeliyim. 2 takım sabahlığım var ikiside beyaz bunu tahmin etseydim koyu bir tane alırdım
Kanama öyle çok olmuyor hasta bezi ya da depend fazlasıyla iş görüyo koruyo hiç sorun olmaz korkma benimde beyazdı bi sabahlığım hiç sorun yaşamadım

Kızlar bebegim sürekli kusuyor ve fışkırarak kusuyordu her beslenme sonrası ve hep hıçkırık tutuyor..ağlama nöbetleri her gün
Az CC mama da versem fazlada versem kusuyor bu durum beni çok üzüyor.Az öncede burnundan kustu cok tedirgin oldum bildiğin oluk oluk hem burnundan hem ağzından fışkırtarak kustu .
Sizde böyle bir durum yaşadınız mı?Reflüden şüpheleniyorum fakat burnu dan kusmasıni internette araştırırken pilor stenozu diye birşey okudum moralin hepten bozuldu ağladım biraz.Aylik kontrolüne daha var Eylül'ün 6si gibi
Yarın sağlık ocağına gideceğiz.İnsallah kilo vermemiştir bakalım bu kadar kusmaya

Korkmayin benim kizda da olmustu. Doktora
Sordum 3 kez arka arkaya olursa sorun demisti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…